جمعه ۰۴ مهر ۱۳۹۹
۵ توصیه طلايي جهت یادگیری بهتر لغات انگليسي برای آزمون آیلتس

۵ توصیه طلايي جهت یادگیری بهتر لغات انگليسي برای آزمون آیلتس

اختصاصی چاره چی/ لغات یکی از مهم ترین عناصر آزمون آیلتس است. استفاده از لغات در تمامی مهارت های شنیدن، خواندن، نوشتن و صحبت کردن وجود دارد. پس بد نیست کمی دایره لغات خود را گسترش دهید. اما چطور؟ چطور فردی می تواند دایره لغاتش را گسترش دهد؟ باید به شما بگوییم اینکه فقط لغات جدید و معانی آنها را یاد بگیرید کافی نیست. برای همه ما پیش آمده که خیلی وقت ها لغاتی که جدیدا یاد گرفته ایم را فراموش می کنیم یا حتی لغات قدیمی تر را نیز به سختی به خاطر می آوریم. ما در اینجا ۵ توصیه برای بهبود دایره لغاتتان و به سادگی به یاد آوردن لغاتی که قبلا آموخته اید به شما ارائه خواهیم کرد:

 ۱-  تکرار: برخی از زبان آموزان یاد گیرنده هایی دیداری و برخی دیگر شنیداری هستند. زبان آموزان دیداری باید قبل از یاد گرفتن لغت آن را ببینند، در حالیکه زبان آموزان شنیداری فقط باید آن را بشنوند. هرکدام از این دو نوع زبان آموز که هستید فقط به خاطر داشته باشید که لغات را برای خود تکرار کنید. اگر باید لغات را بشنوید، بارها و بارها بشنوید. اگر باید لغات را ببینید آنها را بنویسید و بارها و بارها برای خود بخوانیدشان.

۲- پوستر/ کاغذهای یادداشت: پوسترها یا کاغذهای یادداشتی از کلمات و معانی آنها تهیه کنید و در جاهایی که خیلی بیشتر وقت می گذارنید نصب کنید. به این ترتیب هر بار که به آنجا می روید آنها را می خوانید و در طولانی مدت آنها را به راحتی به خاطر می آورید. به این کار تلاش ضمیر ناخودآگاه می گویند.

۳- در واقعیت به تصویر بکشید: این بخش یکی از جذاب ترین بخش های یادگیری لغات است. کاری که باید انجام دهید این است که برای مثال اگر شما یک صندلی در اتاقتان دارید و می خواهید مترادف های آن را بیاموزید؛ روی کاغذ یادداشتی تمام مترادف های آن را بنویسید و روی صندلی تان بچسبانید. به این ترتیب هربار چشمتان به صندلی می خورد یا روی آن می نشینید، تمام مترادف های آن را نیز مرور خواهید کرد.

۴-جمله بسازید: ما با لغات حرف نمیزنیم، با جملات حرف میزنیم. اگر سعی کنید با لغات جمله بسازید، یادگیری لغات خیلی جذاب تر و ساده تر خواهد بود. جملاتی منحصر به فرد که با شما و زندگی فردیتان ارتباط دارند بسازید تا بهتر آنها را به خاطر آورید.

۵- زبانتان به شما کمک می کند: بسیاری از مواقع زبانی که به آن صحبت می کنید و زبان انگلیسی کلماتی مشابه دارند. آنها را بیابید و ارتباطی بین آنها برای به خاطر آوردنشان پیدا کنید.

منبع: ieltsband7.com

مترجم: سارا خانعلی زاده

(Visited 44 times, 1 visits today)

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *