جمعه ۰۴ مهر ۱۳۹۹
خانومانه/ ۷ کاری که در آغاز رابطه ای جدید نباید انجام دهید!

خانومانه/ ۷ کاری که در آغاز رابطه ای جدید نباید انجام دهید!

اختصاصی چاره چی/ روابط جدید می توانند پر از هیجان و شور و شوق باشند. ممکن است هربار که آن شخص خاص جدید را می بینید در دلتان قند آب شود و نتوانید دست از تصور کردن آینده تان کنار آن شخص بردارید. اگر واقعا می خواهید رابطه ای که آغاز کرده اید رابطه ای طولانی مدت باشد هیچ چیز مهم تر از انجام ندادن اشتباهاتی بزرگ در رابطه نیست. برخی از این اشتباهات چنان قدرتمندند که می توانند رابطه جدید شما را به طور کامل از بین ببرند. ما در اینجا ۷ مورد از این اشتباهات را به شما معرفی خواهیم کرد:

۱- نبودن خود واقعی تان

در آغاز رابطه ای جدید بیشتر زنان خود را مجبور به داشتن رفتارهایی می کنند که با آنچه واقعا هستند هیچ تطابقی ندارد. اینکه بخواهید بهترین حالت خود را به شخص مورد نظرتان نشان دهید بسیار عادی و طبیعی است، اما همیشه باید به یاد داشته باشید که نباید برای راضی کردن شریک جدیدتان از هویت اصلی خود دور شوید. اگر از اول رابطه خود حقیقی تان را نشان دهید، رابطه جدید شما شانس بیشتری برای تبدیل شدن به رابطه ای حقیقی دارد.

۲- سریع پیش رفتن

این که روابط جدید با سرعت باد پیش روند تعجب آور نیست. در حقیقت ممکن است شما و شریکتان چنان عاشق هم شده باشید که طی کردن گام های خاصی در رابطه که برای شناخت یکدیگر بسیار ضروری هستند را در نظر نگیرید. برای مثال ممکن است قبل از اینکه به خوبی یکدیگر را بشناسید، شروع به گرفتن تصمیماتی بزرگ در مورد آینده تان کرده، از لحاظ روابط جنسی بسیار با هم صمیمی و نزدیک شوید یا بیش از حد با دوستان و خانواده شریکتان وقت بگذرانید. این رویکرد سرعتی شما می تواند عامل احساسات زیادی مانند هیجان یا اشتیاق و از خود گذشتگی باشد، اما باید در نظر داشته باشید که طبق تحقیقات علوم اجتماعی انجام شده این احساسات با گذشت زمان از بین می روند. بنابراین اگر به زمانی که برای ساختن رابطه ای قوی نیاز است اهمیت ندهید، احتمال اینکه در آینده زندگیتان را بدون هم بگذرانید بیشتر می شود.

۳- وابسته بودن بیش از حد

وقتی حرف از روابط جدید می شود اینکه بیش از اندازه وابسته یا به زبانی عام تر خیلی آویزان نباشید بسیار اهمیت دارد. اینکه همیشه هیجان داشته باشید که بی وقفه به مرد جدیدتان پیام دهید یا زنگ بزنید و از او بپرسید که چه کار می کند یا می تواند بیاید و شما را ببیند یا نه و بخواهید هر ثانیه را با او بگذرانید؛ نه تنها باعث می شود احساس کند فضای کافی به او نمی دهید بلکه باعث ایجاد فاصله بین هردویتان نیز می شود. پس اگر واقعا دوست دارید که رابطه تان ادامه یابد، برای جلوگیری از اینکه شریکتان احساس کند دارید او را خفه می کنید باید به مستقل بودنتان ادامه دهید. در واقع برای اینکه رابطه ای قوی و پایدار داشته باشید باید به سرگرمی ها، فعالیت ها و کارهایی که شما را به این فرد خاصی که اکنون هستید تبدیل کرده اند ادامه دهید. این کارها در واقع شما را برای مرد جدیدتان جذاب تر می کنند.

۴- مقایسه رابطه جدیدتان با رابطه های گذشته

توصیه ای جدی برای رابطه های جدید مقایسه نکردن آن یا شریک آن با رابطه و شریک سابقتان است. مقایسه کردن شریک جدید با شریک سابقتان تنها کار را برای ایجاد رابطه ای عمیق و ارتباطی کامل با این مرد جدید آینده تان را سخت تر خواهد کرد. در واقع وقتی دائما این کار را انجام دهید، به این معناست که بخشی از شما هنوز در گذشته باقی مانده. اینکه گذشته را فراموش کنید نه تنها برای رابطه ای که شروع کرده اید بسیار ضروری، بلکه برای سلامتی و شادی خودتان هم بهتر است.

۵- صادق نبودن

اگر دوست دارید رابطه تان پتانسیل طولانی بودن را داشته باشد صادق بودن با شریکتان را همیشه در ذهن داشته باشید. در واقع صداقت سنگ بنای رابطه ای موفق است. اگر رابطه تان را با دروغ شروع کنید قطعا فرو می ریزد، زیرا اساس آن اشتباه بوده. وقتی بخشی از شما دوست دارد که همیشه با شریکتان موافقت کند یا از بیان اینکه دقیقا چه احساسی دارید اجتناب می کنید که از دعوا یا بحث دوری کرده باشید صداقت خود را زیر سوال می برید. در واقع بحث در روابط جدید می تواند بسیار مفید باشد، چون باعث می شود بیشتر در مورد هم بیاموزید و در عین حال به هر دوی شما کمک می کند تا بر روش های حل مشکلاتتان به عنوان یک زوج بیشتر کار کنید.

۶- بازی کردن با اعصاب شریکتان

اگر در رابطه ای جدید هستید اینکه دست از بازی کردن با اعصاب شریکتان بردارید خیلی مهم است. برای مثال اگر خود را در حالی دیدید که دارید از عمد شریکتان را به حسادت می کشانید، عمدا جواب پیام های او را نمی دهید یا می خواهید احساسات واقعی و اهدافتان مبهم باشد- بدانید که این نوع بازی ها با اعصاب مردتان قطعا باعث از دست دادن رابطه تان خواهند شد.

۷- لذت نبردن از رابطه جدیدتان

وقتی از نزدیک به روابط جدید نگاه کنیم می بینیم که کارهای زیادی هستند که باید از انجام آنها بپرهیزید. اما از دست ندادن فرصت برای داشتن سرگرمی با شریک جدیدتان نیز بسیار اهمیت دارد. شروع رابطه ای جدید با وجود اینکه سعی در شناختن یکدیگر دارید، سرشار از لحظه ها و تجربه ­های شاد، معنادار و خاطره انگیز که با شریکتان ایجاد می کنید است. در واقع ثابت شده است که درگیر شدن در انواع مختلف سرگرمی ها و فعالیت های لذت بخش با شریکتان شما را بیشتر به عنوان زوج به هم نزدیک کرده، به تقویت مهارت های حل تعارض شما کمک می کند و با سطحی بسیار بالا از رضایت از رابطه در ارتباط است.

منبع: thelist.com

مترجم: سارا خانعلی زاده

(Visited 44 times, 1 visits today)

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *