دوشنبه ۰۱ بهمن ۱۳۹۷
کارهایی که قبل از ۴۰ سالگی بهتر است تجربه کنید!

کارهایی که قبل از ۴۰ سالگی بهتر است تجربه کنید!

هر یک از ما گاهی احساس می کنیم حسرت هایی به دل داریم و به قولی، زندگی نکرده ایم. لیست زیر کارهایی است که شما باید تا ۴۰ سالگی انجام داده باشید. اگر سن تان زیر ۴۰ سال است، نگران نباشید هنوز برای شروع دیر نشده است.

۱- شنا در آبشار (امتحان کردن کارهای جدید)
تورهای مسافرتی زیادی برنامه سفر به مناطق جنگلی دارند. در تابستان با یکی از آن ها همراه شوید و حسابی از خجالت خودتان دربیایید.

۲- سفر به ماچو  پیچو (سفرهای هیجان انگیز)
ماچو پیچو شهری با دیوارهای سنگیِ جلا داده شده که مطابق با معماری کلاسیک اینکاها در حدود سال ۱۴۵۰ میلادی ساخته شده  است. برای بازدید از تمدن بومیان آمریکای جنوبی، وقت مناسبی اختصاص دهید.

۳- یادگاری به  جا بگذارید
مهم نیست به چه کاری مشغول باشید. در شغل یا ارتباطات خود چیزی به یادگار بگذارید که حتی پس از مرگ، یاد شما را زنده نگه دارد.

۴- سرپرست باشید
داشتن یک حامی و پشتیبان، بسیار امیدوار کننده  است. اما این که خودتان حمایت کننده کسی باشید، علاوه بر تأثیرات روحی و معنوی، باعث می شود توانایی های نهفته خود را نیز کشف کنید.

۵- به سفرهای دونفره بروید
اگر چه گشت وگذار با خانواده یا دوستان بسیار مفرح است، اما هیچ گردشی به شیرینی مسافرت با نامزدتان نیست.

۶- با مذاهب مختلف آشنا شوید
چه در کشور شما ادیان و مراسم فرهنگی مختلفی وجود داشته باشند یا نه، هنوز هم آیین هایی در سراسر دنیا هست که شما حتی اسم آن را هم نشنیده اید. به ادیان احترام بگذارید و بدون تعصب سعی کنید در مورد ادیان مختلف اطلاعات کسب کنید.

۷- به ملاقات معلم ابتدایی خود بروید
ملاقات با معلم ابتدایی، علاوه بر به جای آوردن رسم ادب، باعث می شود به گذشته خود برگردید و بدانید تا چه اندازه رشد کرده اید.

۸- مزه های مختلف را بچشید
سعی کنید مزه های جدید، طعم های خاص و غذاهای مختلف را امتحان کنید. از دایره ی امن خود خارج شوید و هیجان طعم را به زندگی خود وارد کنید.

۹- نامه ای برای خودتان بنویسید
نامه ای برای خودتان بنویسید و در آینده آن را بخوانید. آرزوها و درد  و  دل های امروزتان، نوستالژی خوشایندی برای شما در آینده خواهد بود.

 

منبع: زومیت

(Visited 66 times, 1 visits today)

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *