جمعه ۱۷ مرداد ۱۳۹۹
با رعايت اين نكته ها در عطر زدن، هميشه خوشبو بمانيد

با رعايت اين نكته ها در عطر زدن، هميشه خوشبو بمانيد

۱- عطر را به اندازه مصرف کنید.
چه مقدار عطر بایستی مصرف شود تا بوی خوش آن در زمان طولانی همراه ما باشد؟ جواب این سوال را نمی توان به صورت قطعی و واضح بیان کرد. استفاده درست از عطر می تواند ماندگاری بوی آن را افزایش دهد. برای مثال بعد از حمام کردن که منافذ پوست باز شده است و عطر کاملا نفوذ می کند موقع خوبی برای زدن عطر می باشد. بهتر است در حمام از صابون بدون عطر استفاده شود به خصوص در نقاطی که قرار است عطر اسپری شود زیرا صابون ها و دئودورانت ها روی بوی عطر تاثیر گذاشته و ترکیب جالبی نخواهد شد. نکته ای که باید به آن توجه کنید این است که در هوای سرد و در فصل زمستان از عطرهای قوی استفاده کنید زیرا سرما شدت عطر را کم می کند و برعکس در فصول گرم سال عطر ملایم بزنید.

۲- اجازه دهید عطر خشک شود.
بسیاری از افراد موقع زدن عطر آن را به مچ دست خود زده و مچ های خود را روی هم می مالند. این کار کاملا اشتباه است زیرا مالش مچ دست به هم باعث خفه شدن بوی عطر خواهد شد. همیشه بعد از اسپری کردن عطر بدون هیچ کاری منتظر شوید تا عطر خشک شود. اسپری کردن عطر پشت گوش ها و در قسمت ریشه مو در پشت سر یکی از روش های خوب برای زدن عطر است. اگر شما به عطر مهلت خشک شدن بدهید عطر با بوی طبیعی بدن ترکیب شده و ماندگارتر خواهد شد. دقت داشته باشید که نوع پوست در ماندگاری عطر نقش مهمی دارد، پوست های چرب در مقایسه با پوست های خشک عطر را بهتر به خود جذب می کنند و بوی ماندگارتری خواهند داشت.

۳- مصرف عطر به صورت لایه ای باشد.
بعضی از افراد برای ماندگار شدن بیشتر عطر از لایه ای کرم یا مرطوب کننده یا پودرهای آرایشی زیر عطر استفاده می کنند. در واقع این روش باعث جذب بیشتر مولکول های عطر شده و ماندگاری آنها روی پوست بیشتر می شود. عطر را در نیمه بالایی بدن و روی کرم های چرب مثل وازلین بزنید تا بوی آن در طول یک روز کامل همراه شما باشد.

۴- استفاده از عطر در نقاط خاص صورت گیرد.
عطر را روی نقاطی از بدن که نبض دارد اسپری کنید، این کار باعث ماندگاری بیشتر آن می شود. این نقاط در بدن شامل پشت گردن، پشت گوش، مچ دست، داخل آرنج، پشت زانوها و حتی مچ پا می باشد. این نقاط در واقع محل هایی هستند که در بدن گرما از آن بیشتر خارج می شود، دلیل اینکه عطر باید روی این محل ها اسپری شود این است که نبض باعث پخش شدن بهتر رایحه می شود. در هر صورت از مقدار زیادی عطر در هربار مصرف استفاده نکنید زیرا اطرافیان شما ممکن است اذیت شوند.

۵- استفاده مجدد از عطر را فراموش نکنید.
بعضی از عطرها بوی ماندگاری نداشته و در طول روز نیاز به تجدید دارند. در این صورت اگر صبح آن را استفاده کردید در هنگام عصر آن را مجددا روی پوست اسپری کنید. فقط باید به این نکته توجه کنید که بعد از اسپری کردن عطر تا مدت زیادی بینی شما به بوی عطر عادت کرده و ممکن است آن را به درستی احساس نکند ولی اطرافیان شما آن بو را احساس می کنند. در استفاده مجدد از عطر محتاط باشید و تنها به یک بار اسپری کردن آن بسنده کنید.
و نکته آخر اینکه اگر اطرافیان قبل از دیدن شما بوی عطر شما را حس می کنند باید بدانید که مقدار عطری که استفاده کرده اید زیاد بوده است.

منبع: خانومانه

(Visited 237 times, 1 visits today)

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *