چهارشنبه ۰۳ مرداد ۱۳۹۸
روش های طبیعی برای از بین بردن سریع جای جوش

روش های طبیعی برای از بین بردن سریع جای جوش

روش استفاده از آب لیمو برای از بین بردن سریع جای جوش :
آب لیمو را در یک کاسه فشار دهید تا آب آن گرفته شود. اگر پوست تان حساس است آن را با کمی آب مخلوط کنید. با استفاده از پنبه، آب لیموی تازه را بر روی جای جوش های خود بمالید و اجازه دهید خشک شود. پوست خود را با آب سرد شست و شو دهید. برای از بین بردن سریع جای جوش یک روز در میان از این روش استفاده کنید. پس از شست و شو صورت خود را با یک مرطوب کننده ملایم مرطوب کنید. آب لیمو جای جوش ها را کمرنگ می کند اما واقعا می تواند باعث خشکی پوست شود.

روش استفاده از جوش شیرین برای از بین بردن سریع جای جوش :
جوش شیرین را در کاسه ریخته و به آن آب اضافه کنید تا به شکل خمیر در آید. در این صورت شما یک سدیم بی کربنات خمیری شکل تهیه کرده اید. خمیر را بر روی جای جوش های خود بمالید و صبح صورت خود را بشویید.
جوش شیرین باعث می شود که صورت تان شفاف شود و برق بزند. شما همچنین می توانید از آب گل رز (گلاب) به جای آب استفاده کنید. که در این صورت برای جوانسازی و شفافیت پوست موثر است. با استفاده ی منظم می توانید جای جوش های خود را در عرض چند روز تا ۱ هفته از بین ببرید.

روش استفاده از عسل برای از بین بردن سریع جای جوش :
عسل طبیعی را به طور مستقیم بر روی لکه های جوش خود قرار دهید.اجازه دهید شب بر روی صورت یا دست های تان باقی بماند. صبح صورت تان را با آب شست و شو دهید. هر روز این دستورالعمل را تکرار کنید تا جای جوش های شما به صورت سریع و دائمی از بین برود.

 

روش استفاده از سیب زمینی برای از بین بردن سریع جای جوش :
یک سیب زمینی تازه را به صورت ورقه های نازک ببرید. آن ها را مستقیما بر روی جای جوش خود قرار دهید. چند دقیقه اجازه دهید که بر روی پوست تان باقی بماند .صورت خود را با آب ولرم شست و شو دهید.
شما همچنین می توانید از سیب زمینی به صورت ترکیبی، با ساختن ماسک سیب زمینی و عسل استفاده کنید. جای جوش شما ظرف چند هفته از بین می رود. همچنین از سیب زمینی می توانید برای رفع حلقه های تیره دور چشم نیز استفاده کنید.

روش استفاده از خیار برای از بین بردن سریع جای جوش :
خیار را رنده کنید و آب آن را بگیرید بر روی پوست خود بمالید و اجازه دهید شب باقی بماند. صبح صورت خود را با آب گرم شست و شو دهید. هر چند که با یک شب استفاده از شر جای جوش های خود خلاص نمی شوید، اما پوست تان تمیز و با طراوت می شود. شما باید روزانه از این روش استفاده کنید تا جای جوش های تان کمتر شود.

روش استفاده از آلوئه ورا برای از بین بردن سریع جای جوش :
برگ آلوورای آبداری را انتخاب کنید و فشار دهید تا ژل آن از برگ خارج شود. با استفاده از نوک انگشتان خود جای جوش خود را با آن به آرامی ماساژ دهید. این کار را دو بار در روز به مدت چند هفته انجام دهید. همچنین اگر شما دارای لکه های سن و لکه های ناشی از گزش حشرات باشید نیز می توانید از ماسک آلوورا برای بهبود پوست خود استفاده کنید.

روش استفاده ماسک زردچوبه برای از بین بردن سریع جای جوش :
پودر زرد چوبه، شیر و آب لیمو را مخلوط کنید تا به حالت خمیری شکل باشد. آن را بر روی ناحیه ی جای جوش قرار دهید و اجازه دهید کاملا خشک شود. پوست خود را با آب ولرم شست و شو دهید. از این درمان می توانید روزانه استفاده کنید. همچنین می توانید از روغن زیتون و زرد چوبه نیز به جای ترکیب فوق برای از بین بردن سریع جای جوش صورت خود استفاده کنید.

منبع: نبض ما

(Visited 69 times, 1 visits today)

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *