جمعه ۰۳ فروردین ۱۳۹۷
۶ نکته که قبل از آوردن گربه به خانه تان باید در نظر بگیرید

۶ نکته که قبل از آوردن گربه به خانه تان باید در نظر بگیرید

اختصاصی چاره چی/ گربه ها همنشین های دوست داشتنی هستند. نه تنها زیبا و نازند بلکه سرگرم کننده و خواستنی هم هستند. اما داشتن گربه مسائلی بیشتر از داشتن همنشینی بامزه، نرم و خوابالو با خود به همراه دارد. قبل از اینکه برای خود یکی از این همنشین های دوست داشتنی انتخاب کنید بهتر است درباره چند موضوع کوچک کمی بیشتر فکر کنید و بدانید. ما در اینجا ۶ توصیه برایتان فراهم کرده ایم. اگر اولین بار است که می خواهید سرپرستی گربه ای را قبول کنید حتما این توصیه ها را بخوانید:

۱. بدون شک گربه ها ذاتا مستقل اند، اما به طور کامل قادر به مراقبت از خود نیستند. قبل از اینکه یکی از آنها را به سرپرستی قبول کنید مطمئن شوید که سبک زندگی شما می تواند فضای راحتی برای آنها ایجاد کند. اینکه چقدر درگیر و چقدر در خانه هستید قطعا مهم ترین عامل در انتخاب نوع گربه ای که می خواهید است. نگهداری برخی از گربه ها که احتیاج به توجه و مراقبت بسیار زیادی دارند، به خصوص گربه های باهوش و پر جنب و جوش برای افرادی که مشغله زیادی دارند بسیار سخت خواهد بود. با این وجود گربه هایی هم هستند که برای سبک زندگی پرکار و مشغله بسیار ایده آل هستند. جستجویی در مورد انواع نژادهای آنها کرده، سپس گربه مورد علاقه خود را انتخاب کنید.

۲. اگر از آلرژی شدید رنج می برید، قبل از اینکه گربه ای به خانه بیاورید از دکتر خود بخواهید آزمایشاتی برای آلرژی هایی که به واسطه گربه ها پیش می آیند برایتان بنویسد و نتیجه این آزمایشات را با شما در میان بگذارد. علاوه بر این بازهم سعی کنید نژادی از گربه ها را که کمتر باعث آلرژی می شوند انتخاب کنید. برای اینکار می توانید از دامپزشکان، کتاب ها و اینترنت کمک بگیرید.

۳. قبل از اینکه گربه تان را به خانه بیاورید برای چک آپ و واکسیناسیون به دامپزشکی ببریدش.

۴. ظرف خاکی خوب و با کیفیت برای گربه تان تهیه کنید. جعبه های سر پوشیده می توانند به گربه تان فضای خصوصی بیشتری دهند. برای راحتی گربه و بینی خودتان سعی کنید همیشه ظرف خاک او را تمیز نگه دارید. هم چنین اطمینان حاصل کنید که غذایی با تعادل خوب و مناسب سنش برای او می خرید.

۵. گربه ها عاشق بازی کردن هستند. موش های پلاستیکی، رشته های نخ، پر و حتی جعبه های خالی سرگرمی های بسیار خوبی هستند. اسباب بازی ها حتما نباید خیلی گران قیمت باشند (حتی می توانید در خانه بسازیدشان)، فقط همین قدر که بدانید آن اسباب بازی گربه تان را خوشحال، فعال و ذهنش را نیز درگیر می کند کافیست.

۶. علف های گربه و آن تکه های یخ زده ناگت مرغ ابزارهایی فوق العاده برای آموزش و رشوه دادن به گربه ها هستند.

 

در انتها بد نیست بدانید که گربه ها اغلب حدود ۲۰ سال زندگی می کنند. بنابراین شما و دوست پشمالو و نرمتان زمان زیادی باهم خواهید بود.

مترجم: سارا خانعلی زاده

منبع: petmd.com

(Visited 96 times, 1 visits today)

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *