یکشنبه ۰۴ مهر ۱۴۰۰
خانومانه / با این روش ها مژه های بلندتر و پرپشت تری داشته باشید

خانومانه / با این روش ها مژه های بلندتر و پرپشت تری داشته باشید

۱- برس صحیح را برای ریمل زدن انتخاب کنید
برس های پرتر، با اضافه کردن بعد، مژه ها را پرتر و برجسته تر می کنند. برس های کم پشت با دانه های بلند، مژه ها را بلند تر می کنند.
۲- هرچه برس کوچکتر باشد، مژه ها بیشتر پوشش داده می شوند
برای تبدیل مژه های تان به مژه هایی که همه به آنها حسودی می کنند، از دو ریمل یا برس مختلف استفاده کنید. یکی با برس کوچک برای مژه های ریز و یا گوشه ها که برس معمولی تان به آنها نمی رسد؛ یکی دیگر هم با برس بزرگ و پرتر برای افزایش حجم و طول مژه ها.
۳- نحوه ریمل زدن از همه چیز مهم تر است
مطمئن بشوید که طبق میل خودتان به مژه هایتان حجم می دهید. از ریشه ی مژه های خود شروع کنید، یک مقدار برس را به چپ و راست تکان دهید، سپس برس را در امتداد مژه به حرکت در بیاورید. تکرار کنید. با هر مرتبه تکرار، مژه ها پر پشت تر به نظر خواهند رسید. این کار روش عالی ای برای تمدید آرایش بعد از ظهر است، بدون استفاده ی دوباره از ریمل (که آرایشگران شدیدا آن را منع نموده اند)، مژه های تان را حالت دهید.
۴- با الیاف پر کنید
اگر می خواهید کاری کنید که مژه های تان پرتر به نظر برسند، به دنبال فرمول های حاوی الیاف مصنوعی (خرده مژه) بگردید، که با الیاف یا مژه های خرد مصنوعی، خط مژه را پر می کند و مژه ها را پر پشت تر و طول طبیعی آن را بلندتر می کند.
۵- مژه ها را مرطوب کنید
ریمل با فرمول دارای مرطوب کننده ، نه تنها مژه های تان را عروسکی می کند، بلکه آن ها را ترمیم و به آنها آبرسانی می کند. مخصوصا اگر به دنبال حجم و درمان زیبایی هستید.
۶- خط داخل چشم را با ریمل پر کنید
یک نکته ی بسیار ساده و فوق العاده، تکان دادن برس ریمل بر ریشه مژه ها است تا خط داخل چشم نیز کشیده شود. این کار باعث ایجاد ظاهر پرتر خط مژه می شود. هم چنین یک خط باریک بالای چشم نیز باعث بزرگ تر به نظر رسیدن چشم ها می شود.
۷- مژه های تان را فر کنید
صرف نظر از نوع ریملی که استفاده می کنید، قبل از بیرون رفتن همیشه از فر مژه استفاده کنید. این ترفند بزرگ کردن چشم سریع، با اضافه کردن فرهای جوانی به مژه و تاثیر بیداری فوری، هر چهره ای را تازه می کند. بعد از کار باید به مهمانی شب نشینی بروید؟ با فر مژه به راحتی چهره تان را سرحال کنید. و به یاد داشته باشید! با چشمان تان مهربان باشید، فر کردن تحت هیچ شرایطی نباید دردناک باشد.
۸- برس بکشید
برای اینکه مژه های تان مانند مژه های مصنوعی پر پشت و بلند شوند، قبل از ریمل زدن آنها را شانه کنید و به یاد داشته باشید که مژه ها نیز مانند هر موی دیگر نیاز به برس کشیدن دارند. مژه های تان را بشویید و خشک کنید. سپس آنها را برس بکشید (می توانید برس ریمل های قدیمی تان را بشویید و استفاده کنید). بعد از زدن ریمل نیز یکبار برس بکشید که اگر مژه های تان به هم چسبیده اند جدا شوند. یادتان باشد که مژه تمیز، چشمان تان را سالم نگه می دارد.

 

منبع: چی بپوشم؟

(Visited 192 times, 1 visits today)