جمعه ۰۴ مهر ۱۳۹۹
١٠ نشانه رفتاري افراد دروغگو كه آن ها را لو مي دهد!

١٠ نشانه رفتاري افراد دروغگو كه آن ها را لو مي دهد!

۱. با لکنت زبان یا تردید و دودلی حرف می زنند

بسیاری از دروغگوها معمولا با لکنت یا حس دودلی حرف می زنند زیرا مدام در تلاش هستند یک داستان خوب برای شما بسازند که باورشان کنید. البته که این کار بسیار سختی است ک یک نفر تفکراتش را در مورد موضوعی دروغین متمرکز کند و کلامی بگوید که شما واقعا باورش کنید.

۲. اطلاعاتی بسیار بیشتر از آنچه خواسته اید به شما عرضه می کنند.

دروغگوها سعی می کنند اطلاعاتی به شما بدهند که اصلا از ایشان نخواسته اید. دکتر فیل معتقد است این بدان دلیل است که فرد دروغگو تلاش می کند در پس این اطلاعات بیش از حد خود از چیزی دفاع یا چیزی را پنهان کند.

۳. دروغگوها معمولا از جملات طولانی تر استفاده می کنند

دروغگوها معمولا با اختصار میانه ای ندارند! مثلا در بحث به جای اینگه بگویند : “من نرفتم” می گویند : “من اصلا به آنجا نرفته ام”

۴. وقتی با دروغگو حرف می زنید به جای پاسخ دادن سوال می پرسد

یکی دیگر از تکنیک های دروغگویان این است که به جای پاسخ دادن به سوال شما همان جمله خودتان راتکرار می کنند یا یک سوال دیگر از شما می پرسند.

۵. از بیان عبارت “من” اجتناب می کنند

سی ان ان بیان می کند که دروغگوها هیچوقت از عبارت “من” استفاده نمی کنند. مثلا به جای گفتن عبارت “من معتقدم تو اشتباه می کنی” می گویند “تو اشتباه می کنی”.

۶. روی جزییات زیادی تاکید می کنند

اغلب دروغگوها روی جزییات داستانی که تعریف می کنند زیادی تاکید می کنند. این چیزی است که آنها انجام می دهند تا از موضوع کلیدی و واقعی دور شوند.

۷. از عبارات غلوآمیز تاکیدی زیاد استفاده می کنند

وقتی یک نفر از برخی جملات غلوآمیز و زیادی تاکیدی استفاده می کند باید به راستگویی اش شک کنید. مثلا یک نفر به شما می گوید: من کاملا و به طور صد درصدی با تو صادق هستم یا مثلا می گوید: فقط از حقیقت با من بگو!

۸. تظاهر به نشنیدن حرف شما می کنند

فرد دروغگو پرسش هایی را که به نفعش نیست معمولاً نمی شنود ”چی“؟ آیا او واقعاً در عرض ۱۰ ثانیه راه گوشش مسدود می شود؟ او زمانی که از شما خواهش می کند تا پرسش خود را مجدداً تکرار کنید، در واقع احتیاج به زمان دارد تا به گفته های کذبش، شاخ و برگ بدهد و در مدت زمانی که شما پرسش خود را دوباره تکرار می کنید او فرصت کافی را به دست می آورد .

۹. آن    ها کلمات و عبارات را تکرار می کنند.

دروغگوها می  کوشند دروغ را در ذهن شان معتبر و روا سازند.” مثلا ممکن است بارها و بارها بگوید: “من انجام ندادم….. من انجام ندادم….. .”

تکرار هم چنین راهی برای خریدن زمان برای خودشان است تا بکوشند فکرشان را جمع و جور کنند.

۱۰. در مواقع حساس کشف دروغ بلافاصله موضوع بحث را عوض می کنند.

آدم های دروغگو همیشه سعی می کنند حرف های زیبا و جذاب به زبان بیاورند و با این کار می خواهند امکان کشف حقیقت را از ما سلب کنند.

یک ترفند نهایی برای تشخیص دروغگو!

هروقت احساس کردید یک نفر بدجوری دروغ می گوید سریعا بحث را تغییر دهید و به موضوع دیگری بپردازید. اگر دیدید فرد مخاطب تان به راحتی تغییر بحث را پذیرفت و شروع کرد در باب آن موضوع جدید به راحتی سخن گفتن حتما به صداقتش شک کنید زیرا در این جور مواقع آدم های صادق که حرف راستی برای شما می زدند گیج می شوند و رشته افکارشان پاره می شود.

 

منبع: بازده

(Visited 49 times, 1 visits today)

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *