جمعه ۰۳ فروردین ۱۳۹۷
۱۶ مورد از رازهای پشت صحنه آشپزی افراد مشهور! (قسمت اول)

۱۶ مورد از رازهای پشت صحنه آشپزی افراد مشهور! (قسمت اول)

اختصاصی چاره چی/ قطعا هرفرد خوش اشتهایی یک یا دو برنامه آشپزی مورد علاقه اش را دنبال می کند. قطعا برخی از این برنامه ها بهتر و جذاب تر از برنامه های دیگر هستند؛ اما آشپزی افراد معروف همیشه سرگرم کننده است. علاوه بر این آنها دستورهایی را به شما می آموزند که به شما کمک می کنند مثل یک سرآشپز حرفه ای آشپزی کنید. هر تعداد برنامه آشپزی هم که نگاه کنید قطعا کمی در مورد نحوه تولید آنها می دانید. اگر در مورد پشت صحنه این برنامه ها کنجکاو هستید، ما ۱۶ مورد از رازهای پشت صحنه این برنامه ها را به شما خواهیم گفت.

در ادامه در قسمت اول این متن ۸ مورد  از این موارد آورده شده اند و به زودی در قسمت دوم موارد دیگر بیان خواهند شد:

۱. بسیاری از سرآشپزها خودشان دستور تهیه غذاهایی که درست می کنند را ننوشته اند

اگر همیشه فکر می کردید برای سرآشپزی حرفه ای شدن در تلویزیون باید خودتان دستورهای غذایی منحصر به فردی بنویسید باید به شما بگوییم که اشتباه می کنید. نشریه ای مربوط به آشپزی اعلام کرده است که بیشتر سرآشپزها خودشان دستور غذاهایی که درست می کنند را نمی نویسند. این نشریه اینگونه ادامه می دهد که برخی از افراد مشهوری که در این برنامه ها شرکت می کنند  واقعا وقت این کار را ندارند، برخی دیگر استعداد آن را نداشته و دیگران نیز بیشتر بر دیده شدن در تلویزیون تمرکز می کنند تا غذایی که قرار است تهیه کنند؛ و در نتیجه اکثر آنها تا حد زیادی از دیگران کمک می گیرند.

۲. سرآشپزها اغلب دست خود را می برند

به گفته آلتون برون، سرآشپزهایی که در حال رقابتند بیشتر به خودشان صدمه می زنند زیرا کمک سرآشپزها مهارت های کار با چاقویشان بسیار قوی تر است. همانطور که می دانید خود سرآشپزها در تلویزیون بزرگنمایی شده و مهارت های ضعیف کار با چاقویشان پنهان می ماند.

۳. مسابقه های آشپزی خیلی بیشتر از آنچه به نظر می رسد منصفانه اند

شاید هنگام تماشای یک مسابقه آشپزی فکر کنید داورها برای تیمی خاص بیشتر از بقیه وقت می گذارند یا غذایی که آن تیم تهیه کرده بود را به درستی و دقت نچشیدند در حالیکه در واقعیت اینطور نیست. در واقع این مسابقه ها ناعادلانه به نظر می رسند چون بسیاری از صحنه های فیلم برداری شده بریده می شوند و بد نیست بدانید که این برنامه ها همیشه تا حد ممکن منصفانه اند. در هر مسابقه آشپزی تیمی برای اجرای دقیق استانداردهای رفتاری وجود دارد که تمام حرکت های افراد را زیر نظر دارد تا همه از مزایای یکسانی برخوردار باشند.

۴. سرآشپزها برای اینکه همه چیز عالی به نظر برسد طراح دارند

همه ما وقتی با کلی زحمت دستورهایی که در تلویزیون دیده ایم را اجرا می کنیم و به نتیجه یکسان، حداقل از لحاظ ظاهر آن، نمی رسیم کمی ناراحت می شویم. خب، بد نیست بدانید که تمامی این برنامه ها به کارگردانان هنری، متخصصان مجرب، طراحان غذا و دستیارانشان تکیه دارند.

۵. مستقر شدن سرآشپزها ساعت ها زمان می برد

معرفی چالش و خواندن قوانین و مقررات برای آشپزها و مستقر شدن آنها در محل ساعت ها زمان می برد. اگر می پرسید چرا؟ باید به شما بگوییم که با توجه به سطح استرس شرکت کنندگان، اغلب چالش را اشتباه متوجه می شوند یا به مسائل بسیار ساده با وجود یادآوری تماشاچیان حاضر در سالن اهمیت نمی دهند یا حتی قبل از زمان شروع مسابقه شروع به آشپزی می کنند.

۶. شرکت کنندگان در مسابقه می توانند نقش نویسنده را بازی کنند- البته تنها برای آشپزی

شما تنها فردی نیستید که به مواد غذایی داخل یخچالتان نگاه می کنید و نمی دانید با آنها چه می توان درست کرد. شرکت کنندگان در مسابقه های آشپزی تا حدی نقش نویسنده را بازی می کنند- البته فقط برای آشپزی. آنها اغلب به سمتی پیش می روند که حس می کنند صحیح است و بعد، در نیمه راه متوجه می شوند راهی که انتخاب کردند واقعا بد بوده. با تمام اینها دیدن اینکه چطور خودشان را از آن وضعیت نجات می دهند فوق العاده است. در واقع با داشتن محدودیت خلاقیت و ابتکار آنها بیشتر می شود.

۷.  تنها یک قسمت از برنامه آشپزی می تواند ۱۴ ساعت زمان ببرد

برای مثال برای برنامه ای آشپزی شرکت کنندگان باید از ساعت ۵.۴۵ دقیقه صبح در استودیو حضور پیدا می کردند و اگر حذف نمی شدند فیلم برداری تا ۸ یا ۹ شب ادامه داشت؛ و البته برنده مسابقه نیز باید یک ساعت دیگر یا بیشتر در  مورد مسابقه و چالش هایش با دوربین ها صحبت می کرد.

۸. سرآشپزها می توانند به هم کمک یا همدیگر را خراب کنند!

در همه مسابقه ها دسترسی کامل به آشپزخانه وجود دارد. اما آن آشپزخانه تنها یک ظرف از ادویه ای خاص دارد. شرکت کنندگان  وقتی چیزی که می خواهند را پیدا نمی کنند، از هم می پرسند که آن ادویه کجاست. برخی می گویند اما برخی دیگر تصمیم می گیرند که آن را از هم پنهان کنند!

منبع: cheatsheet.com

مترجم: سارا خانعلی زاده

(Visited 34 times, 1 visits today)

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *