جمعه ۰۸ مرداد ۱۴۰۰
ترفندي برای آرشیو کردن پست های اینستاگرام!

ترفندي برای آرشیو کردن پست های اینستاگرام!

در ۵ سال گذشته اینستاگرام بسیار بهبود یافته و با ارایه بروزرسانی های متعدد و افزودن قابلیت های جدید به یکی از متنوع ترین شبکه های اجتماعی تبدیل شده است. در حقیقت انتشار آپدیت های منظم با معرفی امکانات تازه، ایده ای بود که برای اولین بار توسط توسعه دهندگان تلگرام استفاده شد ولی زمان زیادی نگذشت که بسیاری از رقبا مانند: اینستاگرام، واتس آپ و… برای ماندن در میدان نبرد به استفاده از این تکنیک روی آوردند.

اگر شما نیز اسمارت فون خود را با مدل بهتری تعویض کرده اید یا قبلا عکس های کم کیفیتی را روی صفحه شخصی خودتان منتشر کرده اید و می خواهید تعدادی از آن ها را کنار بگذارید، بهتر است بدانید که حتما لازم نیست پست های قدیمی خود را که احتمالا خاطرات بسیاری نیز با آنها دارید برای همیشه از صفحه شخصی تان پاک کنید. بلکه می توانید به راحتی و با آموزش زیر، از نمایش آن ها در صفحه خود جلوگیری کرده و در حقیقت آرشیوشان کنید. بسیاری از افراد پست های قدیمی اینستاگرام خود را بعد از مدتی حذف می کنند ولی با قابلیت جدید معرفی شده توسط توسعه دهندگان این نرم افزار می توانید تصاویر یا حتی ویدیو های خود را بدون حذف کردن، از صفحه مجازی تان مخفی کنید. برای آموزش این کار مراحل زیر را طی کنید:

۱- ابتدا وارد اینستاگرام و صفحه خودتان شوید و سپس عکس یا ویدیویی را که می خواهید آرشیو شود، انتخاب کنید.

۲- پس از انتخاب تصویر مورد نظر مطابق تصویر بالا دکمه سه نقطه موجود در بالا و سمت راست تصویر را لمس کنید. مشاهده می کنید که منوی کوچکی برای شما باز می شود که شامل چند گزینه است. برای آرشیو کردن پست مورد نظرتان، گزینه Archive را انتخاب کنید.

۳- به محض انتخاب این گزینه، پست انتخاب شده از صفحه مجازی شما پنهان خواهد شد و برای دسترسی به همه پست های آرشیو شده تان کافیست، آیکون موجود در بالای سمت راست صفحه اصلی را لمس کنید.

از طریق این گزینه می توانید عکس ها و فیلم های آرشیو شده را مشاهده کرده و یا اینکه دوباره به صفحه اصلی بازگردانید. برای بازگرداندن آنها نیز باید دوباره گزینه سه نقطه را انتخاب و Show on Profile لمس کنید.

 

منبع: آی تی رسان

(Visited 61 times, 1 visits today)