پنجشنبه ۳۰ فروردین ۱۳۹۷
با ۲ ماده سنتی برای درمان طبیعی ریزش مو آشنا شوید

با ۲ ماده سنتی برای درمان طبیعی ریزش مو آشنا شوید

اختصاصی چاره چی / ریزش مو معزل استرس زایی است که برخی از خانم ها و اغلب آقایان با آن درگیر هستند که البته این مشکل در میان مردان بیشتر به چشم می خورد.

حدود یک سوم مردان دچار ریزش مو، نازک شدن تارهای مو و پدیده ی طاسی می شوند و البته این مشکل در میان خانم ها هم وجود دارد که عوامل مختلفی در بوجود آمدن آن دخیل هستند که از شایع ترین عوامل بروز آن در زنان و مردان می توان از استرس، فشارهای عصبی، بیماری  های پوستی، رژیم نامناسب غذایی، استفاده از مواد  مخدر و سیگار نام برد.

برای درمان ریزش مو، بسیاری از افراد به سراغ درمان های شیمیایی و پر هزینه می روند در حالیکه برخی از نسخه های طبیعی در عین ارزان بودن، موثرتر هستند.

یکی از موثرترین این نسخه ها، روغن رزماری و لیمو است زمانی که شما این روغن ها را به شامپوهایتان اضافه کنید، در کنار بهره مندی از خواص ضد عفونی کننده ای که دارند، جریان خون در پوست سر شما تحریک شده و عملکرد بهتری خواهد داشت.

شما برای این کار باید ۱۰ قطره از هر روغن به همراه ویتامین E را درون شامپو ریخته و به خوبی شامپو را تکان دهید و برای نتیجه بهتر هر چند روز یک بار موهایتان را با این ترکیب شستشو دهید و اجازه دهید شامپو چند دقیقه روی سرتان بماند و سپس آبکشی کنید.

بهتر است این روغن ها را در شامپو بچه استفاده کنید تا سریعتر به نتیجه برسید.کسانی که از این نسخه استفاده کرده اند با گذشت تنها یک یا دو هفته از نتایج شگفت انگیز آن خبر داده اند.

اکلیل کوهی یا همان رزماری با غذارسانی بیشتر به ریشه موها، در واقع به کاهش اثرات مخرب هورمون های مردانه بر رشد مو تاثیر گذاشته و اثرات آن ها را بر ریزش مو خنثی می کند و در کنار تقویت پوست سر، با افزایش خون رسانی به ریشه ی مو، رشد مجدد موها را با ساقه هایی ضخیم تر جایگزین می کند.

از این ترکیب نباید بیشتر از ۳ بار در هفته روی موهایتان استفاده کنید.این ترکیب همچنین به دلیل خواص ضد عفونی کننده ای که دارد، به درمان بیماری های پوست و موی سر مثل موخوره، قارچ های پوستی و شوره سر کمک می کند.

مترجم : وحیده امینی

منبع : www.newsiosity.com

(Visited 30 times, 1 visits today)

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *