جمعه ۰۳ فروردین ۱۳۹۷
اشتباهات رایج در هایلایت مو

اشتباهات رایج در هایلایت مو

۱-بلافاصله دکلره بلوند انجام می دهید:

اگر اولین باری است که می خواهید موهای خود را روشن تر کنید، سعی کنید امبره کنید یا این که تنها سایه تیره ای از بلوند را بر روی موهای خود اعمال نمایید. بله بلوند برای بیشتر افراد جذاب است اما تغییر سریع از رنگ تیره به رنگ روشن می توانید شوک برانگیز باشد و چهره شما را تحت تاثیر خود قرار دهد.

۲- انواع مختلف هایلایت را مدنظر قرار نمی دهید:

فویل تنها گزینه برای هایلایت کردن موها نیست. هایلایت رنگ شده از محبوبیت بسیار زیادی برخوردار است. بالیاژ به شما اجازه می دهد موهای طبیعی تری داشته باشید. همچنین این گزینه برای موهای شما سالم تر است. اما اگر می خواهید همه موهای خود را هایلایت کنید، فویل بهترین گزینه خواهد بود.

۳- سوالات درستی نمی پرسید:

فرض می کنید رنگ موهای خود را بعد از هایلایت کردن دوست خواهید داشت و به آرایشگاه اعتماد می کنید. اما اگر اولین باری است که موهای خود را هایلایت می کنید نپرسیدن سوالات مناسب می تواند دردسر ساز باشد. اگر رنگ موهای خود را دوست نداشته باشید چه اتفاقی رخ خواهد داد؟ سایر گزینه های موجود برای اصلاح رنگ مو چیست؟ اگر تصمیم بگیرید موهای خود را تیره تر کنید چه مسیری پیش رو دارید؟ چند وقت یک بار باید به ترمیم رنگ موهای خود بپردازید؟

۴- رنگ پایه را در نظر نمی گیرید:

همه ما رنگ بلوند را دوست داریم زیرا بیشتر افراد مشهور از این رنگ استفاده می کنند اما صحبت اینجاست که شما باید رنگ طبیعی موهای خود را نیز مدنظر داشته باشید. به عنوان مثال اگر رنگ موهای شما قرمز است، هایلایت کردن می تواند رنگ نارنجی ایجاد کند. ممکن است بخواهید در ابتدا رنگ پایه خنثی داشته باشید و سپس بر روی آن هایلایت را انجام دهید. این گزینه به شما کمک می کند سایه مناسبی از بلوند را داشته باشید.

۵- سایه نامناسبی از بلوند را انتخاب می کنید:

همه رنگ های بلوند به شیوه یکسان ایجاد نمی شوند. اگر پوست روشنی دارید به دنبال سایه های روشن تری باشید اما اگر رنگ پوست تان زیتونی، قهوه ای تیره یا برنزی است بهتر است از سایه های تیره تر استفاده نمایید.

۶- از شامپوی نامناسب استفاده می کنید:

اطمینان حاصل کنید که از شامپوی مخصوص برای موهای رنگ کرده استفاده می کنید. این موضوع باعث محافظت از موهای هایلایت شده شما می شود. برای این که بتوانید رنگ برنجی را خنثی کنید برای یک ماه از شامپوی بنفش استفاده نمایید.

۷- موهای خود را با آب داغ شستشو می دهید:

آب داغ می تواند هایلایت را به رنگ زرد یا نارنجی تبدیل کند. به همین خاطر بهتر است موهای خود را با آب سرد بشویید تا بتوانید از موهای خود مراقبت نمایید.

۸- از نرم کننده مناسب استفاده نمی کنید:

هایلایت مو باعث خشک شدن موها خواهد شد. برای این که جلوی آسیب به موها را بگیرید بهتر است هفته ای یک بار از نرم کننده مناسب استفاده نمایید. سعی کنید در انجام این کار زیاده روی نکنید.

۹- به طور مکرر موهای خود را رنگ می کنید:

برخی از افراد هر شش هفته یک بار به سراغ آرایشگر می روند و موهای خود را رنگ می کنند. این موضوع علاوه بر اینکه به موهای تان آسیب می رساند می تواند برای شما هزینه بر باشد. قبل از این که بخواهید موهای خود را دوباره رنگ کنید چند وقتی منتظر بمانید. اگر بتوانید موهای طبیعی خود را حفظ کنید قادر خواهید بود در زمان، هزینه و انرژی خود صرفه جویی نمایید.

 

منبع: مجله سلامت

(Visited 86 times, 1 visits today)

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *