سه شنبه ۰۱ مهر ۱۳۹۹
۷ توصیه و راهکار طبیعی برای پایین آوردن فشار خون

۷ توصیه و راهکار طبیعی برای پایین آوردن فشار خون

اختصاصی چاره چی/ عوارض ناشی از بیماری فشار خون و نقش آن در مرگ و میر افراد در سراسر جهان بر کسی پوشیده نیست. حدود ۲۸% از کسانی که فشار خون دارند از بیماری خود آگاه نیستند. خوشبختانه اکثر مردم می توانند به کمک درمان های خانگی و طبیعی فشار خونشان را پایین آورند. برای پایین آوردن فشار خون قبل از هرچیز به شما توصیه می کنیم که به وزنی ایده آل برسید، سپس از استراتژی ها و ۷ توصیه ای که در اینجا برای شما فراهم کرده ایم برای کاهش فشار خون و هم چنین کاهش خطر بیماری های قلبی استفاده کنید. این توصیه ها اینها هستند:

۱. پیاده روی کنید

سعی کنید سرعت و فاصله پیاده روی تان را بیشتر کنید. ورزش به قلب شما کمک می کند تا راحت تر از اکسیژن استفاده کند و پمپ کردن خون برایش آسان تر شود. برای پایین آوردن فشار خون چندین روز در هفته به مدت ۳۰ دقیقه ورزش های هوازی انجام دهید.

۲. پتاسیم مصرف کنید

مواد غذایی که پتاسیم دارند به کاهش فشار خون شما به شدت کمک می کنند. منابع سرشار از پتاسیم شامل سیب زمینی، گوجه فرنگی، آب پرتقال، موز، نخود سبز و آلو سیاه هستند.

۳. مصرف نمک را متوقف کنید

متوقف کردن مصرف سدیم کمی فراتر از استفاده نکردن از نمکدان و نپاشیدن نمکی اضافه به غذاست. مصرف نمک از نمکدان تنها ۱۵ درصد از سدیم دریافتی بدن را تشکیل می دهد. حواستان به نمک غذاهای فرآوری شده باشد. بیشترین منبع مصرف سدیم مربوط به این غذاهاست.

۴. شکلات تلخ بخورید

انواع مختلف شکلات های تلخ شامل فلاونول هستند که رگ های قلب را انعطاف پذیرتر و در نتیجه به کاهش فشار خون کمک می کنند. در مطالعه ای نشان داده شد که ۱۸% افرادی که هر روز شکلات تلخ مصرف می کردند فشار خونشان کاهش یافته بود. پیشنهاد می شود روزانه حدود ۱۵ گرم شکلات که بیش از ۷۰ درصد کاکائو دارد مصرف کنید.

۵. (کمی) کمتر کار کنید

کار کردن بیش از ۴۱ ساعت در هفته خطر ابتلا به فشار خون بالا را افزایش می دهد. سعی کنید به موقع دفتر یا محل کارتان را ترک کرده تا برای ورزش کردن و استراحت هم وقت داشته باشید. می توانید یادداشتی به کامپیوتر خود بچسبانید تا به شما یادآوری کند که ساعت کاری کی تمام می شود و در آن ساعت باید کامپیوتر خود را خاموش کرده و به خانه بروید.

۶. به سویا و لبنیات روی آورید

مجله انجمن قلب آمریکا برای اولین بار اعلام کرده است که جایگزین کردن برخی از کربوهیدرات های تصفیه شده در رژیم غذایی تان با موادی سرشار از پروتئین شیر یا سویا، مانند لبنیات کم چرب می تواند به کاهش فشار خون کمک کند.

۷. به دنبال روش های درمان خر و پف باشید

بهتر است شکایت های همسرتان در مورد خر و پف هایتان را جدی گرفته و راهی برای درمان آن پیدا کنید. مطالعات نشان داده اند که افراد دارای وقفه تنفسی در خواب (آپنه) سطح بالایی از هورمونی در بدنشان دارند که این هورمون تاثیر بسیاری در بالا رفتن فشار خون دارد. در واقع نشان داده شده است که نیمی از افراد دارای وقفه تنفسی در خواب به بیماری فشار خون مبتلا هستند.

منبع: prevention.com

مترجم: سارا خانعلی زاده

(Visited 93 times, 1 visits today)

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *