دوشنبه ۰۷ مهر ۱۳۹۹
۷ باید و نباید در پیام دادن به شخص مورد علاقه تان

۷ باید و نباید در پیام دادن به شخص مورد علاقه تان

اختصاصی چاره چی/ چیزی در علاقه به عشق جدید وجود دارد که بسیار هیجان انگیز است. شاید آن موش و گربه بازی ای که انجام می دهیم ضربان قلبمان را افزایش می دهد یا شاید فقط از فکر کردن به اینکه کسی از ما خوشش آمده خوشحال می شویم. در طول روز خیلی به این عشق جدید فکر می کنیم و دوست داریم افکارمان را با طرف مقابل به اشتراک بگذاریم. امروزه پیام دادن به شخص مورد علاقه مان ارتباط با او را بسیار ساده و البته کمی سریع کرده است. اگر فکر می کنید در تلاش برای درک صحیح باید ها و نباید های پیام دادن به فرد مورد علاقه تان هستید تا تعادلی خوب در رابطه تان ایجاد کنید، ما در ادامه بایدها و نبایدهای پیام دادن به فرد مورد علاقه تان را به شما خواهیم گفت:

۱- هر روز و تمام روز به او پیام ندهید

ممکن است شیفته کسی شده باشید و بخواهید دائما هیجانتان را نشان دهید؛ یا شاید نمی توانید به شخص مورد نظر فکر نکنید و دوست دارید دائما برای او پیام بفرستید. حتی اگر او شما را دوست داشته باشد، همیشه به خاطر داشته باشید که هرکسی برنامه و دغدغه های خود را دارد. باور کنید که اگر به وقت او احترام بگذارید و از فرستادن بی وقفه پیام در طول روز- به خصوص زمانی که می دانید سرکار یا دانشگاه است- دوری کنید، احترام بیشتری برای شما قائل خواهد شد.

۲- تنها یک پیام بفرستید و منتظر بمانید

اگر واقعا دوست دارید به فرد مورد علاقه تان برسید باید به شما بگوییم که هیچ چیز اشتباه تر از اینکه به او بگویید چقدر به او فکر می کنید نیست. در این لحظات بهترین کاری که می توانید انجام دهید این است که پیامی دلگرم کننده برای او بفرستید و منتظر باشید تا پاسخ دهد. منتظر ماندن برای جواب همیشه کمی آزاردهنده است اما باید مقاومت کنید و دوباره پیامی نفرستید. در عوض در این مدت به لذت زمانی که جواب می دهد فکر کنید.

اگر بعد از چند روز خبری نشنیدید، فرستادن پیامی دیگر مشکلی ندارد. اگر پیام دوم هم نادیده گرفته شد وقتش است که به خود بیایید!

۳- هر پیام بامزه ای که می بینید را برای او نفرستید

شبکه های اجتماعی با مطالبی جالب و بامزه پر شده است. خنده ای واقعی قطعا می تواند به ما کمک کند که از پس روزمان بر آییم. اینکه بخواهید مطالب بامزه را با کسی که به او اهمیت می دهید به اشتراک بگذارید کاملا نرمال است، اما اینکه تلفن شخص مورد علاقه تان را با مطالب بامزه بترکانید ممکن است او را اذیت کند. اگر مطالبی می بینید که واقعا نمی توانید از آنها بگذرید بهتر است آنها را ذخیره کنید و در وقتی مناسب بفرستید.

۴- لینک پیامی منحصر به فرد را برای او بفرستید

وقتی در حال شناختن هم هستید ممکن است دریابید که شما و فرد مورد نظرتان برخی علایق و ویژگی های مشترک دارید. اگر در حال گشت زدن در شبکه های اجتماعی خبر خاصی می بینید که مرتبط با علایق مشترکتان است، مشکلی ندارد که برایش بفرستید. حتی اگر فکر می کنید ممکن است آن را قبلا دیده باشد در هر صورت راه خوبی برای شروع مکالمه خواهد بود.

بازهم به خاطر داشته باشید که کوهی از مطالب را نفرستید و دوباره یادآوری می کنیم که به او فرصتی برای پاسخ دادن به پیامتان دهید.

۵- برای اینکه بپرسید چرا پیام نمی دهد به او پیام ندهید

آزاردهنده ترین کاری که می توانید انجام دهید این است که پیامی بفرستید و از اینکه چقدر طول میکشد تا به پیام های شما پاسخ دهد گله کنید (البته اگر در کل پاسخی دهند!). همیشه در خاطر داشته باشید که اگر کسی واقعا به شما علاقه داشته باشد احتیاجی به یادآوری ندارد.

۶- سوالاتی کلی را به مکالمه تبدیل کنید

بهترین راه برای شناخت افراد گذراندن وقت با آنهاست. گاهی اوقات این کار را رو در رو انجام می دهیم، اما سایر اوقات ممکن است لازم باشد که به صورت مجازی هم وقت بگذاریم. وقتی سر صحبت باز شد می توانید سوالاتی از اینجا و آنجا بپرسید تا بیشتر باهم آشنا شوید. اینکه سوالات شما طوری باشد که به نظر نرسد دارید به دنبال اطلاعات می گردید خیلی اهمیت دارد. به جای اینکه برای شنیدن پاسخ ها عجول باشید، به مکالمه فرصت دهید تا خودش آهسته آهسته پیش رود.

۷- نیمه شب به او پیام ندهید

پیام های نیمه شب تنها برای دو گروه از مردم مناسبند: افرادی که در حال حاضر در رابطه ای متعهدند و افرادی که تماس های رایگان دارند. اگر فعلا در حال ساخت رابطه ای با فرد مورد علاقه تان هستید، حتی اگر احساس نمی کنید ایرادی در این کار وجود داشته باشد؛بهتر است کمی صبر کنید تا رابطه تان کمی ثابت شود.

منبع: thelist.com

مترجم: سارا خانعلی زاده

(Visited 93 times, 1 visits today)

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *