پنجشنبه ۰۲ اسفند ۱۳۹۷
کارهایی که روانشناسان، برای شادی خود انجام می دهند

کارهایی که روانشناسان، برای شادی خود انجام می دهند

ذهن آگاه هستند

عبارت «ذهن آگاهی» احتمالا تصویری از یوگا یا مدیتیشن را به ذهن تان می آورد، اما واقعیت این است که شما می توانید با ورزش های مختلفی، ذهن آگاهی را انجام دهید. مثلا شنا، ورزش خوبی برای تمرین ذهن آگاهی می تواند باشد، چون حرکات مکرر، طبیعتا می توانند به الگوهایی از ذهن آگاهی را اجرا کنند. شما برای اینکه بتوانید خوب شنا کنید، باید روی حرکات تان تمرکز کنید، الگوهای منظمی از ضربه به آب و همچینن تنفس های با تمرکز، تمرینی از ذهن آگاهی هستند.

ضمنا، شنا کردن، ورزشی با شدت پایین است که حین انجامش، احساس ناراحتی ندارید اما حتما طراوت و انرژی را احساس می کنید. پیدا کردن فرصتی برای یک تا یک ساعت و نیم شنا کردن با تمرکز، در اواسط یک روز شلوغ کاری، یک استراحت بسیار عالی و کامل در کنار ذهن آگاهی خواهد بود.

یادداشت می کنند

مطالعات نشان می دهد ابراز احساسات و اظهار قدردانی می تواند فوایدی چون خواب بهتر و کاهش خطر افسردگی را در پی داشته باشد. پس عجیب نیست که روانشناسان هم خودشان این کار را انجام می دهند و هم به بیماران توصیه می کنند.

هر وقت احساس اضطراب داشتید، لیستی از چیزهایی که بابت شان می توانید شاکر و راضی باشید تهیه کنید، این کار نگرش تان را تغییر داده و مانع نشخوار فکری که استرس برانگیز و ناامید کننده است می شود و نمی گذارد روی افکار منفی متمرکز بمانید. بنابراین حال تان خوب خواهد شد.

ورزش می کنند

یک راه دیگر برای شاد شدن می خواهید؟ تمرینات هوازی! دویدن مانند منبعی از سلامت روان برای خیلی از روانشناس هاست؛ که نه تنها استرس را کم می کند بلکه حتی هنگام دویدن ایده های خوب و مثبتی هم ممکن است به ذهن تان خطور کند! برای حس خوب بعد از دویدن، دلیل علمی وجود دارد؛ ورزش کردن باعث افزایش آدرنالین در تمام بدن می شود که متعاقبا ترشح اندورفین را به دنبال دارد.
حتی چند دقیقه ورزش کردن هم می تواند تفاوت بزرگی ایجاد کند؛ یک مطالعه به تازگی نشان داده فعالیت بدنی سبک در مقایسه با ورزش های سنگین یا متوسط، بهتر می تواند روی هیجانات اثر مثبت بگذارد.

منبع: ایران تک

(Visited 61 times, 1 visits today)

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *