یکشنبه ۳۰ اردیبهشت ۱۳۹۸
چطور قهوه جوشی تمیز داشته باشیم؟

چطور قهوه جوشی تمیز داشته باشیم؟

اختصاصی چاره چی/ اگر شما هم از عاشقان قهوه هستید و همیشه از دستگاه قهوه جوش در خانه استفاده می کنید بهتر می دانید که اگر مدت کوتاهی از این دستگاه استفاده نکنید، جرم ها و رسوبات چرب آن به سختی تمیز می شوند.

رسوبات باقی مانده از قهوه و سختی آب در طول زمان، می تواند به دستگاه شما آسیب بزند و سرعت عمل آن را کند کند.این مواد باقی مانده حتی بر طعم قهوه ای که می خورید هم تاثیر می گذارند.

بنابراین هر چقد هم قهوه جوش گران قیمتی را خریداری کرده باشید، اگر مدتی از آن استفاده نکنید تبدیل به محیط مناسبی برای رشد میکروب ها و باکتری ها خواهد شد.

– شتشوی روزانه

قطعه هایی از قهوه جوشتان را که قابلیت جابجایی دارد، مثل سبد فیلتر، پارچ و … را هر روز با آب گرم و مواد شوینده ی ظروف بشویید تا چربی و تکه های باقی مانده قهوه از سطح آن ها کاملا پاک شوند.البته این قطعات قابلیت شستشو در ماشین ظرفشویی را هم دارند.شما می توانید گاهی درب مخزن قهوه جوش را باز بگذارید تا رطوبت داخل آن باعث رشد میکروب ها نشود.


– شستشوی ماهانه

ماهی یک بار یک لیوان آب و یک لیوان سرکه سفید را ترکیب کرده و در مخزن قهوه جوش ریخته و دستگاه را روشن کنید و پس از چند دقیقه از یک دور کامل دستگاه را خاموش کرده و اجازه دهید یک ساعت در این حالت بماند، این کار را یک بار دیگر تکرار کنید و سپس قهوه جوش را شسته و چند بار آب معمولی در آن استفاده کنید تا بوی سرکه کاملا از بین برود.

مترجم : وحیده امینی

منبع : www.realsimple.com

(Visited 59 times, 1 visits today)

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *