دوشنبه ۰۳ اردیبهشت ۱۳۹۷
۶ پیشنهاد ضد سرفه در فصل سرد

۶ پیشنهاد ضد سرفه در فصل سرد

۱. زنجبیل: یکی از بهترین خوراکی ها برای درمان سرفه زنجبیل است. اگر می خواهید سرفه خیلی سریع برطرف شود، باید چای زنجبیل بنوشید یا چند تکه زنجبیل را بجوید. می توانید از عسل برای شیرین کردن چای زنجبیل کمک بگیرید. زنجبیل خاصیت ضدالتهابی ویژه ای دارد که به درمان سرفه و دیگر علائم همراه آن کمک می کند.

۲. غذاهای داغ و تند: کاملا درست است که غذاهای داغ و تند می توانند سرفه و سرماخوردگی را درمان کنند. اگر سرفه واقعا شما را به دردسر انداخته، باید غذاهای تند مثل غذاهایی که با فلفل چیلی تهیه می شوند، امتحان کنید. مردم بسیاری از نقاط جهان، از غذاهای سنتی چینی که ذاتا تند هستند، برای درمان سرفه استفاده می کنند.

۳. سوپ مرغ: گزینه بعدی برای درمان سرفه، سوپ مرغ است که استفاده از آن، پیشینه کهنی دارد. البته باید از انواع سبزی ها،  کلم، سیر و هویج برای پختن سوپ مرغ استفاده کنید تا اثرگذاری آن را افزایش بدهید. اضافه کردن سیر به این سوپ، هم طعم بهتری به آن می دهد و هم به درمان سریع تر سرفه کمک می کند.

۴. سیر: اضافه کردن سیر به وعده های غذایی و غذاهای مختلف باعث می شود سرفه خیلی سریع از بین برود. سیر، باکتری های موجود در گلو را نابود می کند و در نتیجه توانایی زیادی برای برطرف کردن سرفه دارد. جویدن چند حبه سیر هم می تواند تاثیر قابل توجهی داشته باشد.

۵. انواع مرکبات: استفاده از انواع مرکبات مانند لیموترش، پرتقال و لیموشیرین برای برطرف کردن سرفه ضروری است. شما می توانید از آب طبیعی مرکبات برای از بین بردن سرفه کمک بگیرید. ویتامین C موجود در این میوه ها، واقعا برای بدن مهم است و سرفه را به خوبی درمان می کند.

۶. چای نعناع: نعناع حاوی ماده مهمی به  نام منتول است که می تواند به تسکین گلودرد و سرفه های خشک کمک کند و عملکردی مشابه با داروهای ضداحتقان داشته باشد. محصولات بسیاری مانند مکمل های غذایی، قرص ها و چای های گیاهی با استفاده از نعناع تولید می شوند. شما می توانید ۳ بار در روز از چای نعناع استفاده یا این گیاه را به وعده های غذایی اضافه کنید.
منبع: هفته نامه سلامت

(Visited 24 times, 1 visits today)

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *