دوشنبه ۰۵ خرداد ۱۳۹۹
۴ ترفند برای پاکسازی زیر ناخن ها

۴ ترفند برای پاکسازی زیر ناخن ها

اختصاصی چاره چی / همه خانم ها دوست دارند دست ها و ناخن هایی زیبا و تمیزی داشته باشند، یکی از دلایلی که سفیدی ناخن های ما تیره به نظر می رسند، آلودگی زیر آن ها است.

زیر ناخن های ما همیشه جای خوبی برای رشد میکروب ها و آلودگی هاست و به همین دلیل، به آسانی تغییر رنگ می دهد که دلایلی مختلفی از جمله بودن در معرض آلودگی ها و استفاده بیش از حد از سوهان ناخن دارد.

شما می توانید با استفاده از روش هایی طبیعی زیر ناخن هایتان را تمیز و سفید کنید.

۱- آبلیمو

یکی از راحت ترین و طبیعی ترین راه برای تمیز کردن زیر ناخن ها، قرار دادن انگشت ها در ظرفی حاوی آبلیمو است.آب دو عدد لیموی تازه را در ظرفی بریزید و انگشتانتان را مدت ۱۰ دقیقه در این محلول قرار دهید تا کاملا به زیر انگشت ها نفوذ پیدا کند.پس از آن دست هایتان را با آب گرم شسته و از کرم مرطوب کننده دست استفاده کنید.

۲- جوش شیرین

جوش شیرین در صنعت زیبایی با خواص زیادی که دارد مشهور است . ۲ قاشق چایخوری جوش شیرین را با مقداری آب ترکیب کنید تا حالت خمیری پیدا کند. خمیر به دست آمده را روی ناخن هایتان بگذارید و مطمان شوید که به زیر ناخن ها رفته باشد.اجازه دهید ۵ دقیقه در این حالت بماند و سپس دست هایتان را بشویید.

۳- خمیر دندان

اگر در خانه یک مسواک قدیمی و بدون استفاده دارید، آن را برداشته و روی آن مقداری خمیر دندان زده و زیر ناخن ها بکشید و بعد از گذشت ۳ دقیقه با آب گرم شستشو دهید.

۴- سرکه سفید

یک راه دیگر سفید کردن زیر ناخن ها، استفاده از سرکه سفید است.یک قاشق غذاخوری سرکه سفید را با یک فنجان کوچک آب ترکیب کنید و انگشت هایتان را مدت ۵ دقیقه در این محلول بگذارید و سپس آبکشی کرده و حتما بعد از این کار از کرم مرطوب کننده دست استفاده کنید.

 

مترجم : وحیده امینی

منبع : www.fustany.com

(Visited 215 times, 1 visits today)

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *