شنبه ۰۴ فروردین ۱۳۹۸
این سه گوشی هوشمند بهترین دوربین ها را دارند

این سه گوشی هوشمند بهترین دوربین ها را دارند

اختصاصی چاره چی/ سامسونگ گلکسی S9، آیفون ۱۰ و Google Pixel 2 Xl همگی ادعای گرفتن بهترین عکس ها را می کنند. اما ما در این مطلب میخواهیم بررسی کنیم که کدام یک از این دوربین ها بهترین است.

برای شروع این مقایسه محیطی را برای عکاسی انتخاب می کنیم که نور خورشید از پنجره ها به داخل می تابد. در این رقابت پایاپای  Pixel 2 Xl است که برنده می شود زیرا Pixel بهترین و دقیق ترین رنگ پردازی را در نتیجه عکاسی اش ارائه داد.

حالا می خواهیم بررسی کنیم که کدام دوربین در نور مصنوعی بهتر عمل می کند. در این آزمایش رنگ ها در عکس های گرفته شده توسط S9 کمی تارتر به نظر می رسد. Pixel  و آیفون در این مکان بسیار خوب عمل کردند اما این آیفون بود که رنگ پردازی آن در نور مصنوعی بهتر بود.

در مورد قابلیت HDR این دوربین ها که با آن دوربین مناطق بسیار روشن را کنترل می کند باید گفت که Pixel عمکلرد بهتری نسبت به سایرین دارد که البته باید اهتراف کرد که این به معنی بد بودن دیگر دوربین ها نیست. دوربین آیفون هم خوب کار خودش را انجام می دهد فقط رنگ آن کمی مایل به زرد است.

حالا برویم سراغ یک منطقه سخت برای دوربین های گوشی های هوشمند؛ یعنی یک مکان تاریک و دارای سطح منعکس کننده. به این معنی که دوربین گوشی ها باید از پس این فضای تاریک و سطح انعکاسی بربیایند. در این بخش از آزمایش باید بگویم که آیفون با قاطعیت برنده است، حتی باید گفت که Pixel  در این مکان بسیار ضعیف عمل کرد.

نتیجه گیری:

با در نظر گرفتن همه جوانب و باید گفت که Pixel 2 هنوز بهترین دوربین در بین گوشی های هوشمند مطرح  در بازار را دارد. این به معنی بد بودن دوربین های S9 یا آیفون نیست. Pixel به صورت کلی کمی از دو مورد دیگر بهتر است. شاید در آینده گوشی هایی بیایند که با دوربین قوی خود ما را شگفت زده کنند اما در حال حاظر بهترین دوربین گوشی های هوشمند متعلق به Pixel 2  است.

مترجم: سید صدرا شریعتی

منبع: http://www.businessinsider.com

(Visited 43 times, 1 visits today)

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *