یکشنبه ۰۴ مهر ۱۴۰۰
طرز پخت نان ایتالیایی یک میان وعده خوشمزه و مقوی برای کودکان

طرز پخت نان ایتالیایی یک میان وعده خوشمزه و مقوی برای کودکان

مواد لازم:

۲٫۵ پیمانه آرد
۲ ¼ قاشق چای خوری خمیر مایه
¾ قاشق چای خوری نمک
¾ پیمانه آب جوش
۲ قاشق غذاخوری روغن زیتون یا روغن پخت و پز
۱ قاشق غذاخوری شکر یا عسل
۱ عدد تخم مرغ

طرز تهیه:
در یک ظرف بزرگ آرد، نمک و مخمر را ترکیب کنید. در ظرفی دیگر، شکر، آب جوش و روغن را مخلوط کنید. زرده و سفیده تخم مرغ را جدا کرده و زرده آن را نیز به ترکیب شکر و روغن اضافه کنید. سفیده را داخل یخچال بگذارید. محتویات دو ظرف خشک و تر را با همدیگر ترکیب کنید. با دور آهسته همزن حدود ۳۰ ثانیه آنها را هم بزنید. کناره های ظرف را با دست یا قاشق جمع کرده و داخل ظرف بریزید. همزن را روی دور سریع گذاشته و حدود ۳ دقیقه مخلوط کنید. خمیر را حدود ۶ تا ۸ دقیقه با دست خوب ورز دهید تا قوام پیدا کرده و سفت و یکدست شود. آن را روی یک لایه نازک آرد در یک سینی بگذارید. روی آن را بپوشانید و بگذارید حدود ۱ ساعت بماند.

خمیر را زیرورو کنید و دوباره به مدت ۱۰ دقیقه بپوشانید. یک ورق آلومینیومی را چرب کنید. خمیر را نصف کرده و هر بخش را به ۸ قسمت تقسیم کنید. روی یک سطح آردی هرکدام از قسمت ها را به حالت لوله ای (مثل نان باگت) دربیاورید. خمیرها را با فاصله ۵ سانتی متر روی ورقه آلومینیومی بچینید. روی آنها را پوشانده و حدود ۴۵ دقیقه به آنها استراحت دهید.

فر را روی ۲۱۸ درجه سانتیگراد (۴۲۵ درجه فارنهایت) بگذارید تا داغ شود. سفیده تخم مرغ و یک قاشق غذاخوری آب را ترکیب کرده و هم بزنید تا کاملاً پف کند. با قلم مو آن را روی نان ها بمالید. مقدار کمی نمک شکری روی آنها بپاشید. حدود ۱۰ دقیقه داخل فر بگذارید تا رنگ طلایی پیدا کنند. بچه هایتان عاشق آن می شوند.

(Visited 21 times, 1 visits today)