شنبه ۲۹ دی ۱۳۹۷
۵ کاری که به هیچ عنوان نباید بعد از غذا خوردن انجام دهید!

۵ کاری که به هیچ عنوان نباید بعد از غذا خوردن انجام دهید!

اختصاصی چاره چی/ حتما می دانید که دقیقا بعد از غذا خوردن نباید آب بنوشید. اما غیر از نوشیدن آب، کارهای دیگری هم وجود دارند که نباید بعد از غذا خوردن انجام دهید. با ما همراه باشید تا بدانید که آیا شما هم جزو کسانی هستید که این کارها را انجام می دهند یا نه.

۱- سیگار کشیدن

هر سیگاری که دقیقا بعد از غذا خوردن می کشید ضرری برابر با ده سیگار در مواقع دیگر دارد. دانشمندان هشدار می دهند که سیگار کشیدن بعد از غذا خطر ابتلا به سرطان­ های ریه و روده را افزایش می دهد. سیگار کشیدن بعد از غذا سوخت و ساز بدن را نیز کاهش می­ دهد.

۲- نوشیدن چای

چای نوشیدن بعد از غذا می تواند در جذب آهن اختلال ایجاد کند. علاوه بر این اثبات شده که مصرف چای با وعده های غذایی، در دسترس بودن کاتچین- ترکیباتی که در چای وجود دارند و نقشی حیاتی در بسیاری از مشخصات فیزیولوژیکی بازی می کنند-  را در بدن کاهش می­ دهد.

۳- خوردن میوه

میوه خوردن بعد از غذا می تواند باعث سوء هاضمه و سوزش معده شود. هم چنین این که به خوردن چیزی بعد از غذا عادت کنید شما را در معرض داشتن اضافه وزن قرار می دهد. بد نیست بدانید که میانگین مقدار کالری میوه ها حدودا سه برابر از بقیه سبزیجات بیشتر است.

۴- خوابیدن

اگر دقیقا بعد از غذا خوردن بخوابید احتمال اینکه احساسی ناراحت یا نفخ داشته باشید بیشتر می شود. به نقل از آگاروال متخصص تغذیه، دراز کشیدن بعد از غذا فرآیند هضم را مختل می کند و باعث برگشت اسید خواهد شد.

 

۵- دوش گرفتن

همیشه به یاد داشته باشید که برای هضم صحیح غذا به جریان خون به معده نیاز دارید. دوش گرفتن بعد از غذا جریان خون را به سمت دست ها و پاهای شما می کشاند که هضم غذا را تحت تاثیر قرار می­دهد.

منبع: thehealthsite.com

(Visited 66 times, 1 visits today)

A woman smokes a cigarette in this illustration picture taken in Paris, October 8, 2014. France's health ministry unveiled tough measures geared at stamping out smoking among young people, with a planned rollout of brandless cigarette packets and curbs on advertising for electronic cigarettes. REUTERS/Christian Hartmann (FRANCE - Tags: POLITICS BUSINESS HEALTH)

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *