سه شنبه ۰۱ مهر ۱۳۹۹
۲۰ راهکاری که روند کاهش وزن شما را سرعت می بخشد!

۲۰ راهکاری که روند کاهش وزن شما را سرعت می بخشد!

چاقی مشکلی است که امروزه خیلی ها از آن رنج می برند و در پی کم کردن وزن خود هستند و راه های زیادی را هم امتحان می کنند . اگر می خواهید کاهش وزن تان اصولی باشد و نتیجه بخش باشد باید یک سری مراحل را انجام دهید. که در ادامه برای شما معرفی می کنیم:
876000_906
۱- غذای روزانه را در زمان های مشخص بخورید. در این صورت مطمئنا قبل از وعده غذایی برنامه ریزی شده، سراغ غذاهای ناسالم نمی روید.
۲- جو فواید زیادی دارد! خوردن یک فنجان بلغور جوی دوسر در صبحانه شما را تا ظهر سیر نگه می دارد.
۳- غذاهای حاوی چربی های سالم مثل زیتون، ماهی سالمون و گردو کمک می کنند مدت بیشتری سیر بمانید.
۴- چشم پوشی از خوردن وعده های غذایی باعث می شود در طول روز گرسنگی بکشید. در این شرایط، بدن به ذخیره چربی در خود می پردازد. با این کار، فرآیند چربی سوزی برای تان دشوار می شود.

woman-angry-at-scale
۵- خوردن یک مشت آجیل سیرتان می کند. برای تغییر ذائقه بد نیست مغزهای خیسانده در آب را هم امتحان کنید که طعم تازه ای می دهند و خوش خوراک تر هستند.
۶- از تکنیک های مراقبه برای مقابله با استرس کمک بگیرید. استرس باعث می شود به سمت خوردن غذاهای پر کربوهیدرات بروید.
۷- همه غذاهای سرخ شده را دوست دارند؛ اما روش های سالم تری مثل کباب کردن روی آتش و بخار پز کردن هم وجود دارد.
۸- لیست و زمان خریدتان را محدود کنید تا فرصتی برای خرید غذاهای فرآوری شده نداشته باشید.
۹- گرسنگی را با تشنگی اشتباه نگیرید. وقتی احساس گرسنگی کردید، یک لیوان آب بنوشید تا اگر دچار اشتهای کاذب شده اید، این مشکل رفع شود.

225fd725-b7a0-4bab-bcca-323ee8630b60
۱۰- وقتی در رستوران غذا می خورید، چند دقیقه قبل از غذای اصلی و انتخاب آن، دسر سالم سبزیجات یا اسنک سالاد بخورید تا اشتهای تان کم شود و غذای اصلی کمتری سفارش دهید.
۱۱- از خوردن سالاد خسته شده اید؟ از گندم و لیمو برای کمی تغییر استفاده کنید.
۱۲- بهتر است به جای شام یک میان وعده مناسب بخورید. رابطه جنسی سالم در نوع خود یک ورزش است و روند غذا خوردن شما را کنترل می کند.
۱۳- یک بسته اضطراری غذا تهیه کنید و آن را با خوردنی های سالم مثل آجیل، سبزیجات و میوه پر کنید تا حین گرسنگی به سراغ غذاهای ناسالم نروید.
۱۴- خوردن فلفل قرمز در اول روز، اشتهای خوردن غذای بعدی را کم می کند.
۱۵- شکی نیست که تند غذا می خورید. در حین خوردن به گفت و گو ادامه دهید تا مجبور نشوید لقمه های بزرگ ببلعید!
۱۶- پیاده روی سریع قبل از ناهار یا شام فواید زیادی دارد. این کار در نوع خود یک ورزش است و کمک می کند غذای کمتری بخورید. در صورتی که چند روز در هفته ورزش کنید، به احتمال زیاد کمتر سراغ غذاهای ناسالم خواهید رفت.

running-man
۱۷- اگر می خواهید از مزایای ماهی قزل آلا بهره مند شوید اما پخت آن برای تان دشوار است، از ماهی قزل آلای کنسروی به عنوان یک جایگزین ساده و مقرون به صرفه استفاده کنید.
۱۸- از بشقاب های خیلی بزرگ استفاده نکنید. یک شام سالم در بشقاب کوچک هم می گنجد. پس بشقاب بچه گانه برای بزرگسالان می تواند مناسب تر باشد.
۱۹- هرگز با در دست گرفتن بسته مواد غذایی، آن ها را نخورید، چون ممکن است پرخوری کنید. بهتر است یک مقدار مشخص را جدا کرده و بعد به خوردن مشغول شوید.
۲۰- نوشیدن چای سبز و مصرف فلفل قرمز سوخت و ساز بدن را افزایش می دهند.

635868160229447710

منبع: دکتر سلام

(Visited 92 times, 1 visits today)

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *