جمعه ۰۴ خرداد ۱۳۹۸
برای شادابی و لطافت پوست صورت این نکات را رعایت کنید

برای شادابی و لطافت پوست صورت این نکات را رعایت کنید

در هر فصلی از سال، پوست نیازمند مراقبت  است. طبیعی است نوع مراقبت ها نیزمتناسب با وضعیت آب و هوای هر فصل است. گرما، تابش شدید نورآفتاب و گرد وغبار که در کلانشهرها بیش از هر منطقه دیگری در هوا وجود دارد، عواملی هستند که باید پوست را در مقابل آن ها مراقبت کرد. برای این منظور، به نکته های زیر دقت کنید.

تمیز کنید

به محض رسیدن به خانه، صورت را با محلول های پاک کننده مناسب پاک کنید. هرچه توان شست وشوی پوست صورت با این محلول ها عمیق تر باشد، به همان نسبت پوست سالم تر و شاداب تر خواهد شد. بنابراین صورت را با محلول متناسب با پوست صورت پاکسازی کنید.

صورت را بشویید

حتی اگر روی محلول پاک کننده توصیه شده باشد که پس از پاکسازی با این محلول، نیازی به شستن نیست اما با این حال صورت تان را بشویید.

آب درمانی

حتما حس خوب ناشی از شستن صورت با آب خنک را بارها تجربه کرده اید. با تماس نخستین قطره های آب خنک با پوست داغ، حس سبکی، آرامش و نشاط به پوست تزریق می شود. بنابراین نخستین قدم برای حفظ شادابی و نشاط پوست، شستن آن با آب سرد است. برای چند ثانیه کف دست تان را از آب سرد پر کنید و صورت را داخل آن بگیرید تا کاملا خنک شود.

خیار درمانی

یکی از میوه هایی که می تواند باعث آرامش پوست شده و به آن آبرسانی هم انجام دهد، خیار است. یک عدد خیار را بشویید. آن را رنده کنید و تمام پوست صورت به جز دور چشم ها را با آن بپوشانید. نیم ساعت دراز بکشید و بعد صورت تان را بشویید. تازه شدن پوست صورت را به خوبی احساس خواهید کرد.

لیمو درمانی

یکی دیگر ازراه کارهای پاکسازی و حفظ لطافت پوست صورت، مالیدن آب لیموترش روی آن است. آب یک عدد لیموترش را بگیرید. بعد از شستن صورت، با کمک پنبه، آب لیمو را روی صورت، به جز دور چشم بمالید. ۱۰دقیقه صبر کنید و سپس پوست را بشویید.

لایه برداری کنید

به دلیل آلودگی هوا، پوست درمعرض آسیب قرار دارد. بنابراین باید به شکل مناسب آن را لایه برداری کرد. برای این منظور، کرم لایه بردار مناسب تهیه و ۲تا ۳بار در هفته، با کمک آن، پوست را لایه برداری کنید. یکی از لایه بردارهای طبیعی سفید آب است. هر بار که حمام می روید، بهتر است پوست را با کمک سفیدآب، لایه برداری کنید.

مرطوب کنید

خشکی هوا رطوبت پوست را کاهش می دهد. بنابراین حتما بعد از شستن پوست صورت و تمیز کردن آن، از مرطوب کننده متناسب با پوست استفاده کنید.

شست وشو با بخار

به صورت تان بخور بدهید. برای این کار، قابلمه کوچکی را آب کنید. بعد از اینکه جوشید به اندازه نصف فنجان به آن گل بابونه و کمی گلاب اضافه کنید. کمی که جوشید و گل ها باز شدند، قابلمه را از روی گاز بردارید. حوله ای روی سر بیندازید و صورت را مقابل بخار آن بگیرید. ۱۰تا ۱۵دقیقه پوست را بخور بدهید. سپس صورت را خشک کنید و آن را با آب ولرم رو به سرد بشویید.

کرم ضد آفتاب

این توصیه کاملا تکراری است، اما استفاده از کرم ضدآفتاب را فراموش نکنید. اگر به مدت طولانی درمعرض آفتاب قرار دارید، هر سه ساعت یک بار کرم را تجدید کنید.

 

منبع: همشهری شش و هفت

(Visited 54 times, 1 visits today)

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *