دوشنبه ۳۱ شهریور ۱۳۹۹
۸ کاری که افراد موفق وقت شان را برای آن‌ها تلف نمی‌کنند

۸ کاری که افراد موفق وقت شان را برای آن‌ها تلف نمی‌کنند

۱. افراد موفق در شبکه های اجتماعی بیش ازحد وقت نمی گذرانند
چرخ زدن در شبکه های اجتماعی، چک کردن اعلامیه های فیسبوک، گشتن در بین تصاویر اینستاگرام، خواندن آپدیت های توئیتر، همه، بخشی از زندگی روزانه هستند. اما اگر به زمان هایی که در این شبکه ها حضور دارید، دقت نکنید؛ زمان به سرعت می گذرد و نمی توانید به کارهای تان برسید.

بنابراین یک زمان مشخص و محدود برای چک کردن آنها اختصاص بدهید یا اینکه بعد از تمام شدن کارهای ضروری، سراغ آنها بروید. به عنوان جایزه ی انجام کارها خودتان را مجاز به استفاده از شبکه های اجتماعی بدانید.

۲. افراد موفق بدون نقشه، روز خود را آغاز نمی کنند
افراد موفق برای روزی که می خواهند آغاز کنند، نقشه ی مشخص دارند. خود من معتقد به نوشتن کارهای روزانه هستم، البته به جای تهیه ی یک فهرست طولانی، به چند کار دارای اولویت، می پردازم. اولویت های بزرگ خود را مشخص کنید و آنها را به مراحل کوچک و قابل دسترس تبدیل کنید.

۳. افراد موفق از انجام فعالیت هایی که به آن باور ندارند، پرهیز می کنند
اگر می خواهید به واقع موفق باشید بایستی کارهایی را انجام بدهید که روی شما اثر مثبت دارند. روی کارهایی که از لحاظ عاطفی به شما ضربه می زنند، وقت نگذارید.

قبل ازاین که فعالیتی را به تقویم روزانه ی خود اضافه کنید، مطمئن شوید که این کار اثر مثبتی در زندگی شما خواهد گذاشت. اگر به انجام آن فعالیت باور ندارید، جواب نه بدهید. شما مجبور نیستید به سؤال طرف مقابل خود پاسخ بدهید. قبل از جواب مثبت به خوبی فکر کنید.

۴. افراد موفق برای اموری که در کنترل آنها نیست، نگران نمی شوند
نگران شدن، شما را در زندگی به هیچ جا نمی رساند، مخصوصا اگر نتوانید برای حل آن مشکل کاری بکنید. بنابراین تمرکز خود را برروی فعالیت هایی قرار بدهید که می توانید برای آنها، کاری انجام بدهید.

۵. افراد موفق با افراد منفی معاشرت نمی کنند
نقل قولی هست که می گوید: گفتار و کردار شما برآیندی از ۵ نفری است که بیشترین زمان را با آنها می گذرانید. بنابراین اگر می خواهید بهترین باشید، با بهترین ها وقت بگذرانید. انرژی منفی و سمی را از اطراف خود حذف کنید. اگر می خواهید در زندگی پیشرفت کنید، خود را از شر بارهای اضافی خلاص کنید.

۶. افراد موفق به اشتباهات گذشته فکر نمی کنند
افراد موفق هم مرتکب اشتباه می شوند. همه اشتباه می کنند. کلید موفقیت در زندگی این است که یک اشتباه را ۲ بار مرتکب نشوید. از اشتباهات خود درس بگیرید و بهتر شوید.

بنابراین وقتی اشتباه می کنید، به خود بگویید که اشتباه صورت گرفته و نمی توانید برای اصلاح آن به گذشته بروید. روی آنچه آموخته اید تمرکز کنید و یک استراتژی برای عبور از اشتباه خود، طراحی کنید.

۷. افراد موفق تمرکز خود را روی کارهای دیگران نمی گذارند
اینکه از کارهای دیگر افراد موفق الهام بگیرید، بسیار خوب است، اما وقتی مرتب خود را با آنها مقایسه می کنید، حس کمبود به سراغ تان می آید. بنابراین زمان تغییر نقطه تمرکز فرا رسیده است.

۸. افراد موفق خود را در اولویت قرار می دهند
همه گاهی اوقات به خاطر انجام یک پروژه مجبور شده ایم که از خواب و ورزش خود غفلت کنیم. اما برای موفق شدن در درازمدت و بدست آوردن خوشبختی، باید خودتان را در اولویت قرار بدهید. یک راه این است که ابتدای صبح کاری را انجام بدهید که به آن علاقه دارید. انجام ورزش، مدیتیشن، روزنامه خواندن  اگر صبح خود را با انجام کارهایی شروع کنید که به آن علاقه دارید، درطول روز حس خوشحالی، تمرکز و قدرت سراغ شما می آید.

 

منبع: چطور

(Visited 47 times, 1 visits today)

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *