جمعه ۰۳ فروردین ۱۳۹۷
ترفندهایی برای پاک کردن لکه های آرایشی

ترفندهایی برای پاک کردن لکه های آرایشی

محلول های پاک کننده ی مختلفی لکه های رژ لب را از بین می برند.
۱- مواد شوینده ی مایع، الکل ایزو پروپیل و آمونیاک، اکثر چربی ها را در خود حل می کنند. برای استفاده از تمام محلول ها، اول تا جایی که می توانید لکه ی رژ لب را با پارچه ی مرطوب تمیز، برطرف کنید، سپس از محلول تان استفاده کنید و بعد بر اساس دستورالعمل برچسب لباس تان، آن را بشویید و آبکشی کنید.

۲- یادتان باشد که هرگز از آمونیاک روی پشم یا ابریشم استفاده نکنید. اگر در مضیقه هستید، اسپری مو نیز لکه های رژ لب را پاک می کند. به سادگی آن را روی لکه اسپری کنید، چند دقیقه صبر کنید و سپس آن را با یک پارچه ی تمیز پاک کنید.

۳- پاک کردن لکه ریمل
پاک کردن ریمل، کمی سخت تر است، بنابراین لکه ی این محصول روغنی را با یک حلال روغنی مخصوص، که معمولا در خشکشویی های معتبر موجود است، پاک کنید. حلال های روغنی، چسبندگی پروتئین ها در ریمل را (یعنی چیزهایی که لکه را به پارچه می چسبانند) از بین می برند. اجازه دهید که حلال، روی لکه خشک شود، سپس محکم برس بکشید و با توجه به نوع پوشاک آن را بشویید.

۴- پاک کردن لکه لاک ناخن
پاک کردن لاک ناخن، ساده تر از آن است که فکرش را می کنید. استون برای لباس ها بیش از حد قوی است.
اگر به طور تصادفی روی لباس ها لاک ریختید، اول اجازه دهید که لاک روی پارچه خشک شود، سپس یک نوار چسب تمیز را روی آن بچسبانید و مانند یک نوار مومی آن را بکشید. لاک به آسانی کنده می شود.

۵- پاک کردن لکه مواد آرایشی مایع صورت
این مواد، روغنی هستند و به سادگی روی یقه های اکثر لباس ها می نشینند. با صابون های مایع و مواد شوینده ای که به راحتی این لکه ها را حل می کنند، می توانید چربی را از بین ببرید. با یک پارچه ی تمیز مواد رنگی اضافه را پاک کنید. سپس به آرامی پاک کننده تان را روی لکه بمالید و ماساژ دهید و ماده ی رنگی را از روی لباس بردارید.

۶- پاک کردن لکه رنگ مو
از آنجا که رنگ مو بسیار قوی است، یکی از سخت ترین لکه هایی است که می توان آنرا پاک کرد. معمولا مالیدن الکل برای پاک کردن رنگ های با دوام موثر است. همچنین می توانید از یک حلال، مانند تربانتین یا مایع های سبک تر روی پارچه های خاصی استفاده کنید. اما اول تحقیق کنید تا مطمئن شوید برای آن نوع پارچه مناسب است یا نه.

۷- نکات پاک کردن لکه مواد آرایشی
لکه های تازه، راحت تر از لکه های خشک شده پاک می شوند. بنابراین به محض اینکه لکه ای دیدید، دست بکار شوید.
هرگز لکه را مالش ندهید، چون فقط باعث می شود که به عمق پارچه نفوذ کند. به جای این کار، با یک پارچه به آرامی به لکه ضربه بزنید.
از محلول های ضد لک، روی پشت پارچه استفاده کنید تا لکه، عمیق تر در پارچه پخش نشود.

منبع : salambanoo.com

(Visited 10 times, 1 visits today)

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *