شنبه ۰۵ خرداد ۱۳۹۷
چند اصل مهم برای انتخاب لباس پاییزی کودک

چند اصل مهم برای انتخاب لباس پاییزی کودک

با آمدن پاییز و کوتاه شدن روزها، نورهای گرم و ملایم در بعد از ظهر ایجاد می شود. تنوع لباس ها و رنگ ها در فصل پاییز به شما این امکان را می دهد که لباس هایی بسیار شاد و متنوع به کودک تان بپوشانید؛ سویشرتهای بافتنی، ژاکت های پشمی، شال و کلاه و بوت های زیبا. امروز لباس های پاییزی را برای بچه های خوش تیپ معرفی می کنیم و نکاتی را برای خرید و انتخاب لباس فرزندان تان به شما یاد می دهیم:

سن کودک تان را در نظر بگیرید

برای کودک خود به سراغ خرید دستکش های گران نروید چون دستش در حال رشد است. پارچه های ضد آب بهترین انتخاب برای دستکش هستند. همه چیز به سن کودک شما بستگی دارد. کودک تا دوازده ماهگی، زیاد حرکت نمی کند و قد می کشد. باید به تن آنها، پارچه هایی با جنس نرم، راحت و گرم بپوشانید. مانند پارچه های کشمیری که از کرک تشکیل می شود. ما فکر می کنیم که پارچه های کشمیری خیلی طرفدار ندارند ولی واقعا این طور نیست و امروزه این نوع پارچه ها تقریبا همه جا پیدا می شود و می توان آنها را با خیال راحت در ماشین لباس شویی انداخت و شست. برای کودکانی که سن بیشتری دارند، لباس هایی با پارچه های کتان مناسب است، چرا که این نوع پارچه ها، نسبت به سایر انواع آن، کمتر آلرژی زا هستند. از این گذشته، لباس های کتان، راحت تر هستند و فرزندتان درآن احساس بهتری دارند. در مجموع، لباس کودک شما نباید از پشم و یا مواد مصنوعی باشد، به خصوص لباس های یقه دار او، چون ممکن است حساسیت به وجود آورد.

زیر پوش نخی

ایده آل این است که بر تن او، یک زیر پوش نخی یا یک لباس یقه اسکی نخی بکنید تا از پوست ظریفش، محافظت کند. در مورد لباس های پشمی می توانیم به تن کودک مان، لباس های کشمیری پشمی بپوشانیم، اما توجه داشته باشید که کودک تان به این نوع پارچه پشمی حساسیت ندارد اما سایر لباس های پشمی، او را اذیت خواهد کرد.

سوئیت شرت رنگی

خرید تی شرت های آستین بلند را در ابتدای کار خود قرار دهید، چرا که کودکان وقتی به کلاس درس می روند کت یا سوئیت شرت خود را در می آورند و لباس های آستین بلند بهترین انتخاب برای پوشیدن در زیر کت و سوئیت شرت هستند، البته به دلیل اینکه سر آستین های بلند در اثر تماس مداوم با میز کثیف می شوند توصیه می کنیم چند تی شرت خریداری کنید.
کاپشن برای لباس پاییزی کودک خیلی زود است. به جای آن چند سوئیت شرت رنگی برای مدرسه اش بخرید. شلوارهای جین و یا کتان بهترین انتخاب برای کودک هستند چرا که در کنار شیک بودن ، کودک را نیز گرم نگه می دارند.

جوراب های پاییزی

جوراب مهمترین وسیله در محفوظ نگه داشتن کودک شما در مقابل سرماست. پس جوراب مناسب این فصل مطمئنا نخی نخواهد بود. فعالیت کودک در طول روز زیاد است و فشار زیادی به پاها وارد می کند، درنتیجه یک جفت جوراب که پاهای کودک را راحت و خشک نگه دارد اولین پله محافظت و گرمای پاها است. بهتر است جوراب های پنبه و پشمی انتخاب کنید. بزرگ ترین ویژگی این جوراب ها این است که با این که ضخیم هستند اما باعث ناراحتی و خارش نمی شوند و در شرایط هوای سرد بهترین گزینه برای کودکان هستند. این نکته را هم در نظر داشته باشید، بهتر است از هر رنگ جوراب، دو جفت بخرید. در این صورت اگر کوچولوی شما یک لنگه از جورابش را گم کرد هنوز سه لنگه دیگر دارد.

دستکش پاییزه ضد آب

برای کودک خود به سراغ خرید دستکش های گران نروید چون دستش در حال رشد است. پارچه های ضد آب بهترین انتخاب برای دستکش هستند، بهتر است دستکش پاییزی از جنس پشم نباشد، چون پس از شست و شو و یا حتی زیر باران خیس شدن دیر خشک می شود.
یادمان باشد، پاییز فصل لایه لایه لباس پوشیدن است؛ یعنی به جای پوشیدن یک لباس گرم و سنگین، بهتر است چند لباس نازک را روی هم به کودک مان بپوشانیم تا در صورت گرم و سرد شدن دمای هوا، یا در مکان های متفاوتی که در آنها قرار می گیرد، بتوانید به راحتی پوشش خود را تغییر دهد.

 

منبع: تبیان

(Visited 96 times, 1 visits today)

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *