دوشنبه ۲۸ خرداد ۱۳۹۸
۱۵ عادت صبحگاهی که روزتان را می سازد

۱۵ عادت صبحگاهی که روزتان را می سازد

اختصاصی چاره چی/ شاید برای اکثر ما پیش آمده باشد که فراموش کرده ایم ساعت موبایلمان را برای فردا صبح تنظیم کنیم. وقتی دیر از خواب بیدار میشویم پر از استرس دیر رسیدن سرکار خواهیم بود و بدون صبحانه و هیچ گونه خوراکی و نوشیدنی ای خانه را ترک خواهیم کرد. قطعا این حالت بدترین راه ممکن برای شروع کردن روز است. عادات صبحگاهی شما عاملی تعیین کننده برای کیفیت روزتان هستند. در اینجا ما ۱۵ مورد از کارهایی را با شما در میان می گذاریم که با تبدیل آنها به عادات صبحگاهی کیفیت روزتان را به شدت بهبود خواهید بخشید. این کارها اینها هستند:

۱. به موقع از خواب بیدار شوید. این کار به شما زمانی کافی برای انجام عادات صبحگاهیتان می دهد.

۲. پرده ها را کنار بزنید. این کار به شما این فرصت را می دهد که از نور صبحگاهی خورشید لذت ببرید.

۳. تختتان را مرتب کنید. این کار کمتر از یک دقیقه زمان می برد اما باعث می شود اتاقتان مرتب شده و حس رضایت خوبی از خود داشته باشید.

۴. یک لیوان آب بنوشید. آبرسانی به بدن بسیار ضروری است؛ به خصوص بعد از ساعت ها خوابیدن. نوشیدن آب باعث می شود به سرعت احساس پر انرژی بودن کنید.

۵. دوش بگیرید. دوش صبحگاهی نه تنها کمتر از ده دقیقه زمان می برد بلکه بهترین راه برای بیدار کردن بدن نیز هست.

۶. اسموتی هایی که مخلوطی از چند میوه تازه هستند بنوشید. اسموتی هایی که ترکیبی از شیر تازه و مقدار کمی میوه های تازه مانند موز، انبه و توت فرنگی هستند باعث می شوند صبح خود را با انرژی تر شروع کنید. نه تنها این اسموتی ها بسیار خوشمزه اند بلکه سرشار از آنتی اکسیدان، ویتامین و مواد مغذی هستند.

۷. ۱۰ دقیقه در آفتاب صبحگاهی پیاده روی کنید. اگر سگ داشته باشید قطعا این کار تبدیل به عادتی ساده برایتان شده است. اگر به قدر کافی خوش شانس باشید که نزدیک خانه تان پارکی باشد، به راحتی می توانید قبل از سرکار رفتن ۱۰ دقیقه در  پارک قدم بزنید.

۸. لیست کارهایتان را چک کنید. صبح ها بهترین وقت برای چک کردن لیست کارهایی که باید انجام دهید و اولویت بندی آنهاست.

۹. کمی موسیقی پر انرژی گوش دهید. موسیقی یکی از قدرتمندترین تغییر دهنده های حالات روحی است. می توانید با گوش دادن به موسیقی های پر انرژی حالت فیزیکی و روحی تان را بهبود بخشید.

۱۰. اهدافتان را مرور کنید. صبح زود زمان مناسبی برای فکر کردن است. برای مثال اگر می خواهید کسب و کاری برای خود به راه بیاندازید، می توانید صبح ها قبل از هر چیز به ایده ها و راهکارهایی فکر کنید که شما را به هدفتان نزدیک تر می کنند.

۱۱. ۵ دقیقه مدیتیشن کنید. اگرچه حالت های مختلفی برای مدیتیشن وجود دارد، ساده ترین روش این است که فقط چشم های خود را ببندید، تنفس تان را کنترل کرده و اجازه دهید افکارتان منظم شوند.

۱۲. چیزی خلق کنید. مانند بسیاری از ایده هایی که در اینجا به شما معرفی کردیم این کار هم باعث استفاده ای مفید و پر بازده از صبح تان می شود. این مورد می تواند شامل کار کردن روی اثری هنری، نوشتن یک شعر در روز، یا حتی تزئین دسته ای از گل های متفاوت باشد.

۱۳. با حیوان خانگی تان بازی کنید. اگر شانس داشتن شرایطی مناسب برای نگهداری حیوانی خانگی را دارید، باید به شما بگوییم که یکی از بهترین زمان ها برای بازی کردن با آنها، به خصوص با گربه ها و سگ ها، صبح و قبل از سرکار رفتن است.

۱۴. به اینکه امروز کاری هرچند کوچک برای فردی انجام دهید فکر کنید. این کار می تواند کمک کردن به افراد یا خوشحال کردن آنها باشد. به عنوان مثالی ساده، اگر همکاری دارید که عاشق شیرینی و شکلات است صبح ها قبل از اینکه از خانه بیرون روید از شکلات خوشمزه ای که به تازگی خریده اید برایش ببرید.

۱۵. قبل از اینکه از خانه بیرون بیایید خانواده و افراد مورد علاقه تان را ببوسید. هیچ وقت صبح ها آنقدر عجله نکنید که افرادی که دوست دارید را از یاد ببرید، چه این افراد پدر و مادر شما هستند چه همسر یا فرزندانتان، همیشه قبل از اینکه خانه را ترک کنید آنها در آغوش گرفته و ببوسیدشان. روابط همیشه بسیار اهمیت دارند. مطمئن باشید که مراقب روابطتان هستید.

منبع: lifehack.org

مترجم: سارا خانعلی زاده

 

(Visited 74 times, 1 visits today)

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *