جمعه ۰۸ مرداد ۱۴۰۰
با این ۵ نشانه می توانيد بفهمید که آیا آمادگی ازدواج دارید یا نه!

با این ۵ نشانه می توانيد بفهمید که آیا آمادگی ازدواج دارید یا نه!

اختصاصی چاره چی/ ازدواج مساله مهمی است. معمولا افراد سال ها به شکل های مختلفی برای ازدواجشان برنامه ریزی می کنند. آنها برای روز بزرگ زندگیشان پول زیادی خرج کرده و مهمانان زیادی دعوت می کنند تا در این روز به آنها ملحق شده و شادیشان را باهم تقسیم کنند. وقتی روز عروسی تمام می شود تلفن ها و پیام های تشکر دریافت شده و شما زندگی جدیدتان را با داشتن فرد مورد علاقه تان در کنار خود شروع خواهید کرد. از آن روز به بعد شما زندگی، خانه و همه دارایی هایی که دارید را تا زمانی که هر دوی شما روی زمین زندگی می کنید با همه به اشتراک می گذارید. برای وارد شدن در دنیایی با این تعهدات باید آمادگی کافی داشته باشید. در ادامه ما چند نمونه از رفتارها و احساساتی را به شما معرفی خواهیم کرد که می توانید دریابید آیا آمادگی ازدواج و تعهدات همراه با آن را دارید یا نه؟

۱- از شریک زندگیتان خودمختاری بیشتری می خواهید

همه ما به زمانی برای تنها بودن و آزادی نیاز داریم؛ اگرچه وقتی ازدواج می کنیم باید بین زمانی که با همسرمان سپری می کنیم و زمانی که نیاز به تنهایی داریم تعادل ایجاد کنیم. دکتر آماندا بری درمانگر خانواده می گوید: خودمختاری ویژگی فوق العاده ای در انسان است و قطعا عشق فردی دیگر نباید باعث شود احساس زندانی بودن کنید. اما اگر رابطه تان در دستان انتخاب های مستقل شما در حال آسیب دیدن و رنج کشیدن است و این موضوع شما را ناراحت نمی کند و هیچ اهمیتی به آن نمی دهید، باید به شما بگوییم که به هیچ عنوان آمادگی قبول تعهد ازدواج را ندارید.

۲- در مورد پول صحبت نمی کنید

به جرات می توان گفت تنها چندین مورد کوچک دیگر در ازدواج مهم تر از مسائل مالی هستند. برای داشتن حساب های بانکی مناسب باید مهارت های ارتباطی مناسبی در مورد پول داشته باشید. اگر در مورد پول با شریکتان صحبت نکرده اید هنوز آمادگی ازدواج ندارید. دلیل این موضوع این است که پول یکی از آن موضوع های تابو دار جامعه ماست و ما تمایل داریم که حرفی در مورد آن نزنیم؛ اما اینکه چه احساسی نسبت به پول داریم و چطور آن را خرج می کنیم ارزش های ما را منعکس می کند. زوج هایی که هنوز در مورد ارزش هایشان با هم صحبت نکرده اند آمادگی ورود به مرحله جدیدی از رابطه را ندارند. هم چنین اینکه به شریک زندگیتان از لحاظ مالی اعتماد داشته باشید نیز بسیار اهمیت دارد، اگر در مورد اطلاعات مالی یا پسورد حساب هایتان به او اعتماد ندارید نیز نشانه دیگری از آماده نبودن شما برای شروع زندگی مشترک است. هیچ رابطه خوبی نیست که در آن صداقت و اعتماد وجود نداشته باشد.
۳- رازهایی دارید

نیازی نیست که همه اطرافیانتان همه چیز را در مورد شما بدانند و مشکلی هم نیست؛ بعضی مسائل فقط به خودتان مربوط است. اما در ازدواج باید این ایده بد را کنار بگذارید. دکتر سارا ویلیامز می گوید: اگر رمز و رازی را از شریک زندگیتان پنهان می کنید چون می ترسید که قضاوت شده و رد شوید، آماده ازدواج نیستید. اعتماد کامل برای رابطه ای سالم و طولانی مدت به منظور دوام آوردن در برابر آزمون زمان بسیار ضروری و حیاتی است. احتیاجی نیست که هر موضوع کوچکی را بیان کنید اما مسائلی مانند مسائل مالی، اینکه بیشتر وقتتان را با چه کسی می گذرانید، چقدر سیگار می کشید یا مشروبات الکلی استفاده می کنید را باید با شریکتان در میان بگذارید و اگر تمایلی به این کار ندارید هنوز نمی توانید تعهد ازدواج را قبول کنید.

۴- طلاق مساله بزرگی برایتان به نظر نمی رسد

 

همانطور که پیش تر نیز گفتیم ازدواج مساله مهمی است. ازدواج تنها یک امضا و برگه ای امضا شده نیست، بلکه رابطه ای قانونی است که می تواند اثرات شدیدی بر زندگی خانوادگی، مالی و احساسی شما به خصوص اگر کودکان نیز در آن درگیر شوند داشته باشد. پس به هیچ عنوان نمی توانید به آن به شکل رابطه ای نگاه کنید که به راحتی با طلاق آن را از بین می برید. اگر حتی قبل از اینکه ازدواج کنید در مورد طلاق گرفتن باهم صحبت می کنید به هیچ عنوان آمادگی ازدواج ندارید. گاهی اوقات ممکن است بگویید ازدواج می کنیم و اگر همه چیز همانطور که فکر می کردیم پیش نرفت، خب مشکلی نیست. طلاق می گیریم. این حرف دقیقا به این معناست که قبل از ایجاد تعهد در اولین مرحله به همه چیز شک دارید و در این صورت قطعا نباید به ازدواج فکر کنید. از هرکسی که طلاق گرفته بپرسید و متوجه می شوید که طلاق گرفتن به این سادگی که فکر می کنید نیست.

۵- فکر می کنید که ازدواج او را تغییر می دهد

ازدواج با تمام آن تغییراتی که در زندگی ایجاد می کند اساسا شما یا شریکتان را تغییر نخواهد داد. دکتر ویلیامز می پرسد: آیا امیدوارید که ازدواج کنید و شریکتان نظرش راجع به بچه داشتن تغییر کند؟ او در ادامه می گوید: فکر کردن به اینکه با فردی ازدواج می کنید و او را به میل خود تغییر خواهد داد نشانه بزرگی برای این است که هنوز آمادگی ازدواج و متعهد شدن به آن فرد را ندارید.

سعی کنید برای رابطه خود زمان بگذارید، اعتماد ایجاد کرده، برای آینده برنامه ریزی کنید و از خودتان بپرسید از ازدواج چه می خواهید.

منبع: thelist.com

مترجم: سارا خانعلی زاده

(Visited 181 times, 1 visits today)