یکشنبه ۰۴ مهر ۱۴۰۰
برای بهبود تب و مریضی چه غذاهایی باید بخوریم؟

برای بهبود تب و مریضی چه غذاهایی باید بخوریم؟

۱٫ مایعات:
 بیماران دچار تب باید تا چند روز میزان استفاده از آب و آب میوه های طبیعی را افزایش بدهند. نوشیدن آب پرتقال طبیعی به فاصله هر ۳ ساعت، واقعا برای کاهش تب موثر است. این آب میوه، سیستم ایمنی را تقویت می کند و توانایی بدن را برای مبارزه با تب افزایش می دهد.

۲٫ سوپ مرغ:
 سوپ مرغ، علاوه بر فراهم کردن مایعات لازم برای بیماران دچار تب، میزان زیادی از مواد مغذی و پروتئین ها را هم به بدن آنها می رساند. این سوپ، علائم سرماخوردگی را کاهش می دهد و می تواند تب را هم از بین ببرد. هرچه میزان سبزی ها در سوپ مرغ بیشتر باشد، آنتی اکسیدان بیشتری به بدن می رسد.

۳٫ مواد غذایی پروبیوتیک:
 این مواد غذایی حاوی باکتری های سالم و مفید برای بدن هستند که اثربخشی آنها برای درمان تب و سرفه اثبات شده است. حتی کودکان می توانند از مواد غذایی پروبیوتیک به عنوان آنتی بیوتیک استفاده کنند. ماست های پروبیوتیک، یکی از گزینه های در دسترس شما هستند.

۴٫ رژیم غذایی نرم:
 رژیم غذایی نرم شامل سبزی های بخارپز، فرنی ها و حریره ها، تخم مرغ آبپز و ماست می شود. انتخاب اصطلاح «نرم» برای این رژیم غذایی،  یک دلیل اصلی دارد. درواقع، این مواد غذایی به  راحتی هضم می شوند و انرژی لازم را برای تسریع در روند بهبود برای بدن فراهم می کنند.

۵٫ میوه های تازه:
 میوه هایی مانند پرتقال، سیب، انگور، لیمو و آناناس، واقعا برای بیماران دچار تب مفید هستند. این میوه ها هم مقدار زیادی ویتامین برای بدن فراهم می کنند و هم روند بهبود را تسریع می کنند. فراموش نکنید بیمارانی که تب دارند نباید از کمپو ت های میوه استفاده کنند.

 

منبع: هفته نامه سلامت

(Visited 71 times, 1 visits today)