جمعه ۰۳ فروردین ۱۳۹۷
با خوردن این خوراکی‌ها، شکمی صاف و تخت داشته باشید

با خوردن این خوراکی‌ها، شکمی صاف و تخت داشته باشید

روغن زیتون
روغن زیتون یکی از چربی های مفید است که باعث حذف چربی های بد و کاهش سطح کلسترول و همچنین کاهش میزان کورتیزول  (هورمون استرس) در بدن می شود و این روند اثر مثبتی روی کاهش وزن دارد. روغن زیتون در اثر حرارت بسیاری از خواص خود را از دست می دهد پس بهتر است هنگامی که شکم خالی است، یک قاشق غذاخوری روغن زیتون مصرف کنید یا اگر این روش را دوست ندارید آن را قبل از خوردن سالاد یا سوپ، به آن ها اضافه کنید.
سیب
سیب  سرشار از ویتامین و آنتی اکسیدان است؛ بنابراین به عنوان یکی از خوراکی های ایده آل برای سوزاندن چربی شکمی شناخته می شود. برای اینکه اثرات مثبت خوردن سیب را در اندام خود ببینید، روزی سه عدد سیب بخورید. خوردن سیب با شکم خالی اثربخشی آن را دوبرابر می کند.
موز
موزها منابغ غنی ای از پتاسیم، کلسیم، منیزیم و ویتامین ها هستند. مصرف یک عدد موز در روز به شما کمک می کند روند کاهش  وزن را راحت تر و سریع تر طی کنید. شما می توانید در روز یک یا دو عدد موز مصرف کنید و دسرهای سالمی که می توان با موز تهیه کرد را نیز امتحان کنید.
میوه های سیترات دار
میوه های سیترات دار، غنی از ویتامین هستند؛ به علاوه میزان انسولین خون را کاهش داده و باعث می شوند بدن، چربی را با سرعت بیشتری بسوزاند. این میوه ها شامل پرتقال، گریپ فروت و لیمو هستند. مصرف آبلیمو نیز در کاهش وزن نقش به سزایی دارد.
غذاهای دریایی
اگر در کنار دریا زندگی می کنید، از این فرصت استفاده کنید و غذاهای دریایی را در برنامه ی غذایی خود بگنجانید. غذاهای دریایی حاوی چربی های مفید هستند که از انباشته شدن چربی اضافی در بدن جلوگیری می کنند. به علاوه، منابع بسیار خوبی برای امگا ۳ هستند.
ملون، طالبی و هندوانه
این میوه ها سرشار از آب و پتاسیم هستند و از ورم بدن جلوگیری می کنند.
مغزها
مغزها حاوی امگا ۳، پروتئین و چربی های مفید هستند. بادام یکی از مغزهایی است که به کنترل قند خون و فعالیت متابولیسم کمک می کند. می توانید به سالاد خود این مغزها را اضافه کنید یا هر زمان از روز که احساس گرسنگی کردید آن ها را مصرف کنید.
آووکادو
این میوه طرفداران زیادی دارد اما بسیاری آن را نه فقط به دلیل اینکه خوشمزه است دوست دارند، بلکه به دلیل اینکه حاوی اولئیک اسید است و احساس گرسنگی را تا حد زیادی کاهش می دهد دوست دارند. به علاوه آووکادو حاوی فیبر است و از افزایش وزن جلوگیری می کند.
گوجه فرنگی
گوجه فرنگی را حتما در برنامه ی غذایی خود قرار دهید زیرا چربی خون را تا حد زیادی کاهش می دهد. می توانید گوجه فرنگی را به شکل آب گوجه فرنگی یا همراه با سالاد مصرف کنید. گوجه فرنگی حس سیری را افزایش می دهد و می توانید هر زمان که گرسنه هستید آن را مصرف کنید و در بخش های مختلف برنامه ی غذایی خود بگنجانید.
توت ها
توت فرنگی، شاه توت، بلوبری و تمشک در کاهش وزن نقش زیادی دارند. این میوه ها نه تنها خوشمزه هستند، بلکه احساس سیری را تقویت می کنند و در کاهش قند و چربی خون بسیار موثرند.
قهوه سبز
قهوه ی سبز حاوی اسید کلروژنیک است که جذب قند را کاهش داده و باعث سوختن چربی های انباشته شده می شود. این اسید، فعالیت متابولیک را در کبد بهبود بخشیده و باعث سوزانده شدن چربی های بیشتری می شود. اگر هر روز صبح با شکم خالی یک فنجان قهوه ی سبز مصرف کنید، به زودی نتیجه ی مثبت آن را خواهید دید.

 

منبع: mybenita

(Visited 55 times, 1 visits today)

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *