جمعه ۰۴ مهر ۱۳۹۹
بدون هزینه دکوراسیون خانه تان را تغییر دهید!

بدون هزینه دکوراسیون خانه تان را تغییر دهید!

برای تغییر دکوراسیون منزل همیشه نیاز نیست زیاد هزینه کنید، فقط کافی است سلیق به خرج دهید و مدل دکوراسیون را عوض کنید .

چیدن متفاوت میز پذیرایی:
میز پذیرایی را زیبا بچینید و به نوع چینش عناصری که روی آن قرار می دهید، توجه کنید و بها دهید. چند جلد کتاب یا مجله کنار یک سبد حصیری زیبا که درون آن تعدادی شمع و یک گلدان پر از گل های تازه و شاداب وجود دارد در کنار هم چیدمانی شیک و چشمگیر برای میز پذیرایی شما به ارمغان می آورد.

رنگ آمیزی جزئی:
یک رنگ آمیزی نه چندان حرفه ای و جزئی همه چیز را تغییر می دهد. اگر آینه ای با قابی زیبا اما قدیمی دارید، آن را با رنگی متمایز و جدید رنگ آمیزی کنید. با این کار ساده، آینه را به عنصری جذاب و خیره کننده تبدیل می کنید و به دکوراسیون خود روحی تازه می بخشید.

استفاده از شیک ترین ها:
بی بهانه از بهترین ها و زیبا ترین وسایل خانه تان استفاده کنید. برای استفاده از فنجانی زیبا و دوست داشتنی، منتظر یک مناسبت یا مهمانی رسمی نباشید. از ظروف خاص و قشنگی که دارید گاهی فقط برای دل خودتان استفاده کنید و بدانید که همین نکته هم در جذاب شدن دکوراسیون خانه تان برای شما تاثیرگذار است. به یاد داشته باشید هیچ چیز مهم تر از خودتان و احساسی که دارید، نیست.

حذف وسایل اضافی:
بعضی از وسایل منزل هستند که مدت هاست که از آن ها استفاده نکردید، پس بهتر است آن ها را کنار بگذارید چون اگر قرار بود لازم تان شود در این مدت به کار شما می آمد. پس از آن می توانید وسایلی را که دوست دارید به دکور منزل اضافه کنید. به این صورت از شلوغی بی جا و زشت شدن منزل جلوگیری کرده اید.

جابه جا کردن:
میز و صندلی غذاخوری را از گوشه ای به گوشه دیگر اتاق ببرید، مبل ها را حرکت دهید و جا به جا کنید و جای میزهای عسلی و آباژور ها را تغییر دهید. توجه داشته باشید که یک جابه جایی ساده، بدون صرف هزینه، روح تازه ای به دکوراسیون خانه شما می دهد و تا مدتی به شما احساس تازگی و نشاط می بخشد و این شادابی به همه اعضای خانواده تزریق می شود.

ابتکار در چینش کتاب:
در چینش کتاب ها در کتابخانه ابتکار به خرج دهید. این کار می تواند سرگرم کننده هم باشد. کتاب  هایتان را براساس رنگ جلد و سایزشان  به دسته های منظم و زیبا تقسیم کنید. هر دسته را در قسمتی از کتابخانه نه به صورت عمودی و کنار هم ایستاده، بلکه به صورت افقی روی هم بچینید. همین تغییر ساده در چیدمان کتاب ها در تغییر احساس شما از دکوراسیون خانه تان تاثیر گذار است.

بهره گیری از جادوی گل و گیاه:
از دکوراسیونی که از گل و گیاهان تازه و با طراوت بی بهره باشد، به سختی می توان انتظار القای احساسی لطیف داشت. اگر نمی توانید مدام از گل فروشی ها گل بخرید، یک شاخه کوچک پر از برگ های سبز بچینید و درون گلدانی در دکوراسیون خانه تان بگذارید. شما با همین کار ساده، حس طراوت و شادابی را به فضای خانه تان القا کرده اید.

0.688374001389371718_parsnaz_ir

روشن کردن شمع:
شمع ها زمانی که روشن هستند، چنان احساس لطیف و شاعرانه ای در فضا پدید می آورند که حتی تصورش را هم نمی توان کرد. هر زمان که به حس و حالی لطیف و سرشار از آرامش نیاز پیدا کردید، در محیط خانه تان چند شمع روشن کنید.

تغییر جای فرش ها:
چه اشکالی دارد که از این به بعد از فرش یا قالیچه اتاق غذاخوری در آشپزخانه و از قالیچه اتاق نشیمن در اتاق خواب استفاده کنید. بد نیست بدانید که اگر قالیچه مکان های مختلف را با هم جابه جا کنید با نتیجه جالب و خوشایندی مواجه خواهید شد و تا مدت ها تفاوت را حس خواهید کرد.

استفاده از عکس های نوستالژیک:
دکوراسیون خانه تان را از عکس ها بی بهره نسازید. زمانی که عکس های سیاه و سفید و نوستالژیک که لبریز از احساسی شاد هستند در دکوراسیون خانه ای دیده می شود ناخودآگاه لبخندی بر لب ها نقش می بندد. چند عکس خاطره انگیز از خود و عزیزانتان را که در روزهایی به یادماندنی گرفته اید، انتخاب کنید و آن ها را در قاب هایی سفید و ساده کنار هم و روی دیوار تزیین کنید.

منبع: منزل

(Visited 45 times, 1 visits today)

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *