دوشنبه ۳۱ اردیبهشت ۱۳۹۷
اصول مهم کسب و کار که قبل از ۳۰ سالگی باید بیاموزید

اصول مهم کسب و کار که قبل از ۳۰ سالگی باید بیاموزید

۱- افراد مناسب ارزش بسیار بالایی دارند.
تقریبا غیرممکن است که بتوانید به تنهایی کسب وکار موفقی را راه اندازی کنید. حتی اگر می خواهید کسب وکارتان را به تنهایی پیش ببرید، باز هم مشاوران، سرمایه گذاران، شرکا و کارمندانی خواهید داشت که به شما در مسیر دستیابی به آرمان های تان کمک خواهند کرد. بنابراین باید درک کنید که نظرات ارزشمند دیگران تا چه حد می تواند موقعیت های مناسبی را پیش روی تان قرار دهد، مخاطبان جدیدی را به شما معرفی کند یا در تصمیماتی مانند استخدام به شما اطمینان ببخشد.
اگر این درس را زود یاد بگیرید، دیگر وقت باارزش تان را برای افراد نامناسب هدر نخواهید داد و این فرصت را خواهید داشت که با بهترین ها مشغول به کار شوید.

۲- قرار است گاهی اوقات شکست بخورید… این اصلا عیب ندارد!
هر چقدر هم که دانش کافی داشته باشید یا خودتان را آماده کرده باشید، باز هم باید بدانید که شکست امری اجتناب ناپذیر است. کسب وکار شما شاید به طور کلی موفق شود، اما ممکن است برخی استراتژی ها یا کمپین ها با شکست مواجه شوند یا برخی ایده های تان کارساز نباشند. اگر بدانید که شکست امری اجتناب ناپذیر است، راحت تر می توانید با آن کنار بیایید و دوباره از جا برخیزید.
شما باید شکست را به عنوان یک درس و موقعیتی برای پیشرفت در نظر بگیرید، نه نقطه پایان یا نشانه ای برای تسلیم شدن.

۳- زمان با  ارزش ترین دارایی شماست.
شعار «زمان پول است» شعاری استعاری است که نشان می دهد اگر سرمایه گذاری زمانی خوبی داشته باشید و از آن به عنوان یک منبع واقعی استفاده کنید، به قدرت زمان پی خواهید برد. این موضوع در ابعاد مختلفی قابل بررسی است. به عنوان مثال، هرچه زودتر کاری را شروع کنید، زمان بیشتری برای سود بردن از آن خواهید داشت و بیشتر می توانید برای آن کار وقت بگذارید.
علاوه بر این، ساعات شبانه روز ساعات ثابتی است و چگونگی استفاده از آنها به طور مستقیم بر ارزشی که می توانید خلق کنید، اثر می گذارد. هرچه زودتر این درس را یاد بگیرید، زمان بیشتری برای استفاده مفید خواهید داشت.

۴- ارتباطات می تواند هر مشکلی را حل کرده یا از آن جلوگیری کند.
قدرت ارتباطات را نباید دست کم گرفت. ارتباطات فعال می تواند از پیشرفت هر نوع مشکلی جلوگیری کند؛ البته اگر همه چیز را به وضوح توضیح دهید، انتظارات تان را به طور مشخص بیان کنید و سوءتفاهم ها را رفع کنید. همچنین اگر به خوبی با دیگران ارتباط برقرار کنید، می توانید هر مشکلی را نیز حل و فصل کنید؛ حال این مشکل می خواهد معذرت خواهی از کسی باشد، یا پیدا کردن راه حل مناسب برای درگیری های روزمره یا توضیح دادن موقعیت هایی که در آن گیر کرده اید.

۵- کمال دشمن پیشرفت است.
از آنجا که ریتم کسب وکار امروزی ریتم سریعی است، اگر بخواهید منتظر زمان مناسبی برای شروع کسب وکار خود بمانید، ممکن است به مشکل بخورید. کسب وکارهای تر و فرز، انعطاف و انطباق پذیری که معتقدند می توان در آن واحد هم به بررسی، آزمایش و بهینه سازی محصولات پرداخت و هم سودی تولید کرد، به موفقیت می رسند.
قرار نیست روز اول کسب وکار روز عالی و کاملی باشد. فقط مطمئن شوید که به حد قابل قبولی آمادگی شروع کار را دارید.

۶- همه ایده های تان باید واقع گرایانه و کاربردی باشند.
مهم نیست که ایده تان چقدر خوب، بدیع یا جذاب باشد؛ ارزش هر ایده ای به کاربردی بودن آن است. به عنوان مثال، اگر در نظر دارید که ویدئوی جالبی تولید کنید، اما منابع لازم برای این کار را ندارید، باید آن ایده را کنار بگذارید.
این موضوع در مورد تمام ایده های کسب وکار صدق می کند، شاید ایده ای فوق العاده برای راه اندازی کسب وکار داشته باشید، اما اگر به هیچ شکلی نمی توانید آن را عملی و پربازده کنید، نخواهید توانست آن را به مرحله اجرا برسانید. گاهی اوقات برخی از ایده ها را باید به دلیل عدم کاربردی بودن به حال خودشان رها کرد.

۷- هرچقدر یاد بگیرید، باز هم کم است.
مهم نیست که چقدر می دانید، یا فکر می کنید که می دانید، همیشه اطلاعاتی برای یادگیری وجود دارد. این را فراموش نکنید که همیشه فرصت برای تبدیل شدن به رهبر یا کارآفرینی بهتر وجود دارد، و همیشه مهارت ها و توانایی های جدیدی برای یادگیری وجود دارند.
هرچه زودتر درس های کسب وکار را بیاموزید، زمان بیشتری برای اعمال کردن شان در محیط کسب وکار خواهید داشت و با پیامدهای کمتری روبه رو خواهید شد.

 

منبع: مجله خلاقیت

 

(Visited 37 times, 1 visits today)

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *