دوشنبه ۰۷ مهر ۱۳۹۹
۷ نكته مهم كه برای گرفتن نمره دلخواهتان در آزمون آیلتس بايد بدانيد

۷ نكته مهم كه برای گرفتن نمره دلخواهتان در آزمون آیلتس بايد بدانيد

اختصاصی چاره چی/ ممکن است خیلی ها از آزمون آیلتس متنفر باشند. این تنفر می تواند به این علت باشد که آن را درک نمی کنند یا نمره دلخواهشان را نمی گیرند و همه آینده ای که برای خود تصور کرده بودند بر باد می رود. در اینجا ما سعی داریم چند راهکاری کاربردی برای گرفتن نمره دلخواهتان در آزمون آیلتس به شما ارائه دهیم و برای آماده شدن هرچه بهتر در این آزمون به شما کمک کنیم.

البته باید بگوییم که این توصیه ها کلی هستند. قطعا توصیه های دیگری هم وجود دارند؛ اما در اینجا فقط یکی از آنها که شامل توصیه های بسیار خوبی بوده را آورده ایم.

۱- آیلتس آزمونی انگلیسی است- استادی انگلیسی پیدا کنید

افرادی که زبان انگلیسی را برای دل خود می آموزند همیشه در این آزمون موفق ترند. البته در برخی مراحل به فردی نیاز دارید که به زبانتان کمک کند. این فرد نباید لزوما فردی بومی باشد و اگر استادی با تجربه باشد نیز بسیار به شما کمک خواهد کرد، اما اگر بومی باشد هم خیلی بهتر!

۲- از اشتباهات خود یاد بگیرید

این اصل و اساس یادگیری زبان است. اینکه شما اشتباه کنید مساله ای نیست، اما تکرار اشتباهات می تواند مساله بزرگی باشد. کاری که باید انجام دهید بررسی تمام اشتباهات و تصحیح آنهاست.

۳- مهارت ها را بیاموزید، سوالات را تمرین نکنید

زبان یک مهارت است. مهارت ها به تمرین نیاز دارند، اما آنها به اینکه به درستی تمرین شوند هم نیاز دارند. این به معنای رعایت کیفیت است و نه کمیت. شاید برخی به شما توصیه کنند که فقط تمرین کنید و تمرین کنید و تمرین کنید. در واقع این توصیه خوبی نیست چون تنها کاری که شما انجام می دهید تکرار سوالات آزمون است؛ در این صورت مهارت شما و زبانتان با سرعت کمی پیشرفت می کند. در واقع آهسته آموختن زبان سرعت بیشتری به پیشرفت مهارت شما خواهد داد.

۴- آمادگی برای آزمون مانند آزمون دادن نیست

کاری که قبل از آزمون و در حین آن انجام می دهید دو کار کاملا متفاوت هستند. در طول آزمون فقط باید یک چیز در فکرتان باشد: به سوالات گوش دهید/بخوانید و پاسخ دهید. اگر فکری غیر از این در سر دارید در این صورت تمرکز کافی نخواهید داشت. مهارت های دیگر باید تقریبا به طور کامل اتوماتیک انجام شوند: شما وقتتان را برای فکر کردن در مورد چگونگی انجام آن هدر نمی کنید و فقط آن مهارت را انجام می دهید.

۵-  انگلیسی را بیاموزید، حفظ نکنیدش

اکثرا همه قبل از آزمون عجله یا وقت کمی دارند و می خواهند هرچه سریع تر در آزمون قبول شوند؛ به همین دلیل به عنوان مثال سوالاتی در مورد مهارت گفتاری پیدا می کنید و تمرین می کنید که در مورد چه چیزهایی صحبت کنید. این کار اشتباه بزرگی است. اجازه دهید تا به شما بگوییم چرا این کار اشتباه است.

آزمون گیرندگان متوجه می شوند که شما به زبان خود صحبت نمی کنید و کلمه هایی که انتخاب می کنید کلمات مورد استفاده خودتان نیستند. باور کنید که آنها از این موضوع بیشتر از هر موضوع دیگری متنفرند و این کار را نوعی تقلب می دانند. سعی کنید در مورد موضوعاتی که در تمرین ها می بینید خودتان بیشتر بیاموزید. از آنجایی که در آزمون معمولا همه تحت استرس هستند به یاد آوردن جملاتی که خودتان آنها را آموخته اید بسیار ساده تر از جملاتی که فرد دیگری نوشته است می باشد.

۶- کمی انگلیسی را عمومی تر هم بیاموزید

بله، این درست است که موضوعات خاصی در آیلتس مطرح می شوند اما باید بدانید که نباید تنها بر آن نوع از یادگیری زبان انگلیسی تمرکز کنید. علت این موضوع این است که افرادی که بسیار سریع نتیجه می گیرند کسانی هستند که بسیار به زبان انگلیسی علاقه مندند و افراد علاقه مند همیشه همه چیز را می آموزند. در مقابل افرادی که فقط برای آیلتس تمرین می کنند اغلب از روند آزمون نتیجه نمی گیرند. علت این است که چون آیلتس روندی تقریبا خسته کننده دارد این افراد یا خسته می شوند یا حتی به این موضوع فکر می کنند که اصلا چرا باید انگلیسی بیاموزند. این افراد از آموختن زبان خسته می شوند و نیاز لازم برای بهبود زبانشان را درک نمی کنند و در نتیجه زبانشان بهتر نمی شود.

۷-  فرمت امتحان را بیاموزید

آیا این موضوع خیلی واضح تر از حدی که قابل بیان باشد است؟ هرچند تا اینجا به آن اشاره نکرده ایم اما آیلتس فرمتی دارد و باید سعی کنید در مورد آن بیشتر بیاموزید.

منبع: dcielts.com

مترجم: سارا خانعلی زاده

 

(Visited 59 times, 1 visits today)

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *