دوشنبه ۰۷ مهر ۱۳۹۹
خانم بازيگر از  چگونگي حفظ زیبایی و تناسب اندامش می گوید!

خانم بازيگر از چگونگي حفظ زیبایی و تناسب اندامش می گوید!

نازنین معروف و مهربان سریال محبوب ساختمان پزشکان در سال ۱۳۶۰ در اصفهان متولد و بعد از فارغ التحصیلی در رشته تئاتر وارد دنیای بازیگری شد.فرناز رهنما که در شب های رمضان با نقش الهام در سریال هفت سنگ دوباره دیده شد، یکی از هزاران خانمی است که حسابی مراقب سلامت پوست و دندان هایش است. او به دلیل استعداد چاقی که دارد، بارها رژیم را زیر نظر متخصص تجربه کرده است و می گوید: رمز چاق نشدن من کم خوردن است.

keder-ir-3242

مراقبت از سلامت دندان و پوست:
من از پوست و سلامت دندان هایم حسابی مراقبت می کنم و زمان کافی را برای رسیدگی و تمیز و سلامت نگه داشتن پوست صورتم صرف می کنم و کرم های طبیعی مخصوص جنس پوستم را انتخاب کرده و سال هاست که از آن ها استفاده می کنم. همچنین برای مراقبت از دندان هایم شش ماه یک بار زیر نظر متخصص معاینه می شوم و به محض ایجاد کوچک ترین آسیب با نظر دندانپزشک آن را برطرف می کنم.

نخوابیدن با آرایش:
هیچ وقت با آرایش نمی خوابم و همیشه از پاک کننده های آرایشی استفاده می کنم، بعد از هر گریم صورتم را می شویم و از کرم های لازم برای مراقبت از پوستم استفاده می کنم .به ویژه در این هوای آلوده برای رطوبت رسانی، پوست ما نیازمند مراقبت بیشتری است چه پوست صورت و چه پوست بدن به هر حال من به عنوان یک بازیگر باید از پوست و ظاهرم مراقبت های ویژه ای داشته باشم.

استعداد چاقی:
من استعداد چاقی خیلی زیادی دارم و اگر رعایت نکنم خیلی زود وزنم بالا می رود. بارها رژیم گرفتن را زیر نظر پزشک متخصص تجربه و با اطلاعاتی که از تجربه رژیم کسب کرده ام سعی می کنم بیشتر مراقب تغذیه ام باشم. حواسم همیشه بیشتر به این نکته بوده که میزان کالری دریافتی بدنم از مقدار کالری که قرار است طی روز بسوزانم بیشتر نباشد. بعد از تجربه رژیم هایی که به دست آورده ام، الان دیگر نیازهای بدنم را به خوبی می شناسم و می دانم چه باید بخورم و چه نباید بخورم.

92673743425346826181

ورزش و فعالیت های ورزشی:
سال های زیادی است که ورزش می کنم اما پنج سال است که به طور جدی و مداوم رزمی کار می کنم. وشو رشته اصلی من است که در زمان هایی که وقت بیشتری دارم سه روز در هفته اما در زمان های مشغله کاری ام هفته ای دو مرتبه جلسات تمرین ورزشم را دارم. به جرات می گویم که اگر ورزش نکنم هم بدن درد می گیرم و هم حال روحی بدی به من دست می دهد. بدن هر آدمی ویژگی های منحصر به فردی دارد ولی گاهی این خود ما هستیم که به خودمان ظلم می کنیم؛ کم تحرکی خطر بزرگی برای سلامتی ماست.

مواد غذایی تازه:
تا جایی که بتوانم سعی می کنم از مواد غذایی تازه و مقوی در وعده های غذایی  استفاده کنم و تقریبا در تمام وعده های غذایی سالاد مصرف می کنم. درست کردن سالاد با انواع میوه ها و سبزی های تازه، روشی  است که با خوردن آن می توان ویتامین ها و سایر مزیت های انواع مختلف میوه ها و سبزیجات با ارزش غذایی بالا را یک جا مصرف کرد.

تعادل بین سلامت جسم و روح است که سلامتی هر کس را تضمین می کند. . نحوه تغذیه، استراحت مناسب و ورزش کردن ابزارهای مهمی هستند که محافظ خوبی برای سلامت من تا به امروز بوده اند. زیاد غذا خوردن دشمن سلامت بدن است بنابراین از زمانی که یادم می آید همیشه سعی کرده ام کم غذا باشم. اگرچه همیشه دوست داشتم که وعده غذایی مورد علاقه ام صبحانه بود اما متاسفانه وعده غذایی مورد علاقه من شام است چون تنها زمانی است که در کنار خانواده دور میز شام می توان از غذا خوردن و باهم بودن لذت برد.

 

منبع: مجله سیب سبز

(Visited 111 times, 1 visits today)

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *