سه شنبه ۰۱ مهر ۱۳۹۹
اگر تا پايان امسال قصد دارید خانه بخرید، این نکات را بخوانيد

اگر تا پايان امسال قصد دارید خانه بخرید، این نکات را بخوانيد

۱. مسائل حقوقی خانه
خانه باید گواهی پایان کار، تسویه با شهرداری، سند، کد پستی تاییدشده، نقشه ی ثبت شده و نظایر آن ها را داشته باشد. بررسی کنید که ملک در طرح شهرداری نباشد. در این زمینه از متخصصین حوزه ی مسکن، مشاورین املاک معتبر و کارشناسان حقوقی کمک بگیرید.

۲. اموال خانه باید تأیید شوند
اگر خانه پارکینگ، انباری یا باغ دارد باید این اموال به صورت مکتوب تأیید شوند.

۳. بررسی کنید اتاق ها به اندازه ی کافی برای تان بزرگ و جادار باشند
گاهی اوقات فروشندگان خانه های مبله، با چیدن مبلمان و اثاثیه ی کوچک تر کاری می کنند اتاق ها بزرگ تر به نظر برسند. مراقب باشید.

۴. مراقب ترفندهای فروشندگان باشیدچک لیست خرید خانه – ترفندهای فروشندگان
فروشنده نه تنها مشکلات خانه را به شما نمی گوید بلکه سعی می کند آن ها را پنهان کند. مثلا ممکن است اثرات رطوبت را با نقاشی کردن دیوارها، و مشکلات کف را با مبلمان و پهن کردن فرش (در خانه های مبله) مخفی کند. معمولا فروشندگان می خواهند با جذاب تر نشان دادن خانه شما را فریب  بدهند. حواس تان را جمع کنید.

۵. بررسی عمر سقف
معمولا عمر یک سقف بسته به نوع مصالحی که در آن به کار می رود بین ۱۵ تا ۲۰ سال است و عوض کردن آن بسیار گران تمام می شود. عمر سقف را بررسی کنید.

۶. خانه های نوساز
برخی خانه ی نوساز را به خانه  های قدیمی تر ترجیح می دهند. البته خانه ی نوساز نیز معمولا مزایا و معایب خود را دارد. اگر اولویت شما خانه ی نوساز است، این موارد را در نظر بگیرید:
     مزایای خانه های نوساز
بسیاری از مردم حس خوشایندی دارند که اولین نفری باشند که از خانه استفاده می کند.
خانه ی نوساز حداقل برای چند سال نیاز به تعمیرات ندارد و فرد مجبور نیست دکوراسیون خانه را تغییر دهد.
اگر سازنده استانداردهای ساخت خانه را رعایت کرده باشد، فردی که خانه را می خرد می تواند در بسیاری از هزینه ها مانند قبض  آب، برق، گاز و مانند آن صرفه جویی کند.
     مشکلات خانه های نوساز
سازندگان متقلب ممکن است در کیفیت مصالح و خدمات پس از فروش کم کاری کنند. حتما با استفاده از سایت های معتبر در مورد این افراد تحقیق کنید.
فقط به حرف های خود سازنده یا فروشنده اکتفا نکنید. از کسانی که قبلا از همین فروشنده یا سازنده خانه خریده اند تحقیق کنید تا ببینید از خرید خانه راضی هستند یا خیر.
مشاورین املاک عموما از شیوه ی کار سازندگان هر منطقه باخبر هستند، پس می توانید از مشاورین معتمد خود در این باره مشورت بگیرید.
خرید خانه امر بسیار خطیری است. به محض دریافت کلید، خانه ای که خریده اید دیگر قیمت فعلی خود را نخواهد داشت. شاید تا دو سال آینده نیز نتوانید آن را به قیمتی که خریده اید بفروشید. پس به دقت آن را انتخاب کنید.

 

منبع: چطور

(Visited 63 times, 1 visits today)

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *