پنجشنبه ۳۰ فروردین ۱۳۹۷
۱۰ عادت رفتاری افرادی که اعتماد به نفس بالایی دارند را بخوانید!

۱۰ عادت رفتاری افرادی که اعتماد به نفس بالایی دارند را بخوانید!

اختصاصی چاره چی/ افراد دارای اعتماد به نفس بالا به توانایی های خود در دستیابی به اهدافشان باور دارند. اگر به خود ایمان نداشته باشید، چرا باید از بقیه توقع داشته باشید که شما را باور کنند؟ ما در اینجا ۱۰ مورد از باید و نباید های رفتاری افرادی که اعتماد به نفس بالایی دارند را با شما در میان می گذاریم. این عوامل در بهبود و افزایش میزان اعتماد به نفس تان بسیار موثرند.

۱. هیچ وقت عذر و بهانه نمی آورند

این افراد همیشه مسئولیت رفتارشان را به عهده می گیرند. آنها ترافیک را مقصر دیر رسیدن به محل کارشان نمی دانند، آنها فقط قبول می کنند که دیر کرده اند. آنها هیچ وقت نمی گویند وقت ندارم یا انجام این کار را بلد نیستم.

۲. انجام کارهای ترسناک نمی ترسند

این افراد اجازه نمی دهند که ترس بر زندگیشان غلبه کند. آنها همیشه باور دارند کارهایی که از انجام شان می ترسند اغلب دقیقا همان کارهایی هستند که برای تبدیل شدن به همان فردی که دوست دارند باشند لازم است.

۳. در حبابی از آسایش و راحتی زندگی نمی کنند

آنها از محدوده راحتی و آسایش خود فراتر می روند چون می دانند که دقیقا همین جاست که آرزوها می میرند.

۴. کارها را تا هفته آینده به تاخیر نمی اندازند

این افراد می دانند که اجرای برنامه ای معمولی و خوب در همین لحظه و امروز خیلی با ارزش تر از داشتن برنامه ای عالی برای هفته های بعد یا روزهایی نامعلوم است. آنها منتظر زمان یا شرایط مناسب نمی مانند زیرا می دانند که این انتظارها و رفتارها بر پایه ترس از تغییرات هستند.

۵. اجازه نمی دهند نظرات منفی بقیه رویشان تاثیر بگذارد

در حالیکه خوب بودن بقیه برایشان اهمیت دارد و هدفشان گذاشتن تاثیری مثبت بر دنیای اطرافشان است، افرادی که اعتماد به نفس بالایی دارند به بازخوردها و نظرات منفی بقیه اجازه نمی دهند که آنها را درگیر کنند. آنها می دانند که دوستان واقعی شان آنها را همانطوری که هستند می پذیرند و نگران نظرات بقیه در مورد خود نیستند.

۶. مردم را قضاوت نمی کنند

افرادی که اعتماد به نفس زیادی دارند در خود نیازی به بد گفتن از دوستانشان پشت سر آنها، سهیم شدن در بدگویی از همکاران یا مسخره کردن افرادی که عقاید و نظراتی متفاوت دارند احساس نمی کنند. آنها به قدری با خود راحتند که نیازی به از بالا نگاه کردن به دیگران ندارند.

۷. به کمبود امکانات اجازه نمی دهند آنها را از رسیدن به هدفشان منصرف کنند

این افراد همیشه مطمئن می شوند که از تمامی امکاناتی که در دسترسشان است نهایت استفاده را می کنند. آنها می دانند که هرکاری با خلاقیت و دست نکشیدن از هدفشان ممکن خواهد بود؛ و همیشه بیشتر از اینکه به عوامل بازدارنده تمرکز کنند بر پیدا کردن راه حل های ممکن برای مشکلشان متمرکز می شوند.

۸. مقایسه نمی کنند

این افراد با هیچکس غیر از فردی که خودشان دیروز بوده اند رقابت نمی کنند. آنها می دانند که داستان زندگی هر شخصی منحصر به فرد است و مقایسه خود با دیگران تنها کاری بیهوده و پوچ خواهد بود.

۹. برای رسیدن به هدفشان نیازی به اطمینان خاطر مداوم ندارند

آنها می دانند که زندگی دائما در حال تغییر است و هیچ چیز در این دنیا همیشه طوری که بوده نخواهد ماند. در حالیکه سعی می کنند همیشه بر جنبه های مختلف زندگی شان کنترل داشته باشند، بر توانایی خود برای عکس العمل نشان دادن به شرایط متغیر نیز تمرکز می کنند.

۱۰.از حقایق ناراحت کننده زندگی فرار نمی کنند

این افراد همیشه با مسائل زندگیشان به صورت ریشه ای برخورد می کنند. آنها می دانند که مشکلات به مرور زمان بیشتر و غیر قابل حل خواهند شد؛ پس ترجیح می دهند با مشکلی که اذیتشان می کنند همین حالا برخورد کرده و از حل مشکلات فرار نمی کنند.

مترجم: سارا خانعلی زاده

منبع: lifehack.org

(Visited 103 times, 1 visits today)

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *