شنبه ۲۹ دی ۱۳۹۷
راهنمای سفر به کشورهای خارجی

راهنمای سفر به کشورهای خارجی

۱.تحقیق در مورد مقصد
قبل از سفر در مورد مقصدی که برای رفتن به آن برنامه ریزی کرده اید به خوبی تحقیق کنید. می توانید از منابع مختلفی نظیر: اینترنت، کتاب، دوستان، معلمان، همکاران و…برای کسب اطلاعات در مورد رفتارهای معمولی، لباس، زبان ویژه، آداب و رسوم و فرهنگ استفاده کنید.

۲.یادگیری زبان
می دانیم که در این فرصت کوتاه نمی توانید به خوبی بر زبان منطقه ای تسلط پیدا کنید اما یادگیری چندین جمله مانند: سلام،خداحافظ ،تشکر ،آدرس پرسیدن و… ضروری است.

۳.توجه به آب وهوا
قبل از سفر برای اینکه بهتر بدانید چه نوع لباس و کفشی به کارتان می آید،در مورد آب و هوای مقصد تحقیق کنید. می توانید وضعیت آب و هوا را به صورت آنلاین هم چک کنید تا برای انجام کارها با برنامه ریزی درست پیش بروید.

۴.ایجاد برنامه ی سفر
در مورد برنامه ی پرواز ،هتل ، رفت و آمد ، مکان هایی که قرار است بازدید کنید و یا سرگرمی هایی که می خواهید انجام دهید، برنامه ریزی داشته باشید و در مورد آن یک لیست تهیه کنید تا طبق آن عمل کنید.

۵.کشف منطقه
به محض رسیدن به مقصد،کشفیات خود را شروع کنید.گشت و گذار در اطراف را شروع کنید،از مراکز خرید دیدن کنید.رستوران ها و نقاط توریستی را هم فراموش نکنید.می توانید ساعاتی را هم به پیاده روی در اطراف اختصاص دهید.

۶.غرق در فرهنگ
به هر منطقه و یا کشوری که سفر می کنید ،حتما با مردمان محلی معاشرت کنید.از موزه ها بازدید کنید، به بازارهای محلی سر بزنید و غذاهای محلی را امتحان کنید.حتی می توانید لباس های مخصوص محلی را نیز به تن کنید.

۷.امتحان چیزهای جدید
خوردن یک وعده ی غذایی جدید را امتحان کنید.فعالیت هایی که تا به حال انجام نداده اید را انجام دهید.اگر راجب انجام کاری مطمئن نیستید و یا ترس دارید ،حتما قبل از انجام بپرسید.

۸.احترام به فرهنگ های دیگر
نسبت به فرهنگ های دیگر محترمانه برخورد کنید. اگر کاری و یا چیزی را دوست ندارید، توهین هم نکنید. مثلا نگویید که چگونه این کار را می توان انجام داد و یا این چه کاری است.

۹.لذت بردن از زمان
از تمامی لحظات خود لذت ببرید. عکس های متعدد بیاندازید تا خاطرات سفر را همیشه زنده نگه دارید.

نکات:
-تحقیقات و برنامه ریزی را فراموش نکنید.
-چندین عبارت اساسی را یاد بگیرید.
-به هیچ فرهنگی بی احترامی نکنید.
-ذهن خود را باز نگه دارید و به زندگی و کار و مسائلی از این قبیل فکر نکنید.
-شارژر و آداپتورها را فراموش نکنید.
-با یک آژانس مسافرتی معتبر مشورت کنید.
-مدارک و یک کپی از آن را نیز فراموش نکنید.

منبع: دالاهو

(Visited 55 times, 1 visits today)

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *