جمعه ۰۳ فروردین ۱۳۹۸
داشتن این ۷ مهارت باعث رضایت کارفرمایتان از استخدام شما می شود!

داشتن این ۷ مهارت باعث رضایت کارفرمایتان از استخدام شما می شود!

اختصاصی چاره چی/ اگر تا کنون به تغییر شغل فکر کرده باشید حتما ترس از نداشتن مهارت های مناسب برای کار جدید را تجربه کرده اید؛ اما کمی به خود اعتماد داشته باشید. همه ما مهارت هایی داریم. در حقیقت مهارت های زیادی داریم. بسیاری از این مهارت ها دقیقا مهارت هایی هستند که کارفرماها به دنبالشان اند. بسیاری از قابل انتقال ترین مهارت ها شامل مهارت هایی هستند که شما را قادر به برقراری بهتر ارتباط با مردم می سازند و کنار آمدن با چالش هایی که در طول زندگی مواجه می شوید را راحت تر می کنند. مصاحبه گرها می دانند که مهارت های فنی می توانند آموزش داده شوند اما تغییر صفات و ویژگی های شخصیتی بسیار سخت است. در اینجا ما ۷ مورد از مهارت هایی که در اکثر مشاغل کاربرد دارند و هر رئیسی در هر زمینه ای از اینکه کارکنانش چنین مهارت هایی داشته باشند خوشحال می شود را برای شما بیان خواهیم کرد. این مهارت ها اینها هستند:

۱. همکاری

همکاری توانایی کار کردن موثر با دیگران، علی رغم تمامی تفاوت ها و نقطه نظرات مختلف است. گروه ها و تیم های امروزی ممکن است از لحاظ عقاید، شیوه کار کردن و شخصیت ها بسیار متنوع باشند؛ بنابراین توانایی کارکردن همراه با هم به سمت هدفی مشترک مهارتی بسیار ضروری است.

۲. رهبری

این مهارت شامل آموزش، انگیزه دادن، مربیگری و نظارت است. حتی در شغل های غیرمدیریتی نیز توانایی انگیزه دادن به همکاران به سمت هدفی مشترک، ارزیابی اولویت ها و مدیریت منابع بسیار مطلوب است.

۳. خلاقیت

این مهارت می تواند کمک بسیار بزرگی در کار جدیدتان باشد. خلاقیت، وقتی به دنیای کار مربوط می شود به معنای داشتن راهکارهایی خلاقانه برای حل مشکلات و تولید ارزش های جدید است. صحبت ما در مورد چیزی فراتر از نوآوری است. صحبت ما دیدن چیزی که هنوز وجود ندارد و خلق آن است.

۴. ارتباط نوشتاری

توانایی نقل و انتقال ایده ها به صورت نوشته بسیار ارزشمند است. این در ابتدا شامل ترکیب اطلاعات و موقعیت ها و سپس منتقل کردن آنها به طریقی است که به سایر افراد نیز توانایی درک و انجام آن را می دهد باشد. حتی بدون داده هایی خاص اگر بتوانید به طور خلاصه و هوشمندانه ایده هایتان را منتقل کنید، در چشم مدیرتان بیشتر ارزش پیدا خواهید کرد.

۵. مدیریت زمان

این مهارت خیلی ساده است: وقتی رئیستان کاری را به شما می سپارد، آیا قادر به انجام آن به نحو دلخواه او و در زمانی که به شما داده است هستید؟ اگر جوابتان مثبت است قطعا می توانید این مهارت را در لیست مهارت های خود قرار دهید.

۶. مدیریت اطلاعات

درک، تحقیق، ترجمه و جمع آوری داده ها توانایی های بسیار با ارزشی در بسیاری از صنایع هستند. حجم اطلاعاتی که شرکت ها جمع آوری و مدیریت می کنند در سال های اخیر بسیار زیاد شده و کارکنان باید قادر باشند به راحتی با آن اطلاعات کار کنند. داده ها می توانند شامل هر نوع اطلاعات معناداری باشند.

۷. خدمات مشتری

مصرف کنندگان و مشتریان چراغ کار شما را روشن نگه می دارند، بنابراین اگر بتوانید به کارفرمای خود نشان دهید که می دانید چطور باید با آنها کنار بیایید قطعا کارفرمایتان دیدگاه بسیار بهتری به شما خواهد داشت. چه دوست داشته باشیم و چه دوست نداشته باشیم همه ما تحت کنترل و زیرنظر هستیم. این مهارت شامل گوش دادن، صحبت کردن، متقاعد کردن و مذاکره همکارانه می باشد.

مترجم: سارا خانعلی زاده

منبع: monster.com

(Visited 51 times, 1 visits today)

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *