سه شنبه ۰۱ مهر ۱۳۹۹
چيدماني زیبا و شيك براي اتاق کودک دلبندتان

چيدماني زیبا و شيك براي اتاق کودک دلبندتان

خواب کودک

همه می دانیم که خواب برای رشد و سلامت جسمی و فکری کودک بسیار مهم است. یک خواب باکیفیت روی رفتار، آموزش و روابط اجتماعی کودک تاثیر بسیاری دارد؛ به همین دلیل است که تشک و تختخواب از مهم ترین وسایل در دکوراسیون اتاق کودک به حساب می آیند. پس باید با دقت انتخاب شوند تا بتوان مدت زیادی از آنها استفاده کرد. در انتخاب تختخواب می توانید با توجه به بودجه، فضا و شرایط استفاده انواع فلزی، چوبی، طرحدار، کشودار و … را خریداری کنید.

فرش و گلیم کودک

بی شک یکی دیگر از وسایل لازم برای اتاق کودک فرش است. از آنجایی  که کودکان بیشتر وقت خود را به بازی می گذرانند و ممکن است زمین بخورند با داشتن فرش از آسیب رسیدن به آن ها کم می شود. در انتخاب فرش دقت کنید تا فضای اتاق بیش از اندازه شلوغ به نظر نرسد. با توجه به طراحی و رنگ بندی اتاق می توان از فرش هایی با طرح کودکانه، طرح های ساده با رنگ های شاد یا رنگ های روشن استفاده کرد. همچنین می توان از چند قالیچه که در رنگ بندی هماهنگ هستند نیز بهره برد.

مرتب سازی وسایل کودک

مرتب کردن وسایل اتاق خواب کودک یکی از دغدغه های فکری مادران است. داشتن کمد جادار و کشودار و همچنین قفسه های مختلف از بهترین راه حل ها هستند. با یک انتخاب درست و مناسب با فضای اتاق، می توان به راحتی وسایل بازی، لباس ، کتاب و … را در جای مناسب قرار داد و از این طریق از به هم ریختگی اتاق جلوگیری کرد. همچنین سبدهای مخصوص ذخیره وسایل به ساماندهی بیشتر اسباب و وسایل کمک خواهد کرد.

دیوار اتاق کودک

پیشنهاد می شود برای این که تفاوتی بین اتاق کودک و سایر اتاق ها ایجاد شود از کاغذ دیواری ها و استیکرهای کودکانه استفاده شود. در صورت عدم علاقه به کاغذ دیواری و استیکر از رنگ های شاد هماهنگ با رنگ بندی اتاق یا رنگ های روشن استفاده کنید. این کار باعث می شود حالت کودکانه و شاد اتاق حفظ شده و کودک در آن احساس آرامش داشته باشد.

روشنایی اتاق کودک

روشنایی در دکوراسیون اتاق کودک اهمیت ویژه ای دارد. اگر از نور مناسب برای نوردهی استفاده شود، کودک احساس امنیت و آرامش بیشتری داشته و بالطبع این آرامش در روابطش تأثیر بسیاری دارد. با توجه به اینکه می خواهیم از وسایل روشنایی در اتاق کودک استفاده کنیم، بهتر است از نوع کودکانه یا سبکی ساده استفاده شود تا هماهنگی بیشتری با چیدمان داشته باشد.

میز و صندلی کودک

نقاشی و بازی کردن از کارهایی است که تمام کودکان در طول روز انجام می دهند و زمان نسبتا زیادی را برای آن صرف می کنند. پس برای این که سلامت آن ها به خطر نیفتد و خسته نشوند، بهتر است میز و صندلی کودک در اتاق قرار گیرد. فراموش نکنید که حتما میز و صندلی با ارتفاع استاندارد برای سن کودک تان خریداری کنید تا به رشد کودک تان صدمه ای نزند.

وسایل بازی اتاق کودک

وسایل بازی از اجزای اجتناب ناپذیر در چیدمان اتاق کودک است و علاوه بر آنکه کودکان با آن ها بازی می کنند، می توان برای چیدمان و زیباتر شدن در اتاق نیز از آنها بهره برد. هنگام انتخاب وسایل بازی این نکته را در نظر بگیرید که کودک تان زمان بازی با آنها مهارت های جدیدی را یاد بگیرند و روابط بین خود و دیگران را در دنیای واقعی تمرین کنند. وسایل بازی خوب وسایلی هستند که مهارت های مختلفی را به کودکان آموزش دهند.

منبع: مجله منزل

(Visited 14 times, 1 visits today)

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *