دوشنبه ۲۸ خرداد ۱۳۹۸
با دانستن این ۷ نکته طلایی به دوستانتان در شرایط سخت روحی کمک کنید

با دانستن این ۷ نکته طلایی به دوستانتان در شرایط سخت روحی کمک کنید

اختصاصی چاره چی/ همه ما بارها در موقعیتی بوده ایم که دوستمان عزیزی را از دست داده، رابطه ای احساسی را تمام کرده یا بازه سختی را در زندگی اش می گذراند و ما برای دلداری دادن او احساس فلج بودن می کنیم و هیچ ایده ای برای صحبت کردن با او نداشته ایم؛ یا حتی بدتر، حرف هایی که به او میزنیم حال او را بدتر کرده یا بی فایده است. ما خلاصه ای از چندین تحقیق در مورد چگونگی صحیح صحبت کردن با دوستان و عزیزانمان و نشان دادن حمایتمان از آنها در مواقع دشوار را برای شما فراهم کرده ایم. با این استراتژی ها مطمئن باشید که می توانید در شرایط سخت زندگی عزیزانتان اثری مثبت داشته باشید. این توصیه ها عبارتند از:

۱- آنها را تشویق کنید تا در مورد اتفاقات خوبی که در حال رخ دادن هستند نیز صحبت کنند.

مهم نیست که عزیزانتان با چه چیزی درگیر هستند، می تواند رئیسشان، همسر یا فرزندانشان باشد. هرچه که هست از آنها بخواهید که به شما بگویند آیا نکته مثبتی هم در موضوع مورد بحث وجود دارد یا نه. تحقیقات ثابت کرده که همه ما تمایل به تمرکز بر نکات منفی داریم؛ در صورتی که در زندگی همه ما نکات مثبت حدود سه برابر بیشتر از نکات منفی وجود دارند. مساله فقط درک نکات مثبت است.

۲- آنها را دعوت کنید تا در حمایت یا کمک به دیگران به شما ملحق شوند.

وقتی به دیگران کمک می کنیم ناخودآگاه احساس بهتری داریم. با دعوت عزیزانتان به ملحق شدن به شما در کمک به دیگران این شانس را به آنها می دهید تا در کاری که از لحاظ علمی اثبات شده باعث بهبود شادی آنها می شود درگیر شوند.

۳- حضوری کامل و ۱۰۰ درصد داشته باشید. اگر حضورتان را با وقت و توجهی که می گذارید نشان ندهید اینکه چه می گویید یا چه کاری انجام می دهید هیچ ارزشی ندارد.

موبایلتان را کنار بگذارید، لپ تاپتان را خاموش کنید و فقط کنارشان باشید. بدون قضاوت به حرف های آنها گوش دهید و از آنها حمایت کنید. هیچ وقت به آنها راه حل یا پیشنهادی ندهید مگر زمانی که خودشان این را از شما بخواهند. فقط با آنها باشید. آنها احساس فهمیده شدن می کنند و ممکن است کمی احساس بهتری داشته باشند.

۴- آنها را به وعده غذایی سالمی دعوت کنید.

تحقیقات جدید ثابت کرده اند که افزایش میزان مصرف سبزیجات و میوه های تازه به طور چشمگیری شادی و حس خوب بودن شما را افزایش خواهند داد. دوست خود را به رستوران گیاهخواران ببرید و تا آن بشقاب های پر از سبزی و میوه ناراحتی های او را از بین ببرند.

۵- کمی برای قدم زدن بیرون روید.

تحقیقات نشان داده اند که نور طبیعی (به خصوص نور خورشید) می تواند حال شما را بهتر کند. علاوه بر اینها بودن در طبیعت اضطراب و افسردگی را کاهش می دهد. به غیر از همه اینها بیرون رفتن و قدم زدن دوست داشتنی است.

۶- آنها را با خود به کلاس های یوگا یا مدیتیشن ببرید.

در طول بازه های زمانی پر استرس مراقبت از خود را از یاد می بریم، در حالیکه این وقت ها دقیقا زمانی هستند که به مراقبت از خود احتیاج داریم. یوگا و مدیتیشن به کاهش استرس و افزایش آرامش و خوب بودن کمک می کند. در نتیجه، به مسائل با دیدی وسیع تر نگاه خواهید کرد و در نهایت راه حلی که در غیر اینصورت به ذهنتان نمی رسید را خواهید یافت.

۷- از آنها واقعی تعریف کنید.

هنگامی که احساس می کنید لازم است به دوستان و عزیزانتان نقاط قدرت، استعدادها و ویژگی های مثبتشان را یادآوری کنید. تعریف کردن از افراد در زمان مناسب می تواند به طور شگفت انگیزی تاثیر گذار باشد.

نکته مثبتی که در گذاشتن انرژی و زمانتان برای افرادی که برایتان عزیز هستند این است که خودتان هم احساس خوبی خواهید داشت. هرچه بیشتر به دیگران کمک کنیم، خودمان هم شادتر، سالم تر و موفق تر خواهیم بود.

منبع: mindbodygreen.com

مترجم: سارا خانعلی زاده

(Visited 56 times, 1 visits today)

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *