شنبه ۲۹ شهریور ۱۳۹۹
۵ راه حل برای کاهش هزینه های زندگی

۵ راه حل برای کاهش هزینه های زندگی

شاید تصمیم گیری برای آینده خودمان کمی سخت باشد اما زمانیکه فرد دیگری وارد زندگی ما می شود این سختی دوبرابر می شود.
بعد از اینکه دو نفر تصمیم به ازدواج می گیرند باید تمام شرایط مالی، اهدافی که در زندگی دارند و … را بررسی کنند تا آینده ای خوب را تجربه کنند.در ادامه به راهکارهایی اشاره می کنیم که به شما در رسیدن به یک ثبات مالی کمک خواهد کرد:

۱- دیدگاه هایتان را هم تراز کنید

بسیاری از مشکلاتی که زوج های جوان در مسائل مالی دارند به این خاطر است که دیدشان در مورد پول و هزینه های جاری زندگی با هم متفاوت است که این مساله با یکسان کردن دیدگاه ها و مدیریت مالی حل و فصل می شود.

۲- اهداف کوتاه مدت، میان مدت و بلند مدت خود را مشخص کنید

مشخص کردن محل زندگی، تعداد بچه ها، مدرسه آن ها و …می تواند کمک زیادی در مدیریت هزینه ها بکند.بنابراین شناسایی اهداف یکدیگر وبرنامه ریزی برای آن، راه حل کلیدی یک زندگی موفق است.

۳- یک حساب مشترک بسازید

زوج های جوان با توجه به این که در دارایی های هم شریک می شوندو هزینه های مشترکی دارند می توانند یک حساب مشترک بسازند که هزینه های زندگی از آن تامین شود.

۴- نسبت به هزینه ها متعهد باشید

برای خودتان با یک برنامه ریزی مشخص کنید که مثلا برای این ماه چقدر باید شما و همسرتان پس انداز می کردید و چقد را خرج زندگی می کردید و نسبت به این برنامه متعهد باشید.

۵- تصمیمات مالی را با هم بگیرید

مردان معمولا علاقه دارند که هزینه های خانواده در اختیار آن ها باشد و زن ها محاسبه کردن را دوست دارند برای همین یک تصمیم دو نفره نتیجه بهتری خواهد داشت.

مترجم : وحیده امینی

(Visited 25 times, 1 visits today)

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *