یکشنبه ۰۴ مهر ۱۴۰۰
۶ راهکار طبیعی برای بهبود و تسکین پادرد

۶ راهکار طبیعی برای بهبود و تسکین پادرد

اختصاصی چاره چی/ اگر پادرد شما ناشی از کار کشیدن بیش از حد از پاهایتان یا مشکلات کمردرد است، در اینجا ما ۶ مورد از درمان های طبیعی برای پادرد را به شما معرفی خواهیم کرد. برخی از این راهکارها فورا درد شما را تسکین می بخشند و برخی دیگر درمان هایی نسبتا طولانی مدت هستند. این راهکارها اینها هستند:

۱- کشش

اگر پادرد شما ناشی از درد عضلات و ماهیچه ای باشد، برخی از حرکات کششی آرام یا حرکات یوگا می توانند به طور موقت درد شما را تسکین دهند. کشش به درد ماهیچه ها کمک می کند؛ اما اگر درد شما ناشی از آسیب دیدگی باشد با کشش آرام نخواهد شد. اگر انجام حرکات کششی درد شما را بیشتر کردند سریعا انجام این حرکات را متوقف کنید.

۲- استراحت، یخ، فشرده کردن، بالا بردن

اگر پادرد شما ناشی از آسیب دیدگی است انجام این ۴ کار به شما کمک خواهند کرد.

– استراحت: انجام فعالیت های فیزیکی که پادرد شما را تشدید می کنند را متوقف کنید.
– یخ: یک کیسه یخ را در حوله ای پیچیده و بین ۱۰ تا ۲۰ دقیقه روی قسمت آسیب دیده پایتان قرار دهید. وقتی در محل آسیب دیدگی احساس بی حسی کردید می توانید یخ را از روی آن بردارید. بهتر است حدود یک ساعت بین هر بار تکرار این کار فاصله بیاندازید.
– فشرده کردن: ناحیه آسیب دیده را محکم ببندید؛ اما نه آنقدر محکم که بی حس شود. این کار به کاهش تورم کمک خواهد کرد.
– بالا بردن: این نیز روشی دیگر برای کاهش تورم است. پایتان را با گذاشتن روی یک یا چند بالشت کمی بالا بیاورید. بهترین ارتفاعی که توصیه می شود کمی بالاتر از قلبتان است.

۳- جوراب هایی با بافت فشرده

این جوراب ها کمک بزرگی به پادرد می کنند. آنها تورم را کم کرده و درد را به صورت چشمگیری کاهش می دهند. شما می توانید این جوراب ها را از فروشگاه های لوازم ورزشی، داروخانه ها یا فروشگاه های آنلاین تهیه کنید.

۴- ماساژ دادن پای خود (یا ماساژ حرفه ای)

ماساژ دادن پای خود حتی اگر به مدت خیلی کوتاه و کمی باشد می تواند به کاهش درد شما کمک کند. گاهی اوقات درد می تواند به علت وجود تنش بیش از حد در نواحی اطراف به وجود آمده باشد. برای مثال اگر ماهیچه ساق پای شما درد می کند، کف و ران پایتان را نیز ماساژ دهید. اگر مشکل هزینه ندارید می توانید برای ماساژی حرفه ای وقت بگیرید. ماساژوری خوب در مورد آسیب دیدگی ها و نواحی مشکل دار از شما می پرسد. به درستی دردهایی که دارید را به آنها توضیح دهید تا بتوانند شما را درمان کنند.

۵- خوراکی های ضد تورم و التهاب

این قطعا درمانی طولانی مدت است، اما می تواند با کاهش تورم کلی پادرد را کاهش دهد. خوراکی هایی مانند هندوانه و انواع توت ها می توانند به کاهش تورم کمک کنند. سعی کنید این خوراکی های ضد التهاب را به رژیم غذایی خود اضافه کنید. کم کردن خوراکی هایی که باعث التهاب می شوند هم ایده خوبی خواهد بود.

۶- کفش های مناسب

کفش های پاشنه بلند بزرگ ترین مقصرهای پادرد هستند. علاوه بر این ممکن است در انتخاب سایز درست کفش هایتان اشتباه کنید. همیشه کفش های راحت بپوشید؛ خواهید دید که پاهایتان چقدر از شما ممنون خواهند بود و به مرور دردهای کف پا و انگشت هایتان از بین خواهند رفت.

هر فردی با فرد دیگر متفاوت است، بنابراین درمانی که برای یک فرد تاثیرگذار است ممکن است برای فرد دیگر هیچ تاثیری نداشته باشد. اگر با انجام این راهکارها بازهم پادرد شما ادامه داشت و در حالت کلی بیش از یک هفته درد داشتید وقت آن است که با پزشک خود تماس داشته باشید.

مترجم: سارا خانعلی زاده

منبع: care2.com

(Visited 114 times, 1 visits today)