جمعه ۰۳ فروردین ۱۳۹۷

ایده‌های رنگی برای دکوراسیون اتاق خواب

۱- تخت خواب تان را رنگی کنید

دکوراسیون اتاق خواب تان می تواند کاملا شبیه به یک اثر هنری پاپ آرت باشد. اگر بخواهید تخت خواب تان را در مرکزیت توجه قرار دهید، بهتر است دیوارها، کفپوش اتاق و دیگر وسایل موجود را به صورت تک رنگ یا با یک طیف رنگی خاص انتخاب کنید و در عوض اجزای مختلف تخت خواب تان را با طرح های رنگارنگ و متنوع برگزینید.
مدل های راه راه ساده یا سیاه و سفید هم برای این منظور بسیار مناسب هستند. اگر با طرح های سیاه و سفید به اندازه کافی اقناع نمی شوید، از رنگ های روشن همچون طیف زرد هم بهره بگیرید. قفسه های کتاب یا وسایل دکوری هم می توانند کاملا مطابق با همین طیف رنگی انتخاب شوند.
یکی از مزیت های مهم در این نوع طراحی های سیاه و سفید، این است که هر رنگ دیگری که برای تخت خوابتان در نظر بگیرید، کاملا با فضای کلی اتاق خواب هماهنگی خواهد داشت. در نتیجه برای چیدمان رنگ های تخت خواب کار دشواری در پیش نخواهید داشت.

۲- رنگ های روشن و آفتابی را فراموش نکنید

در صورتی که بخواهید گرما و حرارت بیشتری به اتاق خواب تان بدهید، از رنگ های طیف زرد غافل نشوید. قطعا استفاده از این نوع رنگ های گرم، یادآور روزهای دلپذیر آفتابی برای تان خواهد بود. ترکیب رنگ های طیف خاکستری و زرد، فوق العاده ایده آل است و هماهنگی بسیار خوبی در زیباتر کردن دکوراسیون مورد نظرتان خواهند داشت.
علاوه بر این که رنگ زرد برای ایجاد حس آرامش و آسودگی فکری شما بسیار مفید است، می تواند محیط بسیار خوبی برای مطالعه نیز فراهم کند. به همین دلیل اگر فضای کافی در اتاق خواب تان دارید، یک میز کار هم به آن اضافه کنید. باکس های شش ضلعی که در تصویر می بینید هم فضای اتاق را از حالت کلاسیک خارج کرده اند و شکل و شمایلی مدرن تر به دکوراسیون محیط بخشیده اند.

۳- از لبه ها نرم و منحنی ها کمک بگیرید

در رنگ آمیزی دیوارها به هیچ وجه نیاز نیست که همیشه کل دیوار را بپوشانید. اگر دوست داشته باشید می توانید نیمی از دیوار را با رنگ مورد علاقه تان رنگ آمیزی کنید و نیمی دیگر را رنگ نخورده باقی بگذارید. اما اگر قصد داشته باشید کمی فضای استودیویی و هنری به اتاقتان بدهید می توانید محل تلاقی دو رنگ روشن و تیره تر را با یک عدد اسفنج ادغام کنید و لبه های رنگ آمیزی شده را نرم و دارای انحنا کنید. برای اینکه وسایل تان هم با این نوع رنگ آمیزی هماهنگی بهتری داشته باشد، بهتر است تخت خوابی بدون لبه های تیز و دارای انحنا را انتخاب کنید.

۴- به رنگ آبی بیشتر اعتماد کنید

اگر می خواهید اتاق خواب تان فضایی منحصر بفرد برای کسب آرامش و استراحت تان باشد، رنگ های طیف آبی گزینه بسیار خوبی برای دکوراسیون خواهد بود. استفاده از کفپوش های روشن در کنار دیوارهایی که با رنگ آبی تیره پوشیده شده است، تضاد دلپذیری ایجاد می کند.
اگر وسایل و مبلمان داخل اتاق را هم به رنگ تیره انتخاب کنید، عمق بیشتری از رنگ آبی را در فضای اتاق خواب تان خواهید داشت. اما فراموش نکنید که استفاده از چنین رنگ آمیزی خاص و منحصر بفردی می تواند دست تان را برای انتخاب دیگر المان های دکوراسیون تا حد زیادی ببندد و انتخاب هایتان را محدود کند.

۵- کمی از سادگی دیوارها فاصله بگیرید

اگر به رنگ صورتی علاقه داشته باشید، احتمالا از طراحی این اتاق خواب هم لذت خواهید برد. نوارهای پهنی که روی دیوارها طراحی شده اند، جذابیت بصری بیشتری ایجاد کرده اند و تعادل رنگی بهتری را در فضای اتاق به وجود آورده اند.

استفاده از رنگ مسی برای وسایل داخل اتاق، در کنار طیف صورتی که به طور غالب در طراحی دکوراسیون به کار رفته است، هماهنگی بسیار خوبی را تشکیل داده و تا حدود زیادی شکل و شمایل اتاق خواب را تجملاتی تر نشان داده است. به ویژه استفاده از یک لوستر پر زرق و برق توانسته جلوه بیشتری به محیط اتاق بدهد.

۶- رنگ نارنجی اتاق خواب تان را منحصر بفرد می کند

شاید تصور استفاده از رنگ نارنجی برای طراحی دکوراسیون اتاق خواب کمی برایتان عجیب باشد. اما استفاده از این رنگ در تزئینات اتاق و همچنین به کارگیری مبلمان تهیه شده از چوب و چرم قهوه ای، می تواند محیط اتاق را بیش از پیش گرم و گیرا کند. البته برای اینکه فضای اتاق بیش از اندازه تاریک نباشد، بهتر است کفپوش ها و همچنین پرده های اتاق به رنگ روشن انتخاب شوند.

۷-گل های بیشتری به اتاق خواب تان اضافه کنید

طرح های گل دار برای اتاق خواب یکی از بهترین گزینه ها می تواند باشد. به خصوص اگر تاکید بیشتری روی طراحی تخت خوابتان با پارچه های گل دار داشته باشید، می توانید مرکزیت بسیار زیبایی را از نظر بصری در دکوراسیون اتاق خواب ایجاد کنید.

اما باید به یاد داشته باشید که هر چه طرح های به کار رفته برای رخت خواب و پارچه های مورد استفاده در تخت خواب تان شلوغ تر باشد، باید از اسباب و وسایل ساده تری در کنار آن استفاده کنید. پس بایستی اثاثیه پر زرق و برق اتاق خواب را کنار بگذارید و برای استفاده از طرح های گلدار زیبا، دیوارها و پرده ها را هم به رنگ های روشن انتخاب کنید.
البته با توجه به سلیقه خودتان می توانید انتخاب دیگری هم داشته باشید و نقطه تمرکز را از تخت خوابتان به دیگر فضاهای اتاق خواب هم منتقل نمایید. برای این کار باید پارچه های به کار رفته در تخت خواب را کاملا ساده انتخاب کنید و به جای آن از کاغذهای دیواری و پرده های گل دار استفاده کنید.

 

منبع: برترین ها

(Visited 34 times, 1 visits today)

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *