دوشنبه ۰۷ مهر ۱۳۹۹
راهكارهايي طلايي براي بعد از يك دعواي زن و شوهري

راهكارهايي طلايي براي بعد از يك دعواي زن و شوهري

معمولا مخالفت ها بین زن و شوهرها منجر به بحث و درگیری می شود. آیا راهی وجود دارد که هرگز در زندگی بحث نکنیم؟ مسلما خیر! همه زن و شوهرها بحث می کنند اما می توانید با این توصیه ها بعد از مشاجره درست تصمیم گیری کنید.

تا ۱۰ بشمارید
این مورد صد در صد موثر است. زمانی که چیزی بر خلاف میلتان می شنوید و با آن موافق نیستید نفس عمیقی بکشید و تا ۱۰ بشمارید. بدون شک دل تان نمی خواهد در آن لحظه باعث ناراحتی همسرتان شوید.

یک علامت یا اشاره رمزی برای توقف داشته باشید
وقتی مخالفت با همسرتان به نقطه اوج می رسد می توانید بحث و جدال ها را با یک علامت یا اشاره رمزی که بین خودتان دارید متوقف کنید. این علامت می تواند یک حرکت یا یک کلمه خنده دار باشد. با این کار به او نشان می دهید که دیگر آستانه صبرتان لبریز شده و دل تان نمی خواهد به بحث ادامه دهید.

برای برنده شدن تلاش نکنید
همیشه لازم نیست که حق با شما باشد. وقتی با فردی که دوستش دارید بحث می کنید مسئله حق و ناحق بودن شما نیست. حتی اگر به حرف هایی که می زنید کاملا اعتماد داشته باشید برنده شدن در بحث نباید برای تان اهمیت چندانی داشته باشد. این کار را امتحان کنید تا خیلی زود متوجه تغییر در روابط تان بشوید.

برخی مسائل ارزش بحث کردن ندارند
اختلاف عقیده بین زن و شوهرها کاملا طبیعی است. به خصوص زمانی که قرار است به شیوه زندگی فرد دیگری عادت کنیم. اما یکسری مسائل هستند که اصلا ارزش بحث کردن ندارند و کش دادن آن ها فقط باعث ایجاد استرس و اضطراب می شود.

همسرتان را در آغوش بگیرید
زمانی که با همسرتان دچار سوءتفاهم و اختلاف نظر می شوید آخرین چیزی که به ذهنتان می رسد تماس جسمی با فردی است که در مقابل تان ایستاده. هر تماسی با او به شما یادآوری می کند که چقدر دوستش دارید و می خواهید کنارش بمانید. او را در آغوش بگیرید و با این کار به بزرگ ترین درگیری ها پایان بدهید.

یک کار محال انجام دهید
بیشتر ما عادت داریم کارهایی که همسرمان انجام می دهد یا حرف هایی که می زند تعبیر منفی می کنیم. اگر ظرف ها را نمی شورد به خاطر این است که هرگز تا کنون به شما در کارهای آشپزخانه کمک نکرده. اگر مناسبت خاصی را فراموش کرده به خاطر این است که رابطه شما هیچ اهمیتی برایش ندارد. این کار غیرممکن را انجام دهید: سعی کنید بفهمید که چرا او چنین احساساتی را دارد (چرا رابطه تان برایش هیچ اهمیتی ندارد) سپس سعی کنید همه چیز را تغییر دهید. این کار تمام فعل و انفعالات تان را تغییر می دهد.

هنگام عصبانیت به رختخواب بروید
در ادامه روزی که بحث و مجادله داشته اید شاید به توافق رسیدن ممکن نباشد اما می توانید برای خودتان وقت بگذارید و به اندازه کافی استراحت کنید و روز بعد صبح زود از خواب بیدار شوید. اصلا نگران نباشید هیچ اتفاق بدی در طول شب قرار نیست برای رابطه تان بیفتد.

شوخی کنید
یک لطیفه بگویید. این بهترین کار برای از بین بردن تنش هاست. با همسرتان با طعنه و کنایه حرف نزنید. در این لحظه فقط یک حرکت بامزه یا یک لطیفه معجزه می کند.

برای خود اوقات خوشی را فراهم کنید
محیط اطراف تان تاثیر زیادی در رابطه شما دارد. یک فضای منفی به راحتی می تواند یک مخالفت را تبدیل به درگیری بزرگی کند. اگر گرسنه هستید یا مکانی که در آن هستید پر از آدم های پر سروصداست که باعث می شوند صدایتان به هم نرسد تنش ها شدت می گیرد. اوقات خوشی را برای خودتان فراهم کنید. مثلا یک نوشیدنی خوشمزه درست کنید. با این کار هر دو تشخیص می دهید که اکنون زمان شام و استراحت است نه زمان بحث و جدل.

 

منبع: بدونیم

(Visited 34 times, 1 visits today)

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *