جمعه ۰۳ فروردین ۱۳۹۷
۱۶ مورد از رازهای پشت صحنه آشپزی افراد مشهور! (قسمت دوم)

۱۶ مورد از رازهای پشت صحنه آشپزی افراد مشهور! (قسمت دوم)

اختصاصی چاره چی/ قطعا هرفرد خوش اشتهایی یک یا دو برنامه آشپزی مورد علاقه اش را دنبال می کند. قطعا برخی از این برنامه ها بهتر و جذاب تر از برنامه های دیگر هستند؛ اما آشپزی افراد معروف همیشه سرگرم کننده است. علاوه بر این آنها دستورهایی را به شما می آموزند که به شما کمک می کنند مثل یک سرآشپز حرفه ای آشپزی کنید. هر تعداد برنامه آشپزی هم که نگاه کنید قطعا کمی در مورد نحوه تولید آنها می دانید. اگر در مورد پشت صحنه این برنامه ها کنجکاو هستید، ما ۱۶ مورد از رازهای پشت صحنه این برنامه ها را به شما خواهیم گفت.

در قسمت قبلی این متن ۸ مورد از این موارد آورده شده اند ( https://goo.gl/pJvqoY ) در ادامه ما ۸ مورد دیگر را بیان خواهیم کرد:

۹. برنامه های آشپزی چندین کیلوگرم غذا را هدر می کنند

همانند هر سرآشپز دیگری افراد مشهور نیز اشتباه می کنند. آنها غذا را می سوزانند یا آن را خام می گذارند، حتی گاهی ظرف یا قابلمه غذا از دستشان می افتد؛ از این رو بشقاب هایی که شما می بینید معمولا چندین بار چیده می شوند.

۱۰. برخی از نمایش ها در برنامه های آشپزی مصنوعی هستند

در همه کشورها قوانین خاصی برای مسابقه های تلویزیونی وجود دارند. این قوانین به شدت سخت گیرانه هستند تا مسابقه واقعی باشد؛ در نتیجه در برخی از مسابقه های آشپزی وکیلی برای اطمینان از رعایت شدن تمام قوانین حضور دارد.

۱۱. در بسیاری از مسابقه های آشپزی شرکت کنندگان نمی توانند به دستور غذاها نگاه کنند

نداشتن دستور آشپزی هنگام شرکت در مسابقه کمی ترسناک است. همیشه در این مسابقات لحظاتی هستند که واقعا از به خاطر آوردن جزئیات دستورهایی که قبل از مسابقه خوانده اید، درست هنگامی که تحت استرس و فشار هستید، شگفت زده می شوید.

۱۲. در واقع هیچکس غذایی که شما در تلویزیون می بینید را نمی خورد

حقیقتی دیگر در مورد این مسابقات این است که داوران در واقع غذایی که شما می بینید پخته و در ظرف تزئین شده است را نمی خورند. آن غذایی که شما حاضر شدنش را می بینید دور ریخته می شود و غذای دیگری به طور مخصوص برای داوران پخته شده است که داوران دو یا سه لقمه از آن می خورند (و بعد دور ریخته می شود). علاوه بر این بسیاری از غذاهایی که در برنامه های آشپزی در تلویزیون می بینید قابل خوردن نیستند. اغلب به غذاهایی که در تلویزیون نشان داده می شوند اسپری، رنگ و نگهدارنده های شیمیایی زده می شود تا اشتهاآورتر به نظر برسند و زیر نورهای استودیو نیز بیشتر دوام آورند.

۱۳. کارکنان تمام کارهای آماده سازی غذا را قبل از مسابقه انجام می دهند

خب اگر شما هم تعجب می کنید که چطور سرآشپزها غذاهایی پیچیده را کمتر از نیم ساعت درست می کنند، باید به شما بگوییم که به راحتی! تمام کارهای آماده سازی غذا را تیمی که تعدادشان اغلب به بیست نفر نیز می رسد انجام می دهند؛ و در واقع طراحان غذا بشقاب های نهایی را نیز تزئین می کنند و نه آشپزی که شما در تلویزیون می بینید. اگر سرآشپز اشتباهی کند آنها دوباره تمام مواد غذایی را آماده می کنند. اغلب آشپزخانه شبکه های غذایی شامل پنج آشپزخانه مجزا هستند.

۱۴. افراد مشهور در حال آشپزی در خانه یا آشپزخانه خودشان نیستند

شاید فکر کنید این مسابقه های آشپزی به شما کمک می کنند نگاهی هم به آشپزخانه افراد مشهور مورد علاقه تان بیندازید. اما بد نیست بدانید کارکنان این مسابقات دکوراسیونی طراحی می کنند و وقتی تمام قسمت های مسابقه که در واقع فصلی از آن برنامه هستند تمام می شوند دکوراسیون را جمع می کنند. اغلب تمام قسمت های یک فصل حدود چندین روز یا هفته زمان می برند.

۱۵. مسابقات آشپزی بسیار شبیه آشپزی در آشپزخانه های واقعی هستند

در هر دو حالت اغلب آشپزها تحت استرس و فشار کاری هستند و هیچ توقف یا استراحتی در کار نیست.

۱۶. بسیاری از افراد مشهور که سرآشپز می شوند خودشان غذایی که درست کرده اند را نمی خورند

ممکن است گاهی اوقات فکر کنید سرآشپز مورد علاقه تان با وجود این همه غذای خوشمزه ای که می پزد چطور لاغر و ظریف است. در واقع همانطور که گفتیم او بعد از اینکه کمی از آن غذا را مقابل دوربین مزه می کند باقی آن را بیرون می ریزد.

منبع: cheatsheet.com

مترجم: سارا خانعلی زاده

(Visited 37 times, 1 visits today)

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *