جمعه ۰۴ مهر ۱۳۹۹
۷ اتفاقی که با نوشیدن روزانه قهوه در بدنتان رخ می دهد!

۷ اتفاقی که با نوشیدن روزانه قهوه در بدنتان رخ می دهد!

اختصاصی چاره چی/ شاید خیلی از ما عاشق قهوه باشیم اما آیا تا به حال به این فکر کرده اید که قهوه با بدن ما چه می کند و با نوشیدن این نوشیدنی به طور روزانه در بدن ما چه اتفاقاتی می افتد؟ خوشبختانه اینطور به نظر می آید که نوشیدن قهوه در واقع برای سلامتی ما مفید است. با این وجود ما در ادامه ۷ مورد از اتفاقاتی که با نوشیدن قهوه در بدن شما رخ می دهند را با شما در میان می گذاریم. این ۷ مورد اینها هستند:

۱- احتمال پیشرفت و ابتلا به سرطان و بسیاری از بیماری های دیگر کاهش می یابد

با نوشیدن قهوه به صورت روزانه شما در واقع شانس پیشرفت و ابتلا به بسیاری از بیماری ها را کاهش می دهید. به گفته مشاورین متخصص تغذیه نوشیدن روزانه ۳ تا ۵ فنجان قهوه می تواند مرگ و میر ناشی از بسیاری از بیماری ها، خطر ابتلا به دیابت نوع دوم، پارکینسون، زوال عقل و برخی از سرطان ها مانند کبد را به شدت کاهش دهد. بسیاری از متخصصین تغذیه از قهوه به عنوان «دارو معجزه گر» یاد می کنند. به گفته آنها به طور کلی قهوه به شما کمک می کند که بیشتر زنده بمانید؛ اما باید بدانید که برای به سود بردن از تمام مزایای قهوه تان باید کرم و شکر را از آن حذف کنید.

۲- حال کلی شما بهتر خواهد شد

علاوه بر پیشگیری از بسیاری از بیماری ها، کافئین موجود در قهوه به طور مستقیم با مغز شما ارتباط دارد. این اثرات به خصوص در سطوح کم مصرف قهوه به خوبی دیده می شوند. کافئین با عملکرد مثبت مغز از جمله بهبود هوشیاری، تمرکز، کاهش افسردگی و کاهش احتمال خودکشی ارتباط مثبتی دارد. به نقل از متخصصان تغذیه از آنجایی که محرک کافئین موجود در قهوه به بهتر شدن روحیه افراد کمک می کند، افرادی که روزانه دو تا سه فنجان قهوه می نوشند، ۴۵ درصد از سایر افراد احتمال ابتلا به افسردگی دارند.

۳- باعث مراقبت بهتر از حافظه می شود

در حالیکه توانایی قهوه در افزایش هوشیاری، تمرکز و روحیه افراد جای تعجب ندارد و همیشه از آن صحبت می شود، تحقیقات جدید از توانایی قهوه در مراقبت از حافظه صحبت می کنند. دقت داشته باشید که مصرف بیش از حد کافئین ضرورتا بهتر نخواهد بود و همیشه تاثیر مثبتی بر بهره وری نخواهد داشت.

۴- به شما کمک می کند تا ورزشکار بهتری باشید

در واقع ورزشکارانی که قهوه می نوشند از هر دو مزیت فیزیکی و روحی قهوه سود می برند. کافئین موجود در قهوه عملکرد افراد را در طول هر دو تمرینات طولانی و کوتاه مدت افزایش می دهد. کافئین هم چنین گیرنده های مغز که پیام احساس خستگی را منتقل می کنند را خاموش می کند.

۵- مصرف بیش از حد آن تاثیری منفی بر زندگی روزمره شما خواهد داشت

حالا کمی هم آن سوی دیگر نوشیدن قهوه را ببینیم. در واقع مصرف بیش از حد قهوه می تواند اثرات جانبی و منفی زیادی مانند اضطراب، بی قراری، ترس، بی خوابی و وابستگی به کافئین را همراه داشته باشد.

۶- بسته به اینکه چطور دم کنیدش می تواند سطح کلسترول بدنتان را افزایش دهد

اگر فردی هستید که کلسترول خون از نگرانی های شماست، شاید لازم باشد در نحوه دم کردن قهوه تان تجدیدنظر کنید. فیلتر کردن قهوه توانایی جدا کردن قهوه از روغن هایی که باعث بالا رفتن کلسترول در بدن شما می شوند را دارد.

۷- فشار خون شما افزایش می یابد- اما تاثیرات بلند مدت منفی ندارد

در نهایت اینکه، قهوه می تواند باعث افزایش فشار خون شود. معمولا این افزایش بسیار کم و موقت بوده و به اثرات جانبی منفی در طولانی مدت منجر نخواهد شد.

منبع: msn.com

مترجم: سارا خانعلی زاده

(Visited 116 times, 1 visits today)

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *