جمعه ۰۳ فروردین ۱۳۹۷
۷ خوراکی برای درمان اگزما

۷ خوراکی برای درمان اگزما

اختصاصی چاره چی/ افرادی که از اگزما رنج می برند اغلب از پوست خشک، ترک کرده و دردناکشان شکایت می کنند. این شکایت اغلب به خاطر این است که هیچ مقداری مرطوب کننده خارش بی اندازه پوستشان را آرام نمی کند یا چون پوستشان کمی کمتر از پوستی عالی و بی نظیر به نظر می رسد. اگر شما هم از اگزما رنج می برید، ما با شما همدردی می کنیم. همه کسانی که اگزمای شدید دارند روش های زیادی را برای بهبود وضعیت امتحان کرده اند، اما هیچ کدام از آنها درمانی طولانی مدت نیستند. دکتر لام می گوید: اگرچه ما نمی توانیم اگزما را درمان کنیم اما راه های بسیار موثر زیادی وجود دارند که باعث می شوند حتی فکر کنید اصلا اگزما ندارید.

از آنجایی که توانایی پوست برای حفظ رطوبت تضعیف شده است منطقی است که مرطوب کردن مناسب و دائم بخشی ضروری از بهبود و جلوگیری از اگزماست. اما آیا تا به حال به پرهیز از غذاهایی که هیستامین زیادی دارند فکر کرده اید؟ خب، علت آن واضح است. مواد غذایی که هیستامین بالایی دارند باعث پاسخ های آلرژیک و التهاب می شوند. دکتر کارن فیشر، متخصص تغذیه، ۷ خوراکی که باعث کاهش التهاب پوست و افزایش ترمیم آن می شوند را به ما معرفی می کند.

این خوراکی ها اینها هستند:

۱- موز: سرشار از پتاسیم.

۲- گوشت گاو یا مرغ: آمینو اسید گلیسین که ترمیم کننده پوست است فراهم می کند.

۳- جوانه لوبیا سبز: غذای قلیایی قوی.

۴- پیاز سبز: منبعی غنی از ویتامین K، برای پوستی سالم اهمیت دارد.

۵- گندم سیاه (گندم گاوی): بدون گلوتن و اثر ضد التهابی قوی دارد.

۶- شیر برنج: دارای حساسیت کم و هم چنین مواد شیمیایی کم و برای اگزما مفید است.

۷- سیب زمینی: سرشار از فیبر، پتاسیم و ویتامین C.

قطعا غذاهای ضد اگزمای بیشتری نیز وجود دارند (مانند ماهی، لوبیا و مقدار زیادی سبزیجات)، اما راهی مناسب برای امتحان کردن اینکه آیا آنها تاثیری بر اگزمای شما داشته اند یا نه اضافه کردن هریک از این مواد به رژیم غذایی و مشاهده واکنش است. دقت داشته باشید که گاهی اوقات ظاهر شدن علائم چند روزی به طول می انجامد.

منبع: chatelaine.com

مترجم: سارا خانعلی زاده

(Visited 61 times, 1 visits today)

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *