دوشنبه ۳۱ اردیبهشت ۱۳۹۷
۹ توصیه برای داشتن یک باربیکیو دورهمی آخر هفته

۹ توصیه برای داشتن یک باربیکیو دورهمی آخر هفته

اختصاصی چاره چی/ وقتی با دوستان یا خانواده تان دور هم جمع شده اید و تصمیم دارید گوشت، جوجه یا غذاهای دیگر را کبابی کنید، نمی توان گفت بدون رعایت اصول کبابی کردن مشکلی برای معده تان پیش نخواهد آمد. معده ما نمی تواند از پس غذاهای خام برآید. البته لازم نیست که برای اینکار خیلی حساس بود و وسواس به خرج داد.

با رعایت چند نکته ساده می توانید مطمئن باشید که مهمانانتان با حسی خوب و البته بدون دل درد مهمانی را ترک خواهند کرد. در اینجا ما ۹ توصیه ساده برای استفاده از باربیکیو را به شما خواهیم گفت:

۱. تمام مواد فاسد شدنی را تا زمانی که وقت سرو کردن آنها نشده در یخچال نگه دارید.

۲. یخ تمام گوشت های یخ زده باید قبل از کبابی شدن به طور کامل آب شوند. در غیر اینصورت وقتی کبابی می شوند به نظر می رسد که روی آنها پخته شده اما در واقع درونشان هنوز خام است.

۳. همیشه قبل از دست زدن به غذاهایی که می خواهید کبابی کنید دست هایتان را بشویید تا از انتقال آلودگی ها جلوگیری کنید. اگر به ماهی یا گوشت خام دست زده اید قبل از دست زدن به غذاهای پخته شده دست های خود را بشویید.

۴. هیچ وقت غذاهای پخته شده را در ظرفی که غذاهای خام قبلا در آن بوده اند قرار ندهید. از استفاده از هر وسیله یا ظرفی به طور مشترک برای مواد خام و پخته بپرهیزید.

۵. قبل از قرار دادن گوشت روی باربیکیو مطمئن شوید که باربیکیوتان به خوبی داغ شده تا همه ی آنها به طور یکسانی پخته شوند و خام نمانند.

۶. برای ایمنی بیشتر قبل از برداشتن گوشت ها به خصوص گوشت مرغ، ماهی، سوسیس و همبرگر حتما مطمئن شوید به طور کامل پخته شده اند. برای استیک و گوشت بره می توانید کمتر حساسیت به خرج دهید.

۷.  مراقب باشید آب گوشت های خام روی غذاهای پخته شده نریزد. به هیچ عنوان از آنها به عنوان سس استفاده نکنید.

۸. غذاها را به طور مستقیم زیر نور خورشید قرار ندهید. نقطه ای که سایه است یا فضایی در درون خانه را برای میز بوفه تان انتخاب کنید. غذاهایتان را بیشتر از دو ساعت بیرون نگذارید.

۹. باربیکیوها می توانند خطرناک باشند. بنابراین به توصیه های ایمنی آتش نشانی دقت کرده تا روز خوبی برای خود و خانواده تان بسازید.

منبع: bbcgoodfood.com

مترجم: سارا خانعلی زاده

 

(Visited 29 times, 1 visits today)

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *