سه شنبه ۰۱ مهر ۱۳۹۹
رمز و رازهاي پخت مافین و کاپ کیک های خوشمزه در خانه!

رمز و رازهاي پخت مافین و کاپ کیک های خوشمزه در خانه!

اختصاصی چاره چی / این روزها مافین ها و کاپ کیک ها به دلیل طعم دلپذیر و پخت آسانی که دارند، طرفداران زیادی پیدا کرده اند که رعایت چند نکته ظریف در ارتباط با آن ها می تواند به شما در پخت یک کاپ کیک خانگی فوق العاده کمک کند.

– کیفیت خمیر

برای آنکه خمیر مایه ی شما طعم بهتری پیدا کند، اولین کار این است که اجازه دهید، تخم مرغ، شیر و کره به دمای اتاق برسند.با این کار، ترکیبات شیمیایی موجود در این مواد به راحتی با هم ترکیب می شوند و مافین و کاپ کیک تردتری خواهید داشت.برای این کار ، مواد را چند ساعت پیش از پخت خارج از یخچال قرار دهید یا تخم مرغ ها را در آب گرم ( نه داغ) بگذارید.

– ماست

برای آنکه مافین یا کاپ کیک شما عطر بهتر و بافت نرم و سبک تری پیدا کند، کمی ماست و وانیل به مایه ی آن اضافه کنید، این کار عطر فوق العاده ای به کیک شما می دهد.

muffins_cupcakes


– کالری کمتر

برای پخت کاپ کیک سالم تر میزان شکر را به یک چهارم کاهش دهید و به جای آن از ادویه های معطر دیگر مثل دارچین استفاده کنید تا سطح قند خون و کالری شما افزایش نیابد.

– اندازه ها

برای آنکه کاپ کیک و مافین شما به صورت کاملا یکنواخت پخته شود، در انتخاب پیمانه ها و اندازه هایی که در دستور پخت آمده دقت بیشتری کنید.

– قالب ها

برای در آوردن مافین از قالب کمی دیواره ها را با کره آب شده چرب کنید یا از قالب های کاغذ روغنی آماده در بازار استفاده کنید تا دردسر برگرداندن مافین ها را نداشته باشید.هنگام جدا کردن مافین ها هم، اجازه دهید حرارت آن کمتر شود تا هنگام جدا کردن به قالب نچسبد.

– پخت هوشمند

برای نتیجه ی بهتر و پختی یک دست، روی مافین را با چنگال سوراخ هایی ایجاد کنید و چند قطره آب در این سوراخ ها بریزید تا حرارت به صورت یکپارچه به همه جای آن برسد.

 

مترجم : وحیده امینی

منبع : www.quickanddirtytips.com

(Visited 460 times, 1 visits today)

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *