سه شنبه ۰۱ مهر ۱۳۹۹
چرا بايد کمبود ویتامین D را جدي بگيريد؟

چرا بايد کمبود ویتامین D را جدي بگيريد؟

شکستگی های تنشی استخوانی
(شکستگی ناکامل استخوان است که در اثر نیروهای کم اما تکرار شونده و در اثر خستگی استخوان اتفاق می افتد) ؛این نوع شکستگی ها ناشی از کاهش تراکم استخوانی است. کلسیم و ویتامین D هر دو برای تقویت استخوان ها ضروری هستند. در واقع کلسیم برای استخوان سازی و ویتامین D برای کمک به جذب کلسیم در بدن ضروری است. بر اساس مطالعه ای که در سال ۲۰۱۵ انجام شد در نیمی از بیماران مبتلا به شکستگی تنشی پس از انجام تست ویتامین معلوم شد که این افراد دچار کمبود ویتامین D هستند.
درد مزمن
اگر دچار درد مزمن و دائمی و ضعف عمومی هستید که به درمان های انجام شده پاسخ نمی دهد احتمالا از کمبود ویتامین D رنج می برید. پزشکان دریافته اند که بین دردهای مزمن و کمبود این ویتامین  ارتباط وجود دارد و با یک درمان کم هزینه می توان این مشکل را برطرف کرد.
ضعف سیستم ایمنی
اگر زیاد مریض می شوید این فاکتور هم می تواند نشانه کمبود ویتامین D در بدن تان باشد. به گفته متخصصان ویتامین D پپتیدهایی را در سیستم ایمنی بدن فعال می سازد که نقش آنها واکنش به میکروب ها و عوامل بیماری زا است.
ریزش مو
مطالعات نشان می دهد ویتامین D در تنظیم بیان ژنهایی که نقش تقویت رشد طبیعی پیاز مو را برعهده دارند، موثر است.
افسردگی
مطالعات روزافزون نشان دهنده ارتباط بین این ویتامین و افسردگی است. هر چند در این مورد هنوز نتایج قطعی بدست نیامده و برخی محققان معتقدند که در واقع قرار گرفتن در معرض نور خورشید در بالا بردن خُلق افراد افسرده نقش دارد. اما برخی متخصصان براین باورند که این ویتامین می تواند
برای بیماران افسرده ای که از کمبود شدید آن رنج می برند مفید باشد.

منبع : ایسنا

(Visited 22 times, 1 visits today)

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *